Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez segítstek, kérlek...

Mi ez segítstek, kérlek SÜRGŐSEN? Mivel kezeljem, mivel ne? Forduljak vele állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ugye nem rüh vagy ilyesmi? :O

Az egyik füle töve csak ilyen még: [link]


A másik viszont már így néz ki: [link]


Nagyon félek nem tudom mi ez...Szombaton kezdődött és még nem volt orvos. Azóta ilyen lett. És egyszer volt bekenve Sharmil géllel. Előtte is gennyes volt már kicsit de most nagyon. Mi ezz?



2013. márc. 18. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma már van rendelés mindenhol. Igen...Menj el állatorvoshoz.
2013. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Azonnal vidd dokihoz!
2013. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
3-tól van rendelés. Mit gondoltok mi lehet? Mennyire érjek a kutyámhoz?
2013. márc. 18. 14:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ha 3-tól rendel, akkor már ne nyulj hozzá, hanem siessetek. majd ird meg légyszi mi baja van. nagyon szoritunk!!!
2013. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Uuuh ez nagyon csúnya, nem tudom mi lehet az. Vidd dokihoz!

És inkább ne kenj rá semmit, ne piszkáld.

2013. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Majd tuti gallér kell rá, hogy ne tudja vakarni .
2013. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem bolhaallergia alaposan mosd le langyos vízzel.

Vélhetőleg az irritált helyen a szőr kijön ,ha igen húzgáld ki.Kezelésnek:Neostomozan,Taktic,Neocidol oldatot javaslok.Nehogy vegyél Frontline-t és társai cseppeket nem ér semmit!Viszont a Killtix nyakörv tényleg hosszútávon hatásos.Bármivel kezeled a teljes testén kezeld,fürdesd meg.

Nyáron ha tünetmentes én havonta fürdetem Taktic-kal.

2013. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
bizony mire lassan betöltött a második kép, én mikor megláttam felkiáltottam. iszonyúan szenvedhet a kutya, viszont véleményem szerint ez nem két napos dolog. egyértelműen látszik és ki is követeztethető a másik fül kezdődő állapotából. én tényleg nem bántani akarlak de egyszerűen nem értem hogy miért ide írtál, és hogy miért nem hívtad fel az orvost aki lehet elmondás alapján tudott volna tanácsolni, és ami a legfontosabb ILYEN ROSSZ ÁLLAPOTÚ FÜLET TE ORVOS NÉLKÜL MIÉRT HÁZILAG AKARSZ KEZELNI? ÉS MIÉRT HÁZILAG KEZELTED AHELYETT HOGY LEGALÁBB AZ ORVOST FELHÍVTAD VOLNA??! ez a fül szó szerint orvosért ordibál! ne kezeld semmivel. mihamarab rovos, vagy addig hívd fel az orvost és kérdezd meg tőle addig is mit tudsz tenni! Nagyon szurkolo én is hogy minden rendben legyen. véleményem szerint majd folyamatosan fertőtlenítened kell a sebet, vigyázni kell majd hogy ne foglalkozzon vele, és az sem kizárt hogy antibiotikumot fog kapni. PERSZE EZT MAD AZ ORVOS FOGJA ELDÖNTENI ÉS ELMONDANI HOGY MIK A KÉSŐBBI TEENDŐID, NEM ITT A GYIK.-ON KELL GYÓGYMÓDOT KERESNI!
2013. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az aggódó válaszokat! :) Utolsó. Igazad van nem most kezdődött. De már 1-2 hete olyan volt mint a másik fülén most és nem igazán figyeltem oda h ez komolyabb lehetne. Igazából el se mertem volna még menni egy héttel korábban mert csak kiröhögtek volna. Akkor még csak pár szál szőr hiányzott. És az ünnep végéig várnom kellett. Így ma elmentem csak előbb kíváncsi voltam a véleményetekre.


Probléma: Harmad fokú fülgyulladás. Ami annyit takar, hogy pontosan az okát nem tudják, de annyira még nem súlyos hogy antibiotikum kelljen. Kapott atka elleni cseppeket és betadint is. Plusz még ott helyben leszedték az akkorra már beszáradt gennyet és lefertőtlenítették helyben. Azt mondta a doktornő, hogyha péntekig nem javul akkor veszi a szövetmintát. Azt mondta, nem tudja mitől lehet. :/ Azt mondta péntekig minden esetre ne simogassuk.

2013. márc. 18. 17:07
 10/17 anonim ***** válasza:
igen, arra mindenképpen figyeljetek hogy ő se akarja vakargatni meg semmi mert akkor csak elfertőződik. azért simizni lehet csak a fülére kell vigyázni, ahhoz nem nyúlhat senki és semmi. több mint valószínű hogy a betadin miatt (csípi neki esetleg ha gyógyul viszket) majd vakargatni akarja de ezt nem szabad neki hagyni semmiképp. ha kell fogjátok le a lábát amikor emeli és szóljatok rá hogy nem szabad. ezen tényleg nagyon sok múlik. feltételezem hogy nem kötötte le a sebet és hagyta levegőzni. szerintem kérdezd azt még meg telefonon hogy péntekig ti kezelhetitek e betadinnal naponta a gyorsabb gyógyulás és fertőtlenítés érdekében.
2013. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!