Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkieknak le kell vágni a...

A yorkieknak le kell vágni a farkukat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Miért kéne??


A kisbabának levágják a fülét?Vagy a valamelyik ujját??

Kérdező,ne legyél már bolond :)

2013. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
már nem vágják
2013. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Ugy tudom tiltják az állat csonkitást és helyeslem is!egy kutyus ugy szép ahogy van!!
2013. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1. perssze, hogy nem vágják le egy babának az ujját, de egy csomó olyan yorkiet tudok, akinek le van vágva a farka.
2013. márc. 18. 20:51
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok,akkor úgy írom: Már tilos az állatok csonkítása,még a fajtastandard megőrzésének az érdekében is!
2013. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
55%

Régen azt hiszem, vágták (de ebben marhára nem vagyok biztos), de szerintem teljesen felesleges - amúgy sincs méteres farkincájuk :)


OFF: Ettől függetlenül igenis VANNAK olyan fajták, amiknek különböző okokból vágni kell a fülét/farkát. Az, hogy nagyokosok, akik valószínűleg még csak testközelből sem látták az adott fajták egyetlen egyedét sem, kitalálták, hogy ez állatkínzás, még nem lesz az.

2013. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Tisztázzuk, a fül vágás van tiltva a farkat 7 napos korig lehet csonkolni, de a yorkie már azok közé a fajták közé tartozik ahol már nagyon ritkán vagy egyáltalán nem csonkolnak.
2013. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Huh,de sok az okos ember.


Aki ilyenek ír,hogy ez nem állatkínzás...annak üzenem,hogy bárcsak a szüleid levágták volna,vmi sablonra a füledet,mert úgy jobban tetszettél volna nekik!


Teljesen felesleges (amennyiben nem viszed versenyre) csonkolni az állatodat.Ő a társad! Nem egy próbababa,akit az ízlésed szerint alakítasz!

2013. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

farkat 7 napos korig szabad vágatni!

Yorkiknál már nem szokás régóta, ha szépen tartja nagyon elegáns farokkal is. Viszont a Dobermann sem a Roti nem teszik ha nincs vágva.

Ez nem állatkínzás, a kutyának nem fáj egy ivartalanítás sokkal de sokkal fájdalmasabb.

( Mielőtt sokan nekem estek, ( nem érdekel túlzottan ) hogy honnan tudom hát onnan, hogy vágattam és ivartalaníttattam egy jó pár kutyát és fül vagy farokvágás után ugyan úgy játszik még egy ivartalanítás vagy más műtét után elég nehezen mozog és kedvtelen pár napig...

2013. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én meg állatorvosi rendelőben dolgozom,szaksegéd vagyok és kedves utolsó,bizton állítom,hogy nem fáj jobban az ivartalanítás és az utána lévő állapot sem.A kábaság nem fájdalmas!Ha te ittas vagy,az is fáj?:)


Ne legyetek már ennyi elvakult hülyék...Állatok testrészeinek a levágásáról beszélünk...Még hogy ez a modern kor...röhej.

2013. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!