Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó border collie kennel...

Jó border collie kennel Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan border collie kennelt keresek ,ahol egészséges jó idegrendszerű és jó ösztönű kutyákat tenyésztenek.Egy olyan kennelt ahol a kiskutyáknak szűréseik vannak és később tudok a kutyával komolyabb eredményeket elérni. Tudom ,hogy fura ,hogy pont itt érdeklődök ,de voltam már pár border collie kennelt megnézni személyesen is és tényleg találtam több szimpatikus kennelt is .De nem minden a szimpátia.Fontos lenne tudnom ,hogy melyik a jobb.De nem tudok dönteni.Nem tudom ,hogy valóban jó idegrendszerű kutyák jönnek abból a kennelből vagy csak a tenyésztő mondta azt nekem.Szeretnék komolyan sportolni agilityzni és terelni járni majd a kutyával.Szóval ha egy kicsit is átlátod,ismered a border collie kenneleket vagy van ismerősöd akinek jó kennelből van a kutyája és a kutya is jó képességű kérlek bátran írj! Esetleg elrettentő példát is várok melyikből ne vegyek kutyát. Előre is köszönök minden választ és segítséget! :)

2013. márc. 18. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyik ismerősöm Győrből (vagy környékéről, nem tudom pontosan) hozott egy kölyköt kennelből, aktívan dolgozó szülőpártól, és teljesen egészséges a kicsi, eszméletlen okos és sportos, most fél éves, de már profi szinten agilityznek vele, emellett flyballoznak és frisbeeznek is! [link] itt mindent megtalálsz róluk!
2013. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

értem az indokodat, de sztem akkor se itt keress. itt mindenki ajánlani fogja a saját oldalát és szidni a másikat.

akkor inkább nézd meg a netboardot, olvass utánnuk... nem olyan nehéz megtalálni a neked valót.

2013. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jah netboard fórum tényleg jó ;o) Épp nem rég volt fenn egy iszonyatosan jó alom, ha lett volna rá mind idő, mind anyagi keretem akkor tuti onnan hoztam volna. A kennel neve asszem Lucky Summer volt. De kérdezz ott körbe, hátha tudnak mást is...
2013. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!


1. hozzászólónak:

Fél évesen profin agilityznek, meg flyballoznak vele? És mégis hogyan? Tényleg érdekelne, mert hogy versenyre, csak 18 hónapos korától mehet még kezdő kategóriában is.

2013. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Két dolgot vegyél figyelembe:

1., Ha csak nem teljesen balfék szülőktől veszed azt a kölyköt (van ilyen, de ezt azért nem olyan nehéz kiszúrni...) akkor nagyobb mértékben fog rajtad múlni, hogy eredményesek lesztek-e, mint a kutyán! A tereléssel kapcsolatban halkan merem csak megjegyezni, hogy ha csak nincs saját farmod, akkor a "komoly" szintnek lőttek, mert itthon ha jól tudom még az ilyen emberek között sem nagyon akad olyan, aki nemzetközi versenyeken - külföldön- különösebben brillírozna. (vagy egyáltalán elindulna...) A hazai szint, meg onnantól kezdve, hogy láttál egy külföldi versenyt, komolytalan :) ezzel nem azt mondom, hogy rosszabb, mert arra tökéletes, hogy a sok lelkes hazai bordergazdit szórakoztassa.

Az agilityvel kapcsolatban meg az fog sokat számítani, hogy milyen alapokat adsz annak a kutyának, ill. kihez, hova tudsz eljárni edzeni. Még egy VB szinthez sem kell, hogy a kutyának szuperszónikus képességei legyenek, ha TE elég jó vagy ;) Sőt, hiába is keresel ilyet, sajnos nem létezik.


2. Ne feledkezz meg arról, hogy elsősorban egy kutyát veszel, egy társat és családtagot. Nyilván ha ilyen terveid vannak, amiket írtál jó, hogy próbálsz körültekintően választani, de ! akárhonnan is veszel végül, sajnos azt kell mondanom, hogy bárhol beüthet a krakk. Mert lehet hogy az a szerencsétlen tenyésztő 10 generációra visszamenőleg úgy tudja, hogy az összes ős egészséges volt, és mégis beüt valamilyen betegség, akár mozgásszervi, akár epilepszia, ami miatt a tervezett sportkarrier kútba eshet. Szóval érdemes olyan szempontból is megvizsgálni egy - egy kennelt, hogy akkor is innen választanék-e, ha "csak egy kutyát akarok" és nem pedig egy atlétát.

2013. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: Tudsz ajánlani jó agility edzőt? Nagyon jókat írtál köszönöm.:) Hát ha csak simán kutyát nézek legyen intelligens,sportos,tanulékony,simulós,bújós és jól szocializált. Természetesen tudom ,hogy rengeteg múlik rajtam és csak egy picit a kutyán.És természetesen nem csak a szülők teljesítményére megyek rá hanem a jellemére is és igen tudom ,hogy a genetikában azért nem lehet 100%-ig állítani hogy egészséges lesz a kutya. Tudom fura hogy így előre érdeklődök ,de én inkább az előre után kutatok,tanulok típus vagyok hogy magamból,képzésből és életkörülményekből is majd a legjobbat nyújthassam a kiskutyának.
2013. márc. 19. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egy-kettő, attól függ hol laksz... akiket én ajánlanék:

- Csávás Viki - Dunakeszi (Kutyavarázs)

- Verse Zsuzsi - Budakalász (Kutyapark)

- Korán Csabi - Népliget (Strázsa)

- Herendy Vera - Csepel

- Tráj Tomi - Győr/Budapest

- Szoboszlay Erika - Tárnok (Kraft)

2013. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

- Verse Zsuzsi - Budakalász (Kutyapark)

- Korán Csabi - Népliget (Strázsa)

Erről a két emberkéről mit lehet tudni? Ismered őket személyesen is? Esetleg ők európa bajnokságra vagy egyébb nagyobb versenyekre is készítettek fel kutyákat és jó eredményt értek el. Bocsi csak azért kérdezem hitetlenkedve,mert ha jól tudom a Kutyapark csak most nyílt meg a Strázsáról meg idáig nem hallottam jókat.De ha ők tényleg nagyon jó edzők akkor majd később ha meg lesz a kutya és annyi idős lesz ,akkor majd valamelyikhez a kettő közül szívesen járnánk ,mert ez kettő van "közel" (közelebb) hozzánk.:)

2013. márc. 19. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek közül az emberek közül mindenki készített már fel kutyát világversenyre mind sajátot, mind másét. Jártak már Európa Bajnokságon ill. Világbajnokságon.


(te ugyanaz vagy aki nem hiszi el h az Astra jó kennel??) :D

2013. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugyan az. Tudod a mai világban már gyanakvóbb vagyok hamarabb megkérdőjelezem a dolgokat tudod túl jó hogy igaz legyen elven.:) Azért kérdezgetek itt még a kennelekhez viszonylag laikusan ,mert amit írtok kennelt megnézem a honlapját stb. így jobban tájékozódom. Mert így hirtelen googleba ha beírnám angolul ,hogy border collie kennel elárasztanának a találatok és úgy hogy nem vagyok jártas ezekben és pl: megtetszik egy x kennel hogy hú de jó nem tudok róla semmit ,mert mi van ha ahonnét származik a kennel ott már mindenki tudja hogy nagyon rossz ,abban az országban ,de it Mo.-n háttér infók nélkül azt hiszem hogy hú de jó.
2013. márc. 19. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!