Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehát akkor haljanak meg a...

Tehát akkor haljanak meg a kutyák?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, hogy az egyik napról a másikra már átkozzuk a menhelyi "dögöket"... Azért most pofára estem.. Egyszer így védjük a menhelyi kutyákat úgy meg minden most meg d.ögöljenek meg? Nem értem már ezt a gyakorisokat...de örülnék ha eldöntenék, hogy most akkor mi van..vagy egyik nap véditek másiknap meg d.ögöljenek meg??

2013. márc. 17. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi bosszantott fel? Írhatnál konkrét példát!
2013. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
ezt hol olvastad???
2013. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, írj konkrétumot! Természetesen szegény menhelyi kutyák ne dögöljenek meg, és kívánom, hogy találjanak gazdira, de amúgy az ellenkezője is igaz: ha valaki hangsúlyozza, hogy fajtatiszta kutyát akar/-ja van, akkor szem-ét roha.dék...
2013. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Már a régi megválaszoltjaimat néztem mikor nem rég oda írták, hogy a menhelyi kutyáknak még adományt sem nem hogy megosztást érdemel...kb ezen akadtam ki....
2013. márc. 17. 18:18
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek kelleni kipusztulni
2013. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ja meg írják a kedves kérdezők, hogy milyen kutyus illene hozzá vagy egy 3 éves gyerek mellé pl... és akkor valaki írta a menhelyit szépítette mert ő is fogadott már örökbe menhelyről és remekül megvannak..és akkor mondják, hogy a menhely tele van rossz tulajdonságú kutyával mert azért vannak ott nem csak kidobálták őket...IGEN vannak ott olyan kutyák de amelyik kutyának nem segít a rehab azt lehet támogatni illetve virtuálisan örökbefogadni... Bolond kutyát NEM ADNAK KI! :/



Ez engem nagyon bosszant...hogy nem is tudják mi van a menhelyen szoktam menni a közeli menhelyesekkel tavaszi nyári kirándulásra és az a kutya jön velem sétára amelyik akar vagy épp akit nem választanak...És egyikkel sincs gond..épp az, hogy inkább azt akarják hogy foglalkozzanak velük.. más meg elhordja őket mindennek..ők nem tehetnek arról, hogy nem kellett a gazdának...és utcán landolt..

2013. márc. 17. 18:33
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam már olyan kommentet, hogy egy megoldás van a menhelyek, és a különböző telepek felszámolására: Ha megölik az ottani kutyákat. Mert hogy az csak egy pénznyelő. Egy ördögi kör, aminek sosem lesz vége. És hogy az így megspórolt pénzből ivartalanítani lehetne a kutyákat.Ezt nem tartom egy jó megoldásnak.

Viszont valamilyen másféle megoldás tényleg kellene, mert ez mostmár nem állapot.. Oké, hogy a menhelyek egy része ivartalanítva adja tovább a kutyát, de cs*szhetik (elnézést..) ha más meg arra büszke, hogy az ő keverék kan kutyája a "falu casanovája", és hogy már van vagy 6alom, amit ő csinált.(az előbb olvastam itt ezt a történetet)

Tehát tényleg nem tudom, hogy mi lehetne a jó megoldás..

Valószínűleg az, ha az emberek felelősségteljesebbek lennének, és belegondolnának, hogy valójában minek is mégtöbb keverék kutya, akik valószínűleg az utcán fogják végezni..

Van egy olyan érzésem, hogy Magyarország távol áll még ettől a 'megvilágosodástól'..

2013. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Na igen..de itt már más a helyzet...már nem csak keverék kutyák mászkálnak az utcákon átfagyva étlen szomjan..hanem van köztük fajtiszta is.. és ez az elszomorító... A chip végett egyre több kutya van az utcán..és igen az ivartalanítás a legjobb..de sokan még a kutyát se zárják el tüzelő időben...És ez hozza a sok almot..meg az a sok g.ci hirdetés, hogy fedeztetésre ajánlja..meg hogy fedeztetné....miez?? MIÉRT MAGYARORSZÁG MIÉÉRT????
2013. márc. 17. 18:45
 9/22 Valletta ***** válasza:
100%

Szerintem a chip pánik már leült, inkább a tüzelések miatt sok most a kóbor. Ahol én segítek, oda is már a harmadik kutya került be a héten, chip nélkül, facebook-os megosztásra 2-3 napon belül jöttek is értük a gazdik.


Az altatás viszont sajnos nem megkerülhető. Nincs annyi menhely, amely élete végéig tudná tartani az összes utcára kerülő kutyát, így sajnos vannak, akiknek menniük kell. Ez igazságtalan, de ha nem altatnának, itt is az lenne, mint Romániában, ahol nem engedélyezett az altatás csak egészségügyi okból és az utcán konkrét falkák élnek, minden sarkon van egy kutya.


Egyébként szerintem ma már sokkal többen nyitnak a menhelyek felé, többen fogadnak örökbe, mint mondjuk 10 éve. Aki pedig azt mondja, hogy az ottani kutyák problémásak, az nem látott még menhelyet.

2013. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A mostani kutyánk menhelyen volt. Párom kinézte, tudta, hogy ilyen fajta kutyám volt és szólt az ismerősének, hogy ne adják oda senkinek, mert ő kell és kész. :D

Első látásra szerelem volt a drága. :) És nagyon is jó kutya! Bátran képviselhetnék azokat a kutyákat, akik menhelyről új családhoz kerültek és jól viselkednek. :) :)


Komolyan imádom és nem is nagyon akarnék máshonnan kutyát. :) Amúgy ha nem hoztuk volna el, két hete maradt volna ezen a világon... holott akkor volt másfél éves és fajta tiszta kutya, hihetetlenül okos. (néha túl okos is :D )


Úgyhogy aki a menhelyes kutyák ellen van, az nem volt még menhelyen az életbe sem. Vagy pedig rohadt nagy napellenző lehetett rajta.

2013. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!