Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Voltak már kutyáink, illetve most is van egy menhelyi keverékünk, akivel hobbi szinten agilityzünk és engedelmesezünk.

Második kutyusnak mindenképpen fajtatisztát szeretnénk. :)

Tudnátok olyan fajtát ajánlani, ami

- Kisebb termetű

- Ennek ellenére tartható kint is (lenne szigetelt kutyaháza, de alkalmanként bejöhetne a lakásba is. Extrém hidegben pedig benn aludna)

- Nincs sok macera a szőrével

Kert mellett persze vinnénk sétálni naponta, hétvégén kirándulás vagy kutyasuli, tehát le lenne fárasztva fizikailag és agyilag is.


2013. márc. 17. 16:20
 1/5 anonim válasza:
nekem törpeuszkárom van ami már inkább közép uszkár méretű. imádni való kis kutya. nagyon szeret a hóba lenni, kint játszani a másik kutyával. idegenekkel nem túl barátságos, de szerintem nem baj ,ha egy kutya nem nyal meg minden szembejövő embert. :) szerintem ha kintre szoktatnád és nem vágatnád le a bundáját minden hónapban(mert nekik nem hullik a szőrük) akkor nyugodtan tarthatnád kutyaházban is. nagyon energikus kutyák és sok figyelemre van szükségük. Ezenkívül nagyon okosak, és nem "rózsaszín házikóba való cuksi-muksi kis kutyi-mutyik" mint ahogy egyesek hiszik. :D
2013. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beagle, tacskó, terrierek, mudi, pumi.
2013. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
spániel, ami elsőre eszembe jutott
2013. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!

Nem gondoltam volna, hogy az uszkártlehet kinn is tartani. Ugye él az emberben egyfajta sztereotípia a fajtáról, de így utánaolvasva tényleg jó kis kutyának tűnik. Felkerült a listára. :)

Theia, a szálkás tacsira gondoltál, vagy azért a rövidszőrű se olyan kényes kutyus?

Nem volt még kistestűnk, ezért nem nagyon tudom, náluk mire számíthatunk. :)

A beagle kutyusokkal nincs túl sok jó tapasztalatom, ismerettségi körben (főleg átlag kutyatartók) rengetegen vettek most ilyen fajta kutyust és nem mondanám, hogy épp az előnyös oldalukat sikerült megismernem. Persze gondolom rendes gazdi mellett ő is aranyat ér, szóval ő olyan talán kategória. :)

2013. márc. 18. 08:00
 5/5 anonim válasza:
szerintem a tacskó jó :)
2013. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!