Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy bajban vagyok!...

Nagyon nagy bajban vagyok! Kimegyek külföldre dolgozni, és nem tudom, mi tegyek a kutyáimmal?

Figyelt kérdés
Van egy menhelyből kihozott gyönyörűségem,már 4 éve nálam van,de előtte szerintem iszonyú élete lehetett,mert még most is reszket a hirtelen hangoktól,meg van egy 1 éves sztaffi kislányunk.Mindkettő velünk él,velünk alszik.A sztaffi nagyon szereti a férjemet is,ővele nem lesz baj,de a menhelyes az meg van őrülve értem.Nekem meg megszakad a szivem,mert nem tudok mit tenni,nem lehet magammal vinni,mert nem is európában fogok dolgozni.Lehet,hogy megint akkora törés éri,hogy ki sem bírja.Kérlek tanácsoljatok valamit.

2013. márc. 18. 08:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Én nem mennék. Ne menj Te sem.

Ennél jobb tanácsot nem tudok sajnos adni :( Neked kell mérlegelni, hogy mi a fontosabb, a kutya, vagy a pénz.

2013. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
miert ne vihetned magaddal?
2013. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
a férje itthon marad. ne csinálj ekkora ügyet belőle, semmi baj nem lesz itthon a kutyával. Marad az otthonában, és a párod ugyanugy el fogja látni.
2013. márc. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kimész szokasd össze azzal az emberrel akire rá bízod majd őket! Mert remélhetőleg nem menhelyre akarod betenni a kutyusaid.
2013. márc. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a mai világba nem engedhetjük meg magunknak hogy elszalasszunk egy jó lehetőséget. Kell a pénz! Én is nagy állatbarát vagyok nekem is van kutyám és imádom de ha lenne egy ilyen lehetőségem én kimennék. Vagy vinném magammal a kutyám, vagy a párommal lenne, mivel vele is van ismeri tudnám, hogy jó kezekbe van. Szerintem ha itthon is hagyod a pároddal, nem lesz semmi baj, hiszem őt is jól ismeri gondolom.
2013. márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Valletta ***** válasza:
100%

A kutyák a megszokott környezetükben maradnak, nem fogja őket törés érni, ne aggódj. Még a legfélősebb, legragaszkodóbb kutya is pár nap alatt megszokja a teljesen új környezetet is, az emberekkel együtt, és mivel a tiéd otthon marad a férjeddel, semmi gond nem lesz belőle.


Én is külföldre megyek dolgozni pár hónapra és a kutyámat másra kell, hogy bízzam. Mivel volt már nálam jópár ideiglenes, tudom, hogy nagyon hamar megszoknak nálam is és az új gazdájuknál is. A kutyák nem dramatizálják túl a helyzetet úgy, mint az emberek. Sokkal jobban alkalmazkodnak.

2013. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán meg fogja szokni, nem kell túlparázni, mert azt megérzi a kutya.

Ha dolgod van, hát dolgod van...


A megszokott helyen, a megszokott környezetben marad a kutya. A másik kutyával meg a férjeddel pedig szerintem megoldják ezt a problémát. Biztos fogsz neki hiányozni, és nehezebben fogja kezelni a dolgokat, de összeszoknak és nem lesz gond.

2013. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj,nagyon köszönöm!!Mármint a bíztatást!Muszáj mennem,és csak 3 havonta tudok visszajönni,vagy még akkor sem. A házunk forog veszélyben.A férjemet is nagyon szeretik,és lehet,hogy tényleg csak én dramatizálom túl.Azért kicsit megnyugodtam.Köszönöm mégegyszer!:-)
2013. márc. 18. 12:34
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Én se mennék. Eleve nem is keresnék külföldön munkát, mert tudom, hogy nem tudnám itthon hagyni a kutyáimat. Az más kérdés, hogy ott a férjed, de nekem személy szerint nagyon nagy törés lenne, ha itthon hagynám őket!
2013. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Valletta ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkább legyen fedél a fejük fölött, mint hogy a kutya ne egyemberes, hanem kétemberes család tagja legyen...


Én hajón dolgozok, képtelenség a kutyát magammal vinnem, ki fogja bírni azt a pár hónapot másnál is, testi, lelki egészségben, ahogy én és a kérdező is kibírjuk, hogy ennél sokkal nagyobb áldozatot hozzunk.

2013. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!