Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két éves csivava. Folyamatosan...

G. Nikoletta kérdése:

Két éves csivava. Folyamatosan rágja a mancsát, néha éjjel az egész testét. Miért lehet ez? Kerestem hasonló témakörű válaszokat, de nem találtam pontosat.

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy allergiás. Hullik a szőre? Milyen a bőre, nem sebes, vagy piros?
2013. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

IRÁNY EGY ÁLLATORVOS. Nincs kifogás, vinni kell, jobb esetben fölöslegesen, de ez nem normális, amit csinál.


A mancsát rághatja azért, mert beszorult a talppárnái közé valami (kavics, szálka, stb.) A testét rághatja azért, mert: 1.bolhás, atkás, tetves 2. valamire allergiás 3. megmosdattátok, de nem volt alapos a sampon öblítése 4. egész nap be van zárva, unatkozik, nem foglalkoztok vele eleget és rákapott erre a rossz szokásra


A doki megnézi, ha kell, bőrkaparékot vesz, ha fennáll a fertőzés gyanúja...



Vidd el.

2013. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Àllatorvos esetleg ?
2013. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
lehet a bűzmirigy miatt is, azt is említsd meg, hogy nézzen rá.
2013. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én allergiára tippelek, de az orvos majd megerősíti vagy kizárja. Ha a mancsait rágja, az allergia szokott lenni általában.
2013. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Hálás vagyok hogy időt szántatok a problémámra. A szőre nem hullik és teljesen egészséges a bőre is.

Nem bolhás, folyamatosan figyelem őt, viszont egész nap egyedül van, mert párom és én is dolgozunk. Ha rossz szokás, hogyan lehetne leszoktatni?

Bűzmirigy is kizárva, két havonta járok vele állatorvoshoz aki eltávolítja.

Segítségetek alapján vagy egy rossz szokás vagy allergia.

2013. márc. 20. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
orvos. nem kell a rizsa.
2013. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Valletta ***** válasza:
Az én kutyám bűzmirigye nem ürül magától, sajnos szinte kéthetente kell, hogy járjak vele az orvoshoz. Ő is a lábait (is) rágja, szóval én megnézetném.
2013. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
És naponta mennyit foglalkoztok vele, mennyit sétál? A kutyák általában unalmukban vesznek fel ilyen rossz szokásokat.
2013. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok


"egész nap egyedül van, mert párom és én is dolgozunk"


Hát ez rossz hír. Ilyenkor megoldás lehet egy másik kutya... Gondolj bele, Te hogy éreznéd jobban magad: egész nap egyedül bezárva egy lakásba egyedül, vagy ha van kivel hülyülni, szórakozni, beszélgetni.


Először mindenképp menj el vele dokihoz! Mondd el neki, amit nekünk leírtál.

2013. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!