Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most aggódhatok?

Akkor most aggódhatok?

Figyelt kérdés
Most jártunk a dokinéninél először a 10 hetes kölyökkutyámmal. Ő mondta, hogy később problémák lehetnek vele, mert nagyon akaratos (nem hagyta megnézni sema szemét, sem a száját). Itthon egy kis unszolásra nekem mindkettőt hagyta. Ezután megpróbáltam megetetni vele a féreghajtót, de még virslivel se nyelte le. Megpróbáltam betenni a szájába, ezt egy ideig hagyta (nem sikerült megenni, állandóan rágni kezdte majd kiköpte). Végül valószínűleg elege lehetett, és amikor kinyitottam a száját, megmorgott, sőt egyszer felém is kapott. Nem voltam teljesen felbőszült, de nyugodt sem voltam amiatt, amit az állatorvos mondott. Nem szeretném, hogy agresszív legyen. Mit tegyek? Még csak 5 napja van nálunk, engem követ, és úgy 80%-ban hallgat rám ( a nevére és a gyere parancsszóra).

2013. márc. 18. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen kutyafajta?

Azt tudom javasolni, hogy gyakran matass a szájában, a fülében, a szemét nyitogasd. Eleinte ahogy azt írtad is ellenezni fogja, de idővel meg kell szoknia, így felnőtt korában nem lesz odakapós. Sőt szoktasd meg vele, hogy amikor enni adsz neki, hébe-hóba abba is belenyúlsz, sőt akár el is veszed éppen a kajálása közben a szájából. Nem szabad hagyni, hogy el urasodjon. Ha rád hallgat, akkor mutasd meg neki, hogy te vagy a falkavezér és ez nem vicc. De a többi családtagodat is tisztelje, neki utolsónak kell lennie a sorban. Ha lefekszik előtted és feltárja a hátsó lábait, akkor behódolt.

Ha odakapós akkor pöccintsd meg ujjal az orrát, hogy azért megérezze. Ebből tanulhat. De 5 nap után még ne várj csodákat, be kell illeszkednie.!!

2013. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ausztrál juhász. Én nem is vártam, ezért esett rosszul, amit mondtak. Tudom róla, hogy egy óvatos fajta, nálunk jól érzi magát, a vak is láthatja. Az előző kutyámmal voltak viselkedésbeli problémák, de ott még kicsi voltam a nevelésnél, nem akarom, hogy ez megint előforduljon. Amikor megmorgott, megragadtam a grabancát, akkor nyüsszentett egyet, de amikor megint ki akartam nyitni a száját, akkor megint morgott. A fognézéssel nem volt gond, csak ezzel a szájnyitogatással.
2013. márc. 18. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy állatorvos ne mondjon már véleményt a kutyámról, mert 10 hetesen nem engedi megnézni a szemét, száját. Ez hülyeség.


Ha következetesen foglalkozol a kutyával, akkor nem lesz gond, akármilyen fajtáról is van szó. Ne legyél vele erőszakos, de azért ne hagyj rá mindent. Egy kölyökkutya próbálkozik, feszegeti a határokat, ez természetes.


Foglalkozz vele minél többet és szoktasd hozzá, hogy vizsgálják, ismertesd meg minél több szituációval, emberrel, hogy később ne tartson az idegen dolgoktól. Ehhez hozzátartozik, hogy simogatják, áttapizzák, megérintik ott is, ahol esetleg kellemetlen neki. De mindent csak fokozatosan és türelemmel.


Szerintem nem lesz vele gond.

2013. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a féreghajtót meg minden gyógyszert mi úgy adunk be a doki javaslatára, hogy két kiskanál között porrá törjük és belekeverjük a kajájukba.


Ettől függetlenül tényleg csináld néha azt, amit az előttem író mondott, de egy 10 hetes kutyától még ne várja el szerintem, hogy mindent hagyjon.. Ha meg szorongani fogsz amiatt, amit a doki mondott, a kutya meg fogja érezni rajtad, és akkor valóban lehet, hogy nem fog hagyni dolgokat. Ne foglalkozz vele, hogy mint mondott a doki, szerintem tök alaptalanul mondta..

2013. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Valletta ***** válasza:
100%
Ne aggódjál, mert az aggódás nem fog segíteni a kutyán. Legyél vele következetes, legyenek szabályok a kutya előtt. Én azon a véleményen vagyok, hogy akár morog a kutya, akár nem, ha már megpróbálta a gazdi kinyitni a száját akkor igenis nyissa ki a száját és ne tántorítsa el egy 10 hetes kölyök morgása. Ha az ilyesmit nem kezeled a helyén, akkor a kutya fogja eldönteni, hogy mikor és hogyan nyúlhatsz hozzá, aztán amikor már nagy lesz, gondok lesznek.
2013. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. kommentelőnél a pont.


Nekem kölyökként nagyon problémás volt a kutyám. Ő aztán tényleg nem hagyta magát, de mégis betudta adni a lódoki a féreghajtót. És megvizsgálnia is sikerült.


Még szép,hogy nem hagyta magát. Gondolom nemrég óta van nálad és az orvosi rendelő a kutyák nagy részének stressz-forrás. Hiába takarítanak-fertőtlenítenek televan mindenféle szaggal.


Off. Néha úgy érzem (az itteni kérdésekből derül ki számomra), hogy sok állatorvos el van kényelmesedve. Ha egy kicsi probléma van, mint itt, ami még nem is olyan hű de nagy gáz kategória, akkor elkönyvelik a kutyát, hogy akaratos, agresszív.... Vagy ha esetleg hanyatt vágja magát a blöki a vizsgálóasztalon, akkor meg az a baj, mert gyenge, akaratszegény...stb. Nem?

2013. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy érzem következetesen neveljük, és hogy vaĺóban kissé eltúlozta a dolgot, én meg túlaggódtam. kinyitottam többször is a száját, hiába morgott, csak nem akarom, hogy ez mindenféle problémák előjele legyen. Még arra is gondoltam, h zárni fogjuk az ajtókat, nehogy azt higyje, h minden az övé, mert eddig csak velem, de mostmár egyedül is megy mindenhova. Van értelme enneka korlátozásnak? Köszönöm, h segítetek...
2013. márc. 18. 13:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak azokat az ajtókat zárd ahova később se szeretnéd ha bemenne. Nyugodtan mehet amerre lehet neki, az se jó ha csak akkor mehet valemerre ha vele vagy.
2013. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Valletta ***** válasza:
A fizikai korlátozás, a kutya elzárása nem sokat ér, hiszen ha kinyitod az ajtót, máris bemegy a kutya. A korlátot a tisztelet kell, hogy adja és nem az ajtó. Nekem még soha nem volt 10 hetes kutyám, nem tudom, hogy mikortól fogják fel, hogy hová nem mehetnek be és hova nem, de amit a kutyák között látok, az az, hogy ha egy idősebb kutya a kölyköt elküldi egy adott helyről, azt a kölyök általában tiszteltben tartja.
2013. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha még van egy kis türelmetek hozzám, megkérdezném, hogy ti milyen módszereket ajánlanátok a falkavezérség erősítésére? Igyekszem a határozottságomon még csiszolni, bár ezt úgy érzem, hogy a kutyával szemben megy (csak az emberfalkám néhány tagja nyomja fel bennem a pumpát, gondolom ezt is megérzi). A következőkről mit gondoltok? Evés a kutya tányérjából (mintha játék), az ember megy mindig elől, nem ő az első, akit üdvözlünk, csendes elválás.
2013. márc. 18. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!