Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni a yorkimo...

Hogy tudnék segíteni a yorkimon? Ennyire a végét járja?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz a problémám,köszönöm,ha elolvassátok, és esetleg segítetek nekem!

Van egy kis yorkim. 6 éve van nálam, akkor azt mondták, 6-7 éves lehet. Szaporították, ütötték-verték, foga szinte nincs, kapásból 7-et ki kellett húzni, szét voltak rohadva, totálba lenyírattuk a szőrét, ragadt mindenfélétől, tele volt daganattal...Vaterán láttam meg, megsajnáltam, megvettem, magamhoz vettem. Rendbe raktam/rakattam, megműtetettem (2x is, mert kiújultak a daganatai,majd ivartalaníttattam is), mindent megtettem érte. Imádtam, szeretem. 3 éve megszületett a lányom, lelkileg nagyon megviselte a hiányom, majdnem belehalt, nagyon megbetegedett, naponta hordtam dokihoz injekcióra, sok gyógyszert kapott, de 2 hónap alatt meggyógyult végül. 2011 évben nyaralásra nem tudtuk magunkkal vinni, ezért anyukámék vigyáztak rá (kertes házuk van). Nagyon jól elvoltak az "öregek" vele, nagyon megszerették. Aztán apum at kirúgták, pár hónap után depis lett, kérte,hadd legyen ott a kutyus, mondtam persze, neki is jó, naponta mentem anyuékhoz, láttuk egymást nap mint nap. Naponta legalább 4-5 alkalommal sétáltak, játszottak, remekül elvoltak. Aztán tavaly apu munkát kapott...Nekem közben lett még egy gyerköcöm, nemrég született. Elkezdődtek a gondok. Elöször csak bekakilt. Tápváltás, megint bekakilt, aztán már napi többször is. Minden tápot megpróbáltunk, amit lehet, most select goldot kap, az viszonylag jó. Próbáltunk rízst is, az egy napra megfogta a hasát, de csak annyira, hogy nem fosott, hanem keményebb volt a széklete, de újfent bekakilt. Mára be is pisil, szinte mindig. Ott vagy mellette, előtte volt kint, és megint odacsöppen egy pár csepp. Állandóan olyan pózban van kint az udvaron, mintha kakilna, de nem jön neki. Már alig lát, alig hall...

Anyum már nagyon kivan az állandó takarítástól, már lecserélte a szőnyeget, aztán le is vette, de már befogta a pvc-t is az állandó kaki-pisi...Viszont a két kicsi mellé nem biztos, hogy jó ötlet lenne visszahoznom, főleg ilyen problémákkal, sajnos társasház, másfél szoba, nincs kert...

Nem tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne segíteni neki? Ez már az öregkor miatt van, ugye?

Köszönöm előre is!


2013. márc. 19. 21:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A vizelet csöpögés talán a kora miatti hyúgyszervek elváltozása miatt van. A kakilásra pedig, ha azt írod, kint próbálkozik, de nem megy, akkor inkább lazítani kellene a székletét. De inkább egy jó orvossal a végbelet,a vizelettel kapcsolatos szervek vizsgálatát kellene elvégezni.
2013. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%

tudom, hogy utálni fogsz, de hidd el, állatbarát vagyok


a kutyus min. 12 éves. ez kis testűeknél már komoly kor


csak szenved, mert ő is érzi, hogy nem stimmelnek a dolgok, talán fájdalmai vannak


a kuyta nem ember, csak egy állat, még ha úgy is szeretjük (és ő szeret) mint egy ember


ha hagyon szenvedni, akkor nem szereted eléggé

az nem szeretet, hogy önzésből nem akarjuk elengedni.

el kellene altatni, ismét mondom, nem ember, csak egy állat.


aki véresszájú állatmániás, az magát szereti a kutyában, illetve az önzést, hogy őt szeretik feltétel nélkül

nincs jogunk szenvedni hagyni egy állatot, csak mert sajnáljuk magunkat, hogy rossz lesz néálküle


másrészt már anno nem kellett volna megmenteni, rengeteg pénzt rákölteni. csak egy állat.

2013. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy nem lesz hasznos a válaszom, de nekem is van egy yorkim. Amikor megszületett a lányom, teljesen nyugodt volt. Amikor elkezdett mászni, akkor kezdődtek a gondok. Bepisilt, bekakilt, pedig rendszeresen le volt hordva és lent is elvégezte a dolgát. A mi kutyánk problémája a féltékenység volt, és az, hogy nem kapott annyi törődést, mint a baba megszületése előtt. Nem lehet, hogy csak szeretethiánya van a te kutyusodnak is? Meg nem a legjobb egy szobakutyának, hogy más helyre "dobtad",mert neked már nem kell. Én elhiszem, hogy a szüleid is szeretik, de te vagy a gazdája. Szerintem főleg lelki okai vannak a problémáknak.
2013. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

a második válaszolónak egyedül az utolsó mondatával nem értek egyet.


ha még mindenképen szeretéd hogy éljen akkor is jobb elvinni egy orvoshoz, mert mivel öreg kutya lehet pár baja. hogy emlitetted hogy volt daganata az is lehet hogy a belén alakult most ki valami.. szóal egy orvossal konzultálj mindenképp hogy mi legyen

2013. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Szegény kutya min ment keresztül :/ te azt rontottad el hogy elengedted magadtól. Gondolom nem akartál neki rosszat de ez ilyen előélet után nagyon megviselte. A bepisilés az szerintem 90% hogy az ivartalanitás miatt van. A záró izmok egy idö után elgyengülnek melyet lehet orvosolni gyogyszerrel.az én kutyusomnál az 'eresztés' kb. 1 évvel az ivartalanitás után jelentkezett kapott rá Incurint amitől ugy veszem észre a pisi gond megoldódott! A kaki dolog nem a kaja miatt van vagyis mégis...nem tesz jót a gyomrának a folytonos változtatás. Egy jó minöségű tápot kell neki adni nem kell változtatni. Sokat kell kivinni kakiltatni vagy ennél a gondnál is orvosi segitséget kell kérni! Remélem tudtam segiteni! :)
2013. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

ma 21:56

Az utolsó mondatoddal még azt a pár szavadat is lenulláztad, amelyek némi józanságot sejtettek.

Ez a kiskutya még nem haldoklik. Mert az altatás akkor szükséges, ha gyógyíthatatlan beteg egy állat és az életminősége már nem elviselhető.

A kérdezőnek egy megfelelő orvoshoz kell elvinni a kiskutyát, mert valami baja van. Ennyi.A kicsi kutyáknál a 12 éves kor pedig nem annyira sok, mint akár egy nagytestűnél.

2013. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

na gyerekek,itt már teljsen felesleges a vizsgálat,meg a pénzköltés-ne haragudj kérdező,de nagyon fáradt vagyok,megpróbálok röviden fogalmazni.

Mikor megkaptad a kutyust,akkor már nagyon öreg volt,mert 7 fogát kellett kihúzni,akkor biztos,hogy nem 6-7 éves volt-hanem minimum 11-12 éves-tehát jelenleg már matuzsálemi korban van...és ugye tele daganattal szegény-ezek nyomják az ivarszerveit és a beleit,ezért van ez a furcsa póz,amit állandóan felvesz,mert az nyomja neki,ingereli...-én azt mondom-de nem kell megfogadnod-hogy búcsúzzatok el tőle,méltósággal,szeretettel-és altassátok el-ebből ő semmit nem fog érezni,mert elaltatják előtte-gyakorlatilag elalszik a kutyus...-én ezt javaslom...-ne szenvedjen tovább,mert ez neki sem,és nektek sem jó-bár tudom,hogy a szíved vérzik most-de hidd el,neki jobb lesz..-majd írjál légyszíves egy üzenetet,hogy hogyan döntöttél-megtisztelnél vele.szia,legyen szép estéd.

2013. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
"Már alig lát, alig hall..." nem haldoklik, csak épp a természetben már elpusztult volna. ami az élet rendje. kár, hogy a kérdést nem olvastad el rendesen.
2013. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A "Csak egy kutya" jobb helyeken családtag. Nagymamát sem küldenénk eutanáziára (ha tehetnénk), mert szürke hályog lesz a szemén v nagyot hall.

Igen, lehet, hogy azt mondaná a nagymama, ha már pelenkázni kéne, h nem szeretne tovább élni, de egy kutya esetében ez más. Ő ezt nem így éli meg, nem így fogja fel. Amíg van öröme az életben, látszik rajta, h élni akar, szebbé kell tennie a hátralevő idejét, mert ez a dolgunk, nem az, h a kellemetlenségektől óvva a magunk életét könnyítsük és belemagyarázzunk nem létező dolgokat.

Látni egy kutyán, ha menni akar, sajnos egyszer nekem is döntést kellett hoznom. Ugyan nem a saját kutyám volt, de az utolsó pillanatig küzdöttünk érte, amíg láttam a szemében az örömöt!


Kérdező! Vidd el egy jó orvoshoz a kutyust!

2013. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló. Ba**** meg! De komolyan. Többször nem tudtad leírni, hogy csak egy állat? Egy állatbarát sosem ír így! Nem ilyet, hanem így!


Kérdező! Vizsgáltassátok ki állatorvossal, hogy kiderüljön szervi vagy lelki eredetű a dolog. Ha szervi, meg kell tudni, hogy mennyire szenved. Az, hogy bekakil, bepisil, a részéről még nem feltétlen kellemetlen. Ha nem jár számára fájdalommal, lehet még egy kertes házban el tudna lenni.

2013. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!