Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kutyát hány havonta...

Westie kutyát hány havonta lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

akkor érdemes egy kutyát megfürdetni amikor már koszos és büdös, a sok fürdetés nem tesz jót a bőrének,szőrének!


nekem bichonom van (fehér) akkor fürdik amikor már elég koszos és büdös egyszóval 2-2,5 hónapig simán elvan fürdés nélkül,viszont 2 naponta kifésülöm.Én azt hittem régen,hogy jó ha 2 hetente fürdetem aztán nagyon száraz lett a bőre és a kozmetikus mondta,hogy ritkábban kell fürdetni vagyis amikor koszos és büdös..én ezt megfogadtam azóta rendben van a bőre :)

2013. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet 3-4 hetente is, de minél ritkábban, annál jobb. Viszont ha havonta fürdeted, akkor olyan termékkel, ami nem szárítja ki nagyon a bőrét.
2013. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok : panelban van a kutyám
2013. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
Ha nem lesz büdös, vagy kifejezetten mocskos a kutya, akkor bőven elég 3-4 havonta fürdetni. Ha koszos is lesz, érdemes először száraz, vagy rosszabb esetben nedves törölközővel próbálkozni, a legtöbb koszt egy alapos átdörzsölés letakarítja :)
2013. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban a kutyáknak nem tesz jót a fürdetés.Nekem az állatorvosom azt mondta,h eredetileg nem is kellene fürdetni,de az emberek közt élnek,így ha koszosok és büdösek lesznek,akkor nem árt egy gyors zuhany.Viszont minél kevesebbszer.Én nedves törölközővel szoktam egy-egy koszosabb séta után áttörölni a kutyákat,így egész sokáig kihúzzák.Bár nekem egy rövid szőrű és egy félhosszú szőrű kutyám van.
2013. márc. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél ritkábban. Mi akkor szoktuk fürdetni a kutyát, ha netán a kakiba hempergett volna (ami kb. még 2x fordult elő) vagy ha már koszos. Esetleg akkor, amikor nyírom a szőrét. Átlagosan vagy 3 havonta szoktuk, amúgy csak télen mossuk a mancsait.
2013. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. márc. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!