Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elismert TENYÉSZTŐTŐL, szerződ...

Elismert TENYÉSZTŐTŐL, szerződéssel, chippel, tk-vel, oltva, féregtelenítve vásárolt 8 hetes havanese kutyát elhoztuk HARMADIK SZEMHÉJ előreeséssel. Mit tegyek? SEGÍTSETEK értelmes ötletekkel! Mit lehet ilyenkor tenni, hogy mindenki rendben legyen.

Figyelt kérdés
Kiskutyát 3* láttam, semmi baja nem volt.Amikor mentünk érte már megjelent ez a szemprobléma. Tenyésztő kétségbe esett, beszéltünk az orvosával, jön megnézni. Tenyésztő nagyon ki van, hogy ilyen még nem fordult elő Nála, mondta, hogy visszaveszi a kutyát. Nem akarom visszaadni mert megszerettük nagyon, de mit javasoltok? A kutyus sem volt az olcsó kategória és ahogy olvasom a műtét sem lesz az és nem is biztos hogy egy műtét elég. A szerződés szerint hibátlan a kutya, de most azt olvasom, hogy tovább nem is szabad tenyészteni, mert örökíti.(nem is akartuk,másik kutyusunk is ivartalanított-de inkább én dönthessem el)Tanácstalan vagyok, mit beszéljek meg a tenyésztővel. Őt is sajnálom, de meg szeretnék vhogy egyezni Vele és a kutyut nem adom :):)

#kutya #szemhéj #tenyésztő #havanese #tenyésztői szerződés
2013. márc. 17. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A műtétet fizesse ki a tenyésztő, utána teljesen rendben lesz a kutya. Tovább tenyészteni úgysem akarjátok, a probléma megoldva.
2013. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem célszerű lenne elmondanod neki, hogy megszeretted a kutyust és ragaszkodsz hozzá, ezért nem szeretnéd, hogy visszavegye, de azért, mert így alakultak a dolgok nem tartod méltányosnak az árát és szeretnéd, ha a probléma kezelésének költségeivel olcsóbb lenne a kutya. Erre megvárod, hogy mit mond és annak ismeretében valahogy kiegyeztek.

2013. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

esetleg hogy állja a műtét költségeinek egy részét. ha vissza venné a kutyát lenne egy kutyja nem lenne a pénze, nektek nem lenne kutya. ugyse akarjátok tovább tenyészteni.


szerintem abba még a tenyésztő is bele menne hogy a műtét x részét (ami nem lenne több a vételárnál) fizesse ő. így a kecske is jól lakik a káposzta ismeg marad.


esetleg ezt az oldalt nézzétek meg hátha hasznosat találtok benne:

[link]

2013. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök egyszerű, ő állja a műtétek árát.
2013. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáimat én is így adom tovább, de nekem egyértelmű a dolog. A műtét költségeit a tenyésztő állja. Szerintem neki nem az kellemetlen, hogy fizetnie kell, hanem az egész szitu. Minden normális tenyésztő egészséges kiskutyát szeretne adni minden gazdinak, de néha hiba csúszik a szerkezetbe. Ez nem a pénzről szól, biztos meg tudjátok beszélni a részleteket.


A kutya miatt nem kell aggódni, teljes értékű életet fog élni a műtétet követően.

2013. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, az nagyon megnyugtató, hogy a műtét után rendben lesz a kiscsaj :)természetesen ezen aggódom leginkább....
2013. márc. 17. 23:52
 7/9 anonim ***** válasza:
ha elolvastad a weboldalt amit linkeltek akkor láthatod hogy ha csak ez egyik szeme ilyen akkor ajánlott először egy hónapig gyulladáscsökkentő kenőccsel kenni, mert még jó esélye van hogy műtét nélkül begyógyul
2013. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam, és már rengeteg más ezzel a problémával foglalkozó oldalt, cikket olvastam és mindenhol azt olvasom, hogy a kenőcs ideig-óráig szünteti meg a gondot,(ha megszünteti egyáltalán) 100% javulást a műtét hoz. Ne legyen igazam :)
2013. márc. 18. 00:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyiért vetted, és hogy volt-e köztetek szerződés. Én azt ajánlanám fel, hogy a vételárnak egy jelképes összegen felüli részét (a chip, oltás) adja vissza. A műtét árának kifizetése az azért problémás, mert később is lehet még ezer más baja, majd akkor is a tenyésztő fizesse a műtétet? Vagy akkor ezt pont miért? Itt az elállás (kutya vissza - pénz vissza) vagy kicserélés jöhetne szóba, de mivel te szeretnéd a kutyust - ilyen állapotában ahogy van - szerintem a vételár visszaadásán túl más költség megtérítését nem nagyon lehetne kérni, de ha kifizeti a műtétet is ennek ellenére, akkor az csak jó.
2013. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!