Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek ennyien szaporít...

Miért vesznek ennyien szaporított kutyát?

Figyelt kérdés
Naponta rengeteg kérdés van az oldalon, hogy xy fajta kutyának fura tünetei vannak. És persze az esetek 99,9 százalékában kiderül, hogy szaporítótól vett kutyáról van szó. Nem értem miért éri megvenni egy 15-30 ezerért, hogy az állat orvosnál később 3 törzskönyves kutya árát ott hagyják és végig nézzék a kutyájuk akár évekig is elhúzódható halál tusáját. Akik azzal érvelnek, hogy nincs pénzük törzskönyves kutyára azok meg miből oltatják és etetik?
2013. márc. 17. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Sokan nem tudják, szerintem ez a többség.

A másik része, aki tudja, de sajnál kiadni "egy kutyáért" több pénzt :/


Talán múlt héten volt itt egy kérdés, a kérdezőnek szaporított kutyája volt, egészséges, teljesen büszke volt rá és nem fért a fejébe, h miért akarunk mindenkit lebeszélni arról, h szaporítótól vegyen kutyát. Hiába soroltuk az érveket, nem jutott el az agyáig.

2013. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Lehet, hogy a szaporító is drágán adta, és nem a pénz volt a baj, hanem a tájékozatlanság. Én igazából azt nem szeretem, hogy valaki tanácsot kér egy kutyával kapcsolatban, és elküldik a fenébe ahelyett, hogy segítenének. Függetlenül attól, hogy igazuk van: a kutya akkor már nála van, most már szereti, most már az övé, inkább örüljünk, hogy meg akarja oldania problémát, és nem kivágja az esőben egy országút mellé.
2013. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
természetesen,ha már megvan akkor nem lehet semmit se tenni, de sokan, kiteszik a kutyát, ha látják, hogy felnőtt korában nem hasonlít arra a fajtára amit kiválasztottak
2013. márc. 17. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj,hogy nem tájékozódnak rendesen a kutyavásárlást illetően!

Sokan azt se tudják,hogy milyen az adott fajta jelleme,mennyi a mozgás igénye,szőr ápolás stb..

elsődleges - cuki vagy kemény vagy xy-nak ilyene van..

másodlagos- olcsó legyen,mert "kutya" végülis 15 évig lesz mellettünk..


Nem gondolják át alaposan mivel jár egy kutya és ha tenyésztőtől vennék az tuti elmondaná mire kell oda figyelni és leendő gazdik 2x is átgondolják kell e nekik ilyen kutya, a szaporító meg jajj ez maguknak való,szép,okos mint az anya stb stb...

2013. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezt én se értem. Egyszerűen nem értem meg az emberi felfogást. Vesznek egy keverék kutyát 30e-ért, holott menhelyről ingyen tudnának kihozni egy ugyan olyan keverék kutyát, amelyik valószínűleg még egészségesebb is lesz. És nem tudod, hogy csak ennyire hülyék az ilyen emberek, hogy ez fel se merül bennük vagy csak villogni akarnak a kutyával, amihez kell az, hogy dicsekedhessenek, ők pénzért vették az állatot?


Az meg, hogy nem tudják mit csinálnak, mikor hirdetésekből választanak társat, nem igazi mentség. Mert ha bepötyögnék a google-ba, hogy "kutyatartás", netalán azt, hogy "felelős kutyatartás", máris sok ezer cikkre akadnak és mind azzal kezdődik, hogy ne szaporítótól vegyenek kutyát. Vagyis aki mégis onnan vesz, az egyszerűen felelőtlen és lusta. Ez pedig nem jó kombináció a kutyatartáshoz. Talán már túlságosan szélsőséges vagyok, de én szívem szerint nem is engedélyezném nekik semmilyen állat tartását. Ha már a kezdetekkor nem képesek némi felelősséget és tudatosságot mutatni, akkor minek?

2013. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a másik része a dolognak, h pl. barátnőméknek olyan tenyésztőtől van tk-s kutyájuk, ahol alap esetben 150eFt egy kutya, náluk is innen indult az ár. Elmondták a körülményeiket (mit biztosítanának a kutyának, hozzáteszem az övéké egyedi eset, de nem részletezem), a tenyésztő végül látta, h náluk tényleg jó helyen lenne a körülményekre való tekintettel, 60eFt-ért odaadta nekik.

Ill. ők a napokban kaptak ajándékba egy másik tenyésztőtől egy másik fajta kutyát.

2013. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: igen, csak az a baj, hogy egy csomó emberben fel sem merül annak a gondolata, hogy valamit nem jól csinál. Félre ne érts, én is a felelős kutyatartást támogatom, de ha valaki nem tud valamiről, nem tudja, hogy nem tud róla. Ez persze egy ördögi kör, és lehet mondani, hogy az emberi butaság, de valahogy jobban fel kéne világosítani erről az embereket. Nem tudom, hogyan, de az nem elég, hogy a GyK-n elküldjük őket a fenébe.
2013. márc. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezt megértem, amit írsz és igaz is. De nekem rögtön az jutott erről az eszembe, hogy ha venni akarok például egy fényképezőt, az az első, hogy utánajárok interneten, melyik éri meg legjobban nekem. Mert semmiből sem tart, ma már mindenhol van net. Egy kutya az társ, családtag, akkor miért nem lehet utána járni annak, hogy milyen opciók vannak, milyen hátrányokkal és előnyökkel? Ezt nem értem meg az emberekben. Ennyire nem gondolkodnak vagy ennyire lusták? Nem akarnak x fölött pénzt költeni a kutyára, de menhely eszükbe se jut?
2013. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

szerinted egy laikus,vajon honnan tudná ,hogy ki a szaporító,és ki a tenyésztő???

az árakból??

ilyen alapon minden tenyésztő szaporító ( hiszen szaporítanak ),és minden szaporító tenyésztő, (hiszen tenyészt )!!

soha nem lenne pl: argentín dog a világon,ha egy argentín család nem kezdett volna el szaporítással -tenyészteni!!

nem a szó a lényeg ,még-csak nem is az elv .

a beltenyészet pedig minden neves tenyészetben elfogadott!!

így ez sem mérvadó!

tételezzük fel,van egy tenyésztő,jó nevű,jó kutyákkal pl: németjuhász ,van 4-5 anyakutyája 2-3 remek kanja . egyszerre 3-4 szuka szül kölyök kutyákat ,vagy ha nem egyszerre,de egymás után . minden kutya járt kiállításra,vannak eredményeik, sőt a legtöbbnek még különféle szűrési eredményei is .

szóval ott van az a rakás kölyök kutya ,etetni kell,oltatni kell,chippeltetni kell . még nincsenek 8 hetesek,de már komoly pénzbe vannak ( cc 15-25 000.-ft / db )

el kellene adni őket !!

hogyan,kinek,mikor??

az idő meg csak megy ! a kölykök születnek, növögetnek,esznek!! jó sokat ,és pénzbe kerülnek .

lehetőségek: eladja őket 20-30-40 000.-ért,vagy még olcsóbban !!

vagy agyoncsapja őket !

mert a kölykök csak születnek,hiszen ő tenyésztő, nem 1 kutyája van!! erre rendezkedett be, becsülettel dolgozik, jó kutyái vannak,stb!!

és a legfontosabb, :: a legkomolyabb szűrések,és egy komolyabb 1000-1500 eurós vételár sem biztosítja a tökéletes egészséget !!

egy megoldás van: a vételi szerződés ,mint a kocsiknál!! rejtett hibák,betegségek,stb:)

jogilag ez a biztos.

érzelmileg ?? ez egy más kérdés!!

törzskönyv ??:)

nevetséges!!

jelen pillanatban Magyarországon a törzskönyv ára 6 500 .-ft körül van !!!!!!!!!hatezer ötszáz!!

nem tizenezer!!

szóval aki kutyát vesz ,egyszerűen tájékozódjon,tanuljon ,olvasson,nézzen körül,vagy vessen magára!!

jelen pillanatban ez van !

egy egyszerű 4-6 órás tanfolyam ( a kezdő kutyásoknak,mielőtt kutyát venne )( lsd :Ausztria,Svájc ) és a kötelező ivartalanítás ( a nem tenyésztésbe bevont kutyák esetében,természetesen a szerződésben is szerepeljen) megoldás lehetne !

2013. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!