Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutyám elkezdett...

Fél éves kutyám elkezdett furán viselkedni. Ezek még normális kamasz tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fél éves havanese-m van és elkezdett furán viselkedni pár napja.

Pl. nyüszög. Nem beteg, eszik rendesen és játékos is, de nyüszög. Arra gondoltam, hogy biztos kevés neki a mozgás az utóbbi napokban (hó meg a szél miatt nem sétáltunk túl sokat). De ez sem lehet, mert a lakásban meg kergetőzünk labdázunk, teljesen kifárad, már ő fekszik be a helyére, aztán 5 perc múlva megint nyüszög. Nézi a galambokat közben néha, de néha csak úgy.


Arra is gondoltam, hogy nem tüzelő szukát érez-e? Illetve h hiányolja a kutya társaságot, mert mikor kimegyünk, minden kutyával barizni akar, de felénk elég öregek a kutyusok, és nem játszanak vele, csak megszaglásszák.


A másik fura viselkedése, hogy nagyon "anyás" lett. Hétvégén rokon kisfiúval vittem sétálni, és persze a kisfiú vitte a pórázt, kérdezte, h szaladhat-e a kutyával, mondtam nyugodtan, imád futkosni a kutya. De nem volt hajlandó elfutni mellőlem, húzta vissza a gyereket hozzám. Pedig eddig bárkivel elment volna szemrebbenés nélkül bárhova.


Továbbá ma reggel hallottam, h nyüszögött mikor eljöttem otthonról, pedig eddig semmi ilyen nem volt.


Ezek normális dolgok vagy tenni kéne valamit? És mit?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 19. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek normális dolgok. Valószínű hogy tényleg tüzelő szukát érez. Az egyik ismerősömnek is van egy kan kutyája és mostnában csak vonyít a kapunál.

Igen a másik az "anyás" lett. Ez is normális ,biztonságban érzi melletted magát vagy , most ez is lehet a gond h a szuka szagot megérzi és egyátalán nincs kedve a rohangáláshoz ,szaladgáláshoz. :)

2013. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
szeparációs félelem. jobb ha most teszel ellene valamit mert később komoly gondok lehetnek belőle - pl szétszedi a lakást ha nem vagy ott, bepisil örömében mikor hazaérsz
2013. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es, de eddig nem volt semmi ilyen, és nem is csinálok semmit, mindent direkt úgy csinálok az elejétől, ahogy az a nagy könyvben meg van írva: elmegyek, nem köszönök neki, hazaérek, nem köszönök neki. Szóval nem tudom, miért csinálja most ezt.


Meg az sem biztos h azért nyüszögött, mert eljöttem, mivel akkor is nyüszögött, mikor még otthon voltam...

2013. márc. 19. 09:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyi szövegből ráhúzni, hogy szeparációs gond, az szép! :D

Figyelj, az én kutyám is kan és szokott néha nyüszíteni. Ő ha tüzelő kutyát érez, nem nyüszít, hanem húzna a szag után. Olyankor mindig le kell állítanom, mert friss a szag sokszor és persze, hogy menne.

Az lehet, hogy más kutyákat hiányol, mert olyan amúgy is van, hogy egy kutya meglát egy másikat, akkor nyüszít, hogy menne oda. (bár ez két kan esetén lehet a balhézás miatt is)


Ha hétvégén végre jobb idő lenne, próbáld messzebb elvinni, ahol találkozhat fiatalabb kutyákkal. :)

2013. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Valletta ***** válasza:
És mit csinálsz vele, amikor nyüszög?
2013. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mit csinálnék? Semmit. Először megnéztm, h nem meleg-e, nincs-e felpuffadva a hasa? Átgondoltam, h éhes lehet-e, de ennyi.


Egyszer mondjuk rászóltam, mikor már nem bírtam idegekkel, akkor kb 2 percre abba is hagyta de ennyi.


Gondolkodtam, h nem viszem sétálni, míg abba nem hagyja, de akkor sosem indulok el otthonról...


Szeretném majd ivartalanítani, de a doki azt mondta még múltkor, h májusban. Persze nem biztos, hogy ez megoldaná a problémát, de hátha.


Nem támadó jelleggel lép fel, imád minden más kutyát, és cicát, és gyereket. Egyértelműen játszani szeretne. Múltkor találkoztunk egy játékos westie-vel, az nagyon tetszett neki :)

2013. márc. 19. 10:56
 7/9 Valletta ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert ha nyüszögéskor elkezdesz foglalkozni vele, akkor lehet, hogy semmi egyéb oka nincs, mint maga a figyelem.
2013. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem támadóslagosan lép fel, csak azért írtam le, hogy tudd. Mert lehet, hogy nem a te kutyád, de másé csinálhatja azt az utcán, hogy az is kani, nyüszít... aztán meg támad. :S
2013. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is gondoltam erre is, csak ha játszani akar akkor máshogy nyüszög, meg vakkantgat is hozzá, de ez más. Folyamatosan halkan szűköl, türelmetlen, látszik, h megfeszülnek az izmai, topog. És ha játszunk akkor persze épp nem nyüszög, de van hogy elnyüszizik magában próbálom odahívni magamhoz, vagy csinálni vele valamit, de nem akar. Vagy csak ímmel-ámmal foglalkozik velem.


Elvigyem orvoshoz?

2013. márc. 19. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!