Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett?

Mi történhetett?

Figyelt kérdés

A kerettörténet: 2 héttel ezelőtt elhoztunk egy 2 éves kutyust a menhelyről. A menhelyen mondták, hogy lakásban volt tartva eredetileg.

Nem volt vele semmi gond. Nem rágott szét semmit, nem piszkított a szőnyegre (mindig jelzett ha leakart menni) és nem lopkodott az asztalról.

Ám múlthéten odapiszkított a szőnyegre. Kicsit megszidtuk, hogy nem szabad. Aztán 2 napig nem volt baj megint jelzett rendesen. 3. nap megint arra jöttem haza, hogy odapiszkított. Aztán azóta legalább 1* naponta odapiszkít. Nem jelzett.

Aztán ma mikor hazajöttem leverve találtam egy tányért, ami fent volt az asztalon. Nem tulajdonítottam neki nagy dolgot.

Kint hagytam a felvágottat csomagolva az asztalon, mert csöngettek és kimentem kinyitni az ajtót. Mire visszajöttem (max 10 perc) a felvágott eltűnt.

Eddig nem csinált ilyesmit az 1 hét alatt. Így most érthetetlenül állok a dolog előtt.

Arra lennék kiváncsi, hogy mi történhetett, hogy 1 hétig nem csinált semmit, pedig ugyanúgy kint volt a felvágott az asztalon.


2013. márc. 18. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel új helyen van, neked kell benne rögzíteni, hogy nálad sem tehet meg akármit.
2013. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején azért nem csinálta, mert új helyen volt, új emberek, más környezet. Meg volt szeppenve. Most kezd feloldódni. Lehet kezdeni nevelni. :)
2013. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem :)

Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

2013. márc. 18. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem gép, a viselkedése 100%-ban a mellette levő embertől függ. Az ideiglenese biztos hozzáértő volt és szigorú, te lehet, hogy lazább vagy.
2013. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valletta ***** válasza:
100%
Ha a kutya eleinte nem piszkított a házba és nem mászott az asztalra, viszont ezeket később megtette, az azt jelenti, hogy nem a kutyában, hanem magadban kell keresned az okot. Egy kutya állapota, alá-fölérendeltségi viszonya soha nem állandó a gazdájával, apró, cseles dolgokkal mindig is fog próbálkozni, így a gazdájának folyamatosan meg kell erősíteni a pozícióját a kutyával szemben. Akkor is, ha a kutya problémamentes, mert elég ha csak pár napig nem figyelsz rá eléggé és szembetűnő problémák jöhetnek elő.
2013. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos nem volt ideiglenes gazdája a kutyusnak. Az eredeti gazdája tartotta lakásban, de mivel a kutya állapotos lett kirakta.


Előző: Rendben, köszönöm a jó tanácsot :)

2013. márc. 18. 16:36
 7/7 anonim válasza:
Ha odapisil-kakil valahova azzal a területét jelzi, meg a dominanciáját. Kezd el nevelni, én is azt mondom!
2013. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!