Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom, hogy sokan tetettek...

Tudom, hogy sokan tetettek már fel kullanccsal kapcsolatos kérdéseket, ezért előre is elnézést kérek. Nem vagyok egyelőre túlságosan tapasztalt kutyás, ezért érdeklődöm?

Figyelt kérdés
A múlt hét elején, még mikor jó idő volt, sétáltam a kutyámmal (másfél éves labi), nem gondoltam, hogy már vannak kullancsok, de sajnos több is rámászott. 3-at levettem róla, még mikor mászott, de egyet pár nappal később vettem csak észre. Azonnal mentem állatorvoshoz, kivette, adott injekciót is a kutyának ill. cseppeket, amit elmagyarázott, hogy kell rátenni, ha már jobb idő lesz. Ma ismét találtam benne kullancsot, amit én vettem ki, de a kullancs már nem mozgott, talán a hideg miatt(?). A kérdésem az volna, hogy szerintetek nem lesz semmi baja a kutyusnak? Rendesen eszik, játszik csak egy kissé aggódom. És Ti mit tanácsoltok, a cseppeken (Prac-tic) kívül vegyek neki nyakörvet is? Ha igen, milyen fajtát? És az igaz, hogy az a kullancs, ami az állatokba "megy" az az emberre nem veszélyes? (a szomszéd kisfiúval sétáltatom párszor a kutyust) Köszi előre is!!!
2013. márc. 18. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Kullancsnak már most "jó idő van" Szinte teljes évben védekezni kell ellene. A legveszélyesebb időszak a tavasz és az ősz.

Mivel kapott a kutyád gondolom, Imyzolt, most kb 1 hónapig védve van a fertőzéstől. A szereket neked kell kiválasztanod. Ami egyik kutyának bevált, az nem biztos, hogy a tiednek is be fog válni.

Vannak hosszan ható nyakörvek és vannak cseppek.Az általánosan ismertek a Foresto, Scalibor, Kiltix nyakörv. Az Adventix, Expot és még sok más spot.Az a megfelelő szer a kutyádnak, amellyel nem fogsz találni megszívott kullancsot benne.

Talán a környezetedben élő kutyások tudnak tanácsot adni, ahol élsz, milyen szer vált be a legtöbb kutyán.

2013. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!