Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya? Hol van ilyen...

Terápiás kutya? Hol van ilyen képzés, hogyan folyik?

Figyelt kérdés

Szociális munkásnak tanulok, későbbiekben szeretnék idősekkel vagy/és gyerekekkel foglalkozni. Mivel imádom az állatokat, és mindenképp szeretnék majd kutyát, gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal: terápiás kutyaként látogatnánk az időseket, gyerekeket.

De mitől lesz egy kutya terápiás? Elég ha nyugodt, jól nevelt, emberszerető? Vagy létezik erre külön kiképzés, tanfolyam?



2013. márc. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Habilitációs kutyakiképző tanfolyamok vannak erre, amiket elvégezhetsz.

A kutyáddal külön kell vizsgáznod még. Van egy komoly temperamentum teszt, illetve egy valós terápiás helyzetben zajló vizsga. Ha komolyan érdekel ez, akkor keress fel egyesületet. Már elég sok szervezet foglalkozik ezzel szerencsére, amellett, hogy hazánkban sajnos még mindig eléggé alulbecsült szakma ez.

2013. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 17. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyenlőre ez amerikában elterjetteb vannak kutya fajták főleg a nagy testűek közöt amik nagyon emberbarátok és nyugodt természetűek mint pl a

Leonberg

[link]

a Bernáthegyi

[link]

és az Újfullandi

[link]


Ezek mind barátságos kutyusok természetüktől fogva :)

2013. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Én labradort vagy golden retrievert szeretnék majd, szerintem ők is tökéletesen megfelelnek terápiás kutyának. Ha megengedhetném magamnak, akkor lenne egy újfundlandim is, olyan édes maci :)
2013. márc. 17. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
ja ja nekem is ők a kedvenceim ha összespórolom rá a 150 ezret veszek eggyet majd egyébként a goldikat is akartam írni ők is nagyon kedvesek és türelmes kutyusok:)
2013. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
goldent es stb.-t is lehet orokbefogadni, sok kutyus van a menhelyeken es gyepmesterin:( nem csak keverekek!!!! keressetek fel egy szervezetet aki x kutyafajtat ment es onnan "szerezzetek be" inkabb!!
2013. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék kutyát örökbefogadni. Aztán vagy lesz belőle terápiás kutyus vagy nem :)
2013. márc. 20. 23:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden esetre öleb az lesz belőle :)
2013. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!