Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kiskutyát! Mit...

Találtunk egy kiskutyát! Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy: Mi a fészkes fenét csináljunk egy szó szerint megállás nélkül nyüszítő kutyával? Tényleg nagyon édes, szeretjük, de iszonyú idegesítő, fáj a fejünk... És ha ezt folytatja nem igazán fog kellene senkinek/kidobják. Nem hiszem, hogy szomorú, ugrál, futkározik, ásít és mindeközben csikorog mint egy 200 kg-os rozsdás ajtó. Játék és rászólás csak 2 percig tereli el a figyelmét. Ráadásul van két kutyánk és két macskánk.
2013. márc. 20. 07:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem ma, tegnap délután találtuk.
2013. márc. 20. 07:31
 2/10 A kérdező kommentje:

És nem tudjuk meddig marad itt a kutyus, szeretnénk odaaadni valakinek, csak még nincs jelentkező. Addig is kéne neki valami rendszer nem? A nagyim találta meg, onnan anyuékhoz került, anyuék visszaadták nagyinak, és jelenleg nálam van, mert nem akarom hogy nagyimat idegesítse. Szóval kéne neki valami vézerféleség nem? :/ Legyek én? (valamivel jobban értek hozzá, mint a nagyim) De én iskolába járok...

Most mondjuk szünetel a hangjával, miközben itt írogatok leült a lábam mellé. :) Csak már érzem, hogy megint bele fog kezdeni. :(

2013. márc. 20. 07:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben el kéne vinni állatorvoshoz. Lehet, hogy van benne chip és valakinek nagyon hiányzik.

Milyen állapotban volt? Mennyi idősnek néz ki?

2013. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó állapotú! Semmi baja. Élénk, eleven és szép a szőre (valszeg nem lehet kint rég az utcán). Kölyökkutya, nem tudom mennyi idős lehet de még elég kicsi.
2013. márc. 20. 07:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És orvosnál jártatok már vele? Meg kellene állapítani a korát és legalább féregteleníteni kellene, bár az oltásokat és chippet is be kell majd adatni neki. Ha ez gond anyagilag, vegyétek fel a kapcsolatot egy közeli menhelyjel, talán támogatják a kezeléseket. Illetve hirdethetik a kölyköt.
2013. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De már fel tud ugrálni az ágyra. Valamilyen keverék lehet, szerintem vizsla méretű lesz ha megnő. Van nyakörv a nyakában (biléta nélkül). Nem tudom sajnos, hogy szüleim miből gondolják, hogy kidobott állat... Állítólag út mentén találták, és elkezdte követni őket. Akkor majd elvisszük megnézetni azt a chipet.
2013. márc. 20. 07:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké.
2013. márc. 20. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
És hívj fel menhelyeket (ne sintértelepet), illetve csinálj róla fotót, facebookon van csomó állatos csoport, keress rájuk, küldd el a fotót, meg hogy hol és mikor találtátok, és akkor ők tudnak segíteni, hogy megosztják és úgy hamarabb találhatsz neki gazdit.
2013. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ó, ha nyakörve van, akkor valószínűleg csak elveszett szegény.

Ha szerencsétek van, akkor lesz benne chip, ha nem, akkor pedig úgy hirdessétek, hogy eredeti gazdiját keresi. Ti is nézegessétek az olyan oldalakat, ahol elveszett kutyákat keresnek.

2013. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én nem voltam elég tájékozott, a nyakörvet anyám adta rá, és nem útmentén lett találva, hanem bedobták az udvarunkba. (állítólag). :S
2013. márc. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!