Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendesen szocializált kutya,...

Rendesen szocializált kutya, hogy lehet agresszív idegen kutyákkal?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Úgy, hogy nincs rendesen szocializálva. Mennyit viszed kutyás társaságba? Nem a megszokott Fifikéhez, hanem idegen kutyákhoz is?
2013. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jár sétálni,kutyaiskolába.Épp a napokban számoltam,18 kutya fordult meg nálunk mióta ő megvan,azaz 5 év alatt.Nem látogatóba,itt laktak rövidebb hosszabb ideig.Semmi gondja nem volt velük.Egy perc alatt elfogadta mindet.Ivartalanított szuka.
2013. márc. 17. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Tessék tükör iskolába vinni.
2013. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem írnád le pontosabban? Én is találkoztam olyan kutyával, akinek a gazdija megesküdött, hogy barátságos a kutyája. Ki tudja, lehet csak nem jön össze neki a kommunikáció, vagy nem volt épp az a kutya szimpatikus neki, vagy éppen, hogy ők kommunikáltak vele rosszul.
2013. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pici kutya,emellett elég domináns.Szerintem csak fél,ha nagyobb kutya aki hasonló temperamentumú durvábban közelít.Csak nem tudom,mit tehetek azon kívül,hogy a lányom pl mindenhova viszi magával.Rendesen sétálva,nem kézben.Kinti kutya,nincs elkényeztetve.Kutyákhoz is oda van engedve,nem szabadon,csak pórázon ismerkedni.
2013. márc. 17. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban megfelelően szocializált, akkor csak a neveléssel vannak nagy gondok, egyszerűen elrontottátok. A félelem egyrészt mutathatja azt, hogy nem hiszi el, hogy ti meg tudjátok védeni (megint csak komoly nevelési hiányosság) vagy pedig idegrendszeri probléma.

Még persze az is egy lehetőség, hogy nem megfelelően foglalkoztok vele, elhanyagoljátok, nem alakítottatok ki benne megfelelő kötődést. Csak a pórázos séták egy kutyának nem elegendőek. Nem is mozoghat szabadon? Mert így az is könnyen lehet, hogy egyszerűen állandóan nő benne a feszültség, amit nem tud leadni és ez félelemben illetve agresszióban jelentkezik. És mennyit vagytok vele egy nap? A napi 2-3-4 óra a gazdával még édes kevés egy kutyának!



Mellesleg az elkényeztetés nem attól lesz, hogy a lakásban tartod.

2013. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta vagy fajta jellegű keverék?
2013. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a "szocializált kutya" manapság már tényleg mindenki fejében egyenlő a "mindenkivel megadóan jámbor tökéletesen agressziómentes kutya" fogalmával?

szocializált a kutya, de mire? a kérdező leírása alapján egy városi kutyának illő alapnevelésben részesült. mivel az otthoni kutyákkal nem volt súrlódás valószínű, hogy a rangsorban ment félre valami. a kutyasuliban mit mondtak erre?

2013. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Foxi.Én csak abból gondolom,hogy tarthat a nagyobb kutyáktól,mert inkább őket csipkedi.A kicsikkel,vagy kölykökkel nincs gond.Sőt ha kölyök kerül a házhoz egyből örökbe fogadja.Egyébként egy igazi öntudatos foxi.A lányom(13) meg össze van nőve vele,úgyhogy foglalkozás hiánya biztos nincs.A falkavezérséggel sincs gond.Előre enged,folyton a hasát mutatja,és a szájából ki lehet venni a kaját.
2013. márc. 17. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!