Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyátok is így szeret...

Ti kutyátok is így szeret kocsikázni?

Figyelt kérdés

Mielőtt hoztuk a menhelyről ott paráztam mi van ha be sem tudom varázsolni a kocsiba, vagy hányni fog vagy akármi. De úgy szeret autózni mint más kutya labdázni. Volt hogy 5 kerülettel arrébb mentem, és épp csak fél percig találkoztam valakivel az autó mellett amíg átadok pár könyvet és magammal vittem a kuty-ot (tehát az udvarban szállt be, és ugyanoda érkezett) én nagyon örült neki.

Már olyan is volt, hogy valami szereltem a műszerfalnál és bekéretőzött, a hátsó ülésre és csak ott feküdt és figyelt végig.


2013. márc. 17. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

aranyos lehet :)


mieink is elvannak az autóban,amikor megyünk(persze melegben) akkor lehúzzuk az ablakot és kiteszik a fejüket azt imádják :D


alapjáraton nyugodtan fekszenek,ők sem hánynak be vagy ilyesmi :)

2013. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Előző kutyám nem sokat kocsikázott élete első jó 10 évében...aztán sokszor jött velem a kocsiban, mikor friss jogsival gyakoroltam...elfeküdt vagy az első és a hátsó ülések közt, de leggyakrabban az anyósülés előtt feküdt :) Volt, hogy 1-1 nagy kör után otthon a kocsiban "felejtettem"...mivel csak aludt tök csendben, szinte észre sem vettem :)


Mostani kutyámat a menhelyről kocsival hoztuk, ő is az első perctől kezdve természetesen utazott benne. Azt kellett csak megtanulnia, hogy ott utazik, ahova "rakom", és engedély nélkül tilos a ki-be szállás

2013. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az lemaradt, hogy természetesen Argos is imád autózni, mert mindig izgalmas kalandok várnak rá :) Dasty is ugyanígy volt ezzel...
2013. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem azért volt furcsa, mert több ismerőstől hallottam, hogy nem marad meg a kutyájuk a kocsiban, rosszul lesz, meg nyüszög, meg ugat, stb. Aztán úgy voltam vele, hogy kiskorától kezdve kell hozzászoktatni, de közel három éves. Akkor valószínűleg az előző gazdája is vitte autóval.
2013. márc. 17. 20:25
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az eleje necces volt (kölyökként pár hétig végigüvöltötte az utat, minden nap jött velem), de hozzászoktattuk :)


Most felnőttként már szeret, de néha hisztis. Pl. jobb időben, lehúzott ablaknál, 50-es tempónál nézelődik. Ugyanez felhúzott ablaknál unalmas neki és nyöszörög, h érjünk már oda :D Ha gyorsabban megyünk (hosszabb útra), akkor már semmi baja nincs felhúzott ablaknál sem :)


Én egyszer vittem menhelyes kutyát, hát az valami borzasztó volt, szegény nagyon félt :(

2013. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én másfél évesen hoztam haza a menhelyről autóval a kutyámat. Az út alapból félóra lenne, de ez egy teljes életnek tűnt.. Katasztrofálisan viselte. Iszonyatosan félt, ugatott, ki akart ugrani a zárt ablakon, hányt, aztán mikor kiszálltunk, látszott rajta, hogy nem érzi a lábait, "elfelejtette" hogy kell menni. Próbáltam lassabban menni, (dudáltak is rám ezerrel) de az sem használt.. Azután még próbálkoztam párszor, volt, hogy 3órán keresztül "bűvöltük" a kocsit együtt, de nem ment neki a dolog.. A maximum az volt, hogy 10percet tudtam vele kb 20-al menni, de hányt,és nagyon rosszul viselte.. Aztán feladtam.

Gondolhatod, hogy indult a kapcsolatom a kutyával... Szegénynél félóra "pokollal" kezdtem a pályafutásom.. De mára már nagyon jól elvagyunk, csak kocsiba ne kelljen ülni :)

2013. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Menhelyről 4évesen hoztuk el a kutyánkat, mikor mentünk érte azon kattogott az agyam mégis hogy tesszük be. Ráraktuk a pórázt megindult kifele meg sem állt, majdnem kitépte a kezemet úgy szállt volna be. Nagyon jól utazott, bár az elején mocorgott, aztán meglátott egy kutyát a járdán ezért nekiugrott az ablaknak, de mikor az állatorvostól vittük haza nagyon jól viselkedett.

Másik kutyusunk egy pincsi imád autókázni csak sajnos nem lát ki ezért egy kicsit ideges.

A kiskutyánkat pedig amikor elvittük a gazdijához, szegény...úgy sajnáltam. Végig le volt lapulva, látszott rajta hogy rosszul érzi magát, teljesen megváltozott a viselkedése. Majdnem be is kakált a kocsiba, de valahogy kibírta és amikor odaértünk, hát megajándékozta az új gazdit elég rendesen.

2013. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az enyém nem igazán szereti. Rövid távon nincs gáz, de 1-2 órás úton olyan, mintha...klausztrofóbiája lenne. Liheg, nem akar nyugton maradni. Mondjuk szerencsére ritkán megyünk hosszú útra. BKV-val szoktunk menni (busz, metró) ott nincs gáz :)
2013. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Valletta ***** válasza:

A mentett kutyákkal nincs semmilyen gond a kocsiban, kicsit feszültek lehetnek és első alkalommal legyen valaki aki hátul vagy elöl a lábánál megfogja a kutyát, hogy ne zavarja a vezetőt, de ennyi.


Épp ezért győzködtem valakit napokig, hogy azt a kutyát, amit az eladó le akar szedáltatni az autózáshoz, nem érdemes elhozni.

2013. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is imádta a kutya a kocsit. Valószínűleg azért, mert mindig kutyaiskolába, vagy hosszú kirándulásra mentünk kocsival és azzal kötötte össze.
2013. márc. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!