Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségekre kell...

Sippara kérdése:

Milyen költségekre kell számítani hosszú távon, ha az ember tenyésztésre adja a fejét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ugyan csak jó pár (5-10) év múlva szeretnék tenyésztésbe kezdeni, szeretnék addigra egy nagyobb összeget félretenni - arra vagyok kíváncsi, mekkora is legyen ez az összeg.


Nyilván senki nem tudja megmondani, pontosan mennyi költsége is volt összesen az első szukájával az első alomig, de engem csak és kizárólag a tenyésztéssel, kiállítással kapcsolatos költségek érdekelnének.

Egyszer meg kell venni az álomszukát (tegyük fel, hogy akkora szerencsém lesz, hogy rögtön az első kutya beváltja a hozzá fűzött reményeket és megfelel majd tenyésztési célra is), ez legyen 1-2 ezer euro. Amiről fogalmam sincs, az a szuka első két éve: mennyi a kiállítások nevezési díja, milyen kiállításokra, milyen korban lehet vinni.

Aztán jön ugye a kennelnév regisztrálása, amiről megint nem tudom, hogy külön költség-e, és ha igen, mennyi, közben a szuka tenyészszemléje (ennek megint csak nem tudom az árát). Ezekre jön a fedeztetés ára (tudom, ez fajtánként, kanonként változó) és az állatorvosi vizsgálatok. A felsoroltakon kívül van még bármilyen költség?


2013. márc. 17. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításokat te döntöd el hova és mennyit viszed, itthon pl egy CACIB nevezési díja 6-8 ezer forint (nevezési határidőtől függően) plusz parkolás az egy ezres és benzin meg szállás (ez megjósolhatatlan) Átlagosan egy kiállítás olyan 30 ezer forint (nevezés, benzin, parkolás, autópálya, szállás) Külföldön ennek sokszorosa is lehet, én tapsoltam már el egyetlen külföldi speciál kiállításra 200 ezer felett...

A kor: akár 3-4 hónapos kortól viheted de szerintem a junior alatt értelmetlen rá költeni.

Kennelnév 20 ezer

tenyészszemle 5000 forint

Fedeztetés szintén végtelen pénznyelő, a díj egy dolog, gyakran maga az utazás vagy a sperma ide hozatala kb ugyanannyi ha nem több, az állatorvosi vizsgálatok esetében a herpesz elleni injekció a legfontosabb!! 2x 12 ezer forint de ez amin soha nem szabad spórolni. Természetesen vannak előzetes vizsgálatok, fajtánként szűrések, vemhesség alatti ultrahang, szülés utáni vizsgálatok (oxi injekció stb)

2013. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudok ugyan válaszolni a kérdésedre, de engem is érdekelnének ezek a dolgok. Fel is tettem nem rég egy ilyen kérdést, de nem fejtettem ki ennyire részletesen. Én le lettem hurrogva, hogy "az első lépés az, hogy nem GYIK-en kérdezem meg" Miközben csak segítséget szerettem volna kérni. Na mindegy.
2013. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia! a jelenlegi díjszabásról ami csak a "tenyésztéshez" kell itt tudsz nézelődni: ugye ehhez jön még a jóminőségűtáp orvosi vizsgálatok, meg a versenyek,plusz a kan költségei


[link]

2013. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4-5 ezer eurót teszel félre, akkor nem jársz messze az igazságtól...

Én kiállításra nem járok, de munkaversenyekre, szemináriumokra igen:

- szuka ára 900 euró + útiköltség Olaszo-ig

- tk. honosítása 5 ezer

- éves kaja költség 80 ezer

- éves tréningek, szemináriumok 200 ezer

- kennel név: 20 ezer

- szűrések: 16 + 9 ezer (dp röntgenek + váll) - nekünk nem kellett szemvizsgálat mert genetikailag mentes, de ha az is kell az plusz)

- tenyészszemle: 6 ezer

- képességvizsga: 6 ezer

- fedeztetés: 1000 euró (plusz utazás)

- kölyöktáp elválasztásig: 40 ezer

- elletőláda: 13 ezer

- kutyapelenkák, tisztítószerek, fertőtlenítő elválasztásig: 15 ezer

- oltások: 5+7 ezer x alomszám

- törzskönyv: 5500 x alomszám

- chipregisztráció: 1500 x alomszám

- útlevél: 5000 x alomszám


Más nem jut eszembe a saját példámon keresztül...

2013. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát jobb minél korábban nevezni a kiállításokra?

Eszembe se jutott beleszámolni a szállás és benzinköltséget - máris érdemes volt feltennem a kérdést :)


Kedves második, pont azért fejtettem ki részletesen, hogy "látszódjon", hogy valamennyire az egész dolog keretével tisztában vagyok minimális szinten, nem össze-vissza szaporítani szeretnék :) Azt hiszem, még láttam is a kérdésed, bár sajnos nem nagyon tudtam hozzászólni :(


Harmadik válaszoló! nagyon szépen köszönöm a linket!


Negyedik válaszoló, neked is köszönöm, nagyon részletes volt :)



Érdemes egyébként kutya nélkül kiállításokra látogatni, akár évekkel azelőtt, hogy ilyesmibe kezdenék? Csak hogy ne legyen teljesen "ismeretlen terep".

Mint mondtam, még elég messze vagyok a céltól, jelenleg az álom fajtám egy csinos keverékének büszke tulajdonosa vagyok, egy-két éven belül jönne mellé egy fajtatiszta "kistestvér", akivel viszont még mindig nem szeretnék tenyészteni, közben rengeteget szeretnék még tanulni, és leghamarabb 5-6 év múlva jöhet az első szuka - már ha találok ennyi idő alatt "tökéletes" kölyköt :)

2013. márc. 17. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Megéri korábban nevezni de úgy se fog sikerülni :D én komolyan alig ismerek embert aki első határidőre nevez, mondjuk rövidszörűvel biztos könnyebb de én pl mindig sokáig várok (főleg nyáron), hogy levedlik e a kutya vagy egyáltalán milyen állapotban sikerül tartanom a szőrét... én kb az utolsó nevezési határidő utáni hosszabbítás után szoktam 2 nappal nevezni :D

Egyébként megéri kutya nélkül kimenni, megismerni a többi tenyésztőt (főleg akik a te fajtádat is tenyésztik)

2013. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hovarju ***** válasza:
100%

Off: sajnos nem értek a tenyésztéshez és érdemben nem tudok hozzá szólni.

Csak annyit szeretnék megjegyezni,hogy nagyon jó végre egy olyan kérdést olvasni, hogy valaki rendesen végiggondolja azt amire készül.


Nagyon sok sikert és sok-sok pénzt kívánok, hogy sikerüljön megvalósítani amire készülsz!

2013. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hovarju ***** válasza:
100%
egyébként milyen fajtát szeretnél tenyészteni?
2013. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szibériai Husky az álmom :) pontosabban sok-sok (vagy nem is annyira sok, maximum két évente egy alomnyi) tökéletes, szépen izmolt, egészséges, okos kis husky :)
2013. márc. 18. 23:01
 10/11 anonim ***** válasza:

na husky-val se fogsz első határidőre nevezni :D egyébként vannak itthon jó kennelek ahol nézelődhetsz és tenyésztők akikkel ajánlatos lesz beszélgetned mert tényleg jó kutyáik vannak és átgondolt tenyésztési koncepciójuk.

Még annyit, hogy mielőtt belevágsz olvasgass kicsit genetikáról, biológiáról, anatómiáról (az angol kutya anatómiai atlaszt ajánlom) és nézegesd mi is tetszik neked típusban, mely vonalak fognak meg és mi az ideáltípusod (ez persze változni fog minél jobban ismered a fajtát)

2013. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!