Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondhatom fajtatisztának a...

Mondhatom fajtatisztának a kutyámat, ha nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés
Lényeg annyi, h 3 hetesen került hozzám egy kiskutya, szomszéd elé rakták ki őket 5 testvérével egy dobozba, és nem volt szívem nem hazahozni legalább egyet! Nem tudtuk, hogy mekkora lesz hisz még nagyon picik voltak.. szerencsére épségben felnőtt és egészséges :) Ahogy nőtt egyre jobban hasonlított egy labradorra.. Lényeg, hogy egy tenyésztő (nem szaporító hanem tényleg labrador tenyésztő) is mondta h ez egy labrador meg ahova járunk suliba ott több labi is van és ugyan úgy néznek ki! Lassan 3 éves a kis drágám és nekem nem számít h keverék e vagy fajtatszita. Csak volt pár napja egy beszólása egy kedves embernek, hogy mivel nincs törzskönyve ezért ő csak egy keverék... na mind1 a lényeg h én úgy tudom, h ha van egy fajtatiszta kutya akinek nincs TK ja arra akkor is csak azt lehet mondani, hogy fajtajellegű keverék...
2013. márc. 19. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Akár tigrisnek is mondhatod, ha van aki elhiszi. Nem sok jelentősége van, hogy te mit mondassz rá, végülis semmivel se tudod alátámasztani az állításodat, és mivel ismeretlen a vérvonala, ezért amúgy sincs semmi jelentősége. Mondd azt, hogy labrador és kész, nem kell tovább ragozni! Amúgy a labrador is egy olyan fajta, aminél sokszor nem is látszik, ha belekeveredett valahol régebben egy másik fajta.
2013. márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jól tudod, ha nincs TK-ja akkor ő hivatalosan fajtajellegű keveréknek számít.. Attól még persze mondhatod rá hogy labi, de nem számít annak.


ez kicsit olyan mitnha a szüleid kint élnénenk amerikában és te kint születtél volna, amerikai állampolgársággal. e mondhatod azt hogy magyar vagy hiszen magyarok a szüleid, de attól még hivatalosan amerikainak számítasz, hiszen az állampolgárságod az amerikai.

2013. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem, és NEM!!!! Ha kiejted a szádon, hogy fajtatiszta kutyád van, akkor joggal elvárható bizonyítsad be. Aki állít, az bizonyít. Hogyan bizonyítod be? Csak rá kell nézni, és mindenki belátja az igazadat? A törzskönyvnek pont az a lényege és azért találták ki, hogy bizonyítsa adott eb felmenőit, akik igazolhatóan kiállításokon, a fajtához értő bírók előtt valamilyen megtisztelő címet vagy címeket szereztek (CAC,CACIB,BIS stb.) és az FCI által elfogadott fajtaleírásnak megfelelő küllemi,jellemi jegyeket viselik magukon. Annak a kedves embernek volt igaza, a te kutyád csak egy keverék, akár tetszik, akár nem.
2013. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
utolsó..picit sok benned a feszkó, nem?:D Ha valami bunkó beszól az utcán, szerintem pont azt mond, amit akar. Nem muszáj okoskodni, mikor világosan leírta, hogy teljesen tisztában van a dolgokkal, ő is tudja, hogy csak fajtajellegű.
2013. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

az én kutyámnak sincs törzskönyve, de ő egy husky. Mindenki azt mondja rá, ha megkérdik én is azt mondom, de, ha tudom, hogy olyannal beszélek, aki konyít is a kutyákhoz, mindig hozzáfűzöm, hogy nincs törzskönyve, ezért elméletileg fajta jellegű. Aki meg nem ért hozzá, annak nem fogok magyarázkodni.

Amúgy, hivatalosan teljesen jogos, hogy fajtajellegű, de az én kutyám is kiköpött husky, ismerősömnek olyan roti-ja van, akire nem hitték el, hogy nincs tk-ja, és azt se hiszik el, hogy nem tenyésztőtől vette tk nélkül(köztük van egy roti tenyésztő is, aki persze elhiszi, de az ő szavaival élve az a tk-nélküli roti sok tk-s nál szebb.)

Ergo, én úgy vélem, hogy fajtatiszta, csak, igazolni nem tudom, és nem is akarom bizonygatni senkinek, hogy hú de menő vagyok, mert tk-s a kutyám(ezt leginkább az utolsó előtti válaszolónak küldeném,aki így első benyomásra annyira ellenszenves, és lekezelő, hogy szerintem neked mind1, hogy milyen kutya, csak tk-ja legyen)

2013. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

ma 12:44

Na, akkor mi van azokkal a törzskönyves kutyákkal, amelyek még csak nagy vonalakban közelítik meg a fajta jelleget? Mert akad ám olyan is. Vagy éppen nem viszik kiállításra sosem? Vagy nem kerül be az első háromba? Kissé érdekesen értelmezel némely dolgot.

Amúgy az új rendelet szerint egy MEOE-s törzskönyvvel rendelkező kutyánál sem írhatja be az orvos az oltásiba, vagy az útlevélbe a fajtáját.Csak annyit írhat keverék. MESZ-es törzskönyv meg igen kevés van.

Bár némely orvos odáig is elmegy, hogy azt írja be: XYfajta keveréke.

2013. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet fajtatiszta csak nem tudod bizonyítani papíron.. erre való a törzskönyv.
2013. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerős kutya.Teljesen úgy nézett ki,mint egy gyönyörű roti.Kutyaiskolában is azt mondták,hogy az,meg egy komoly tenyésztő is.

Ehhez képest az anyja egy német juhász keverék volt.

Mikor ezzel a "roti"kannak befedeztettek egy roti szukát,a kölykök egy része kiköpött roti volt,felnőtten is.De az alom másik felében volt fekete-fehér és német juhász jellegű is.

2013. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem .

a törzskönyv tanúsítja a fajtatisztaságot.

maximum MKSZ kiállításokon indíthatod Hobby kategóriában .

de törzskönyv nélkül ,hivatalosan keveréknek minősül!!

a hibrid kutyák is ,pedig azok szülei külön-külön is törzskönyvesek:)

erős fajtajegyekkel rendelkező keverék kutyád van .

2013. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem törzskönyves kutyáim voltak mindig is. De sosem jutott eszembe hogy kihangsúlyozzam , hogy fajtatiszták.
2013. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!