Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer, francia bulldog, shar...

Boxer, francia bulldog, shar pei. Melyiket válasszuk?

Figyelt kérdés
Ez a 3 fajta maradt,amellyekbol választanánk.Tudom,igen külömbözö fajták,de ok tetszenek.Tudni kell,már kérdeztem,de jobb 2x,mint....Szóval lakásban tartanánk,kutya suliba járnánk,de lenne egyedül is itthon.u.i.:rendelkezunk kutyás tapasztalattal es ha tanácsolnátok ,h pl. a boxert milyen modszerekkel faraszthatnank az is nagy segitseg lenne.koszi
2013. márc. 20. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Francia bulldogot ne mert beteges és max. 6-8 évig élnek. A boxert mivel fáraszthatnád le? úgy mint a többi kutyát napi legalább 1.5-2 óra séta és nem baj ha elengeditek szaladgálni ha pl: a pályán/mezőn vagytok. Sok játék is lehet is nem csak fizikailag hanem szellemileg,agyilag is le kell fárasztani.Szóval biztosítani kell neki a kellő fizikai és szellemi kihívást. A Shar pei:Hűséges, engedelmes, könnyen képezhető, de olykor kissé makacs, önfejű kutya.
2013. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

nekunk francia bulldog van a lakasban : )

hamar megtanult mindent es nagyon jol viselkedik..sztem jo valasztas lenne:))

2013. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem beteges a francia bulldog, ha tenyésztőtől van.


Mozgásigényük elég eltérő..

Kb. mennyi időd lenne lemozgatni egy nap?

2013. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon változó a munkánk miatt,de kb.optimális napjaimon délelott lefárasztás fejben es testben,sport(boxernél) delutan vagy este nagy seta.Természetesen az eü sétákon kivul.
2013. márc. 20. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Oks :)

Akkor tényleg mind a 3 fajta belefér :)

Boxernél nagyon fontos az agyi fárasztás is, bár ezt biztos tudod :)

Én mindenképp klikkerrel ajánlanám, pl. formálás, amikor a kutyának gondolkodnia kell.

De lehet pl. irányított apport is, teszem azt eldobsz neki 3 labdát 3 fele, kivársz és mondjuk először a piros labdáért küldöd oda, aztán a kéket hozatod vissza vele és így tovább.

Nekem a francia bulldog is nagy kedvencem, nekik azért ugye alacsonyabb a mozgásigényük is, nem lenne gond nekik, ha 1-1 nap kevesebb sétára/játékra lenne csak időtök. Ha őket kifárasztod, nagy valószínűséggel lefekszik pihenni hosszú órákra, amíg a boxer (főleg amíg kölyök) kb. fél óra után újratölt (ezért is fontos náluk az agyi fárasztás is). Nálunk volt vendégségben egy kölyök boxer, nekem egyébként bullmasztiffom van.

Hajnali 2-kor már egy kissé mérges voltam, amikor még mindig nem volt alvás, mert egyszerűen nem bírt magával a pici :)

Ezt művelték:

[link]


Shar Pei-ek közül 2-t ismerek, hozzám nem állnak közel, én közvetlen ember vagyok, szeretem, h a kutyám is ilyen. Ezt a 2 Shar Peit még egyszer sem sikerült megsimogatnom.


Azt is vedd számításba a választásnál, h milyen a te személyiséged, melyik fajta leírása passzol hozzád leginkább :) Persze egyedfüggő is + valamennyit idomul a kutya a gazdihoz, de az ősi jellemet nehéz elnyomni.

2013. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Boxert vegyetek mindenhogy meg felel. Családcentrikus,sport/őrző-v. kutya intelligens stb.. Kiskorukba elég virgoncak szinte lefáraszthatatlanok e-lévén elég sok türelem kell hozzájuk. Shar-pei-ről egy kis leírást írtam de annyira nem ismerem a fajtát. Bár az utcánkban levő gyereknek van egy ilyen kutyája. Okosnak könnyen taníthatónak látszott makacs és kissé domináns is. Francia bulldogot csak öreg korra ajánlanám :)
2013. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár amennyi foglalkozást írtál az lehet hogy kevés lenne neki...
2013. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Francia bulldogot miért csak öreg korra ajánlanál?
2013. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mert elég sokat alszik ahogy azt te is mondtad és nem lehet vele TÚL sokat játszani hosszabb sétákra vagy akár túrázni vinni.Bár nem állítóm hogy igazam lehet mert nem annyira ismerem de mivel bulldog így sztem ezek is eléggé jellemzők rá :) De cáfold meg és mondj igazat tapasztalt gazdiként :)Végül is neked van ilyen fajta kutyid :)
2013. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van :)

Én 3 francia bulldogot ismerek közelebbről, mindegyik energikus, virgonc. Imád játszani/rohangálni, túrázni, kirándulni. Ők pont jó súlyban vannak.

Szoktam látni több francia bulldogot is felénk, a többi elhízott, kómótosan ballag a gazdi mellett, pedig kinézetre sem idős kutyusokról van szó.

Nem az angol bulldogra gondoltál? Ők valóban lusták :)

2013. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!