Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálunk, Magyarországon miért...

Nálunk, Magyarországon miért nem lehet a kutyát szinte sehová bevinni?

Figyelt kérdés
Egy ideje Németországban dolgozom és igencsak meglepett(pozitív értelemben)amit itt látok.A kutyákat mindenhová beviszik,bevhiteik a gazdik,nincs olyan pláza,nagyobb áruház,ahol ne együtt nézegetnék a kirakatokat,üzletekbe bejárhatnak...Egyedül az élelmiszerüzletbe nem mehetnek be,ezt meg is értem,ez rendben van.A bevásárlóközpont(ilyen plázaszerűség),ahová pl legtöbbször járunk vásárolni,direkt az élelmiszerüzlet bejáratával szemben(a plázán belül)helyezett el padokat,sokszor látom,hogy a család egyik tagja beszalad megvenni a kaját,míg a másik addig leül a padra a kutyával.Olyan jó ezt látni,hogy itt a kutyát valóban elfogadják társnak,az ember legjobb barátjának...Nálunk erre lesz valaha is esély szerintetek?Látni már valami kezdeményezést ebben az irányban vagy jó ideig nem várható változás?Nagyon érdekelne a véleményetek.Na nem azért,mert én a nagyobb testű kutyáimat éjjel-nappal,,plázázással"fárasztanám,ha viszont havi pár alkalommal együtt nézhetnénk szét otthon is a városban,nagyon értékelném.Mi a véleményetek,mit gondoltok erről?
2013. márc. 21. 08:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert ez Magyarország. És ebben minden benne van. Az emberek hozzáállása, (un)intelligenciája, a boltosok, a hatóságok, a kutyások és a kutyátlanok, minden. Szépen lassan, főleg a nyugati határszélen (részben a külföldiek elvárásaihoz alkalmazkodva) szerintem már fejlődünk mi is.
2013. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
21%
A kutya nem épületbe való !
2013. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%
Én nem tartom jó ötletnek. Egy plazaba tiszta ruhába megyek, és nem vagyok arra kiváncsi, hogy más kutyája esetleg összeszőrözzön, vagy összekenjem amikor megszagol. A kutyáknak a parkok valók, a határ, nem a zsúfolt bevásárlóközpontok. Mondom ezt ugy, hogy nekem is van kutyám.
2013. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen,nyugaton már én is hallottam egy-egy kósza hírt,hogy igyekeznek kicsit javítani a helyzeten...A második válaszolóval félig értek egyet.Valóban szebb látvány a kutya szabadon rohangálva az erdőben,mezőn,ő is jobban érzi magát,mint az emberekkel zsúfolt áruházban,pl.DE sokszor bizony igen jól jönne,ha az a gazdi,aki kikötni a kutyáját a bolt elé,mert erre kényszerül(és bizony,el is lopják a kutyát akár)az nyugodtan bevihetné,vagy épp rossz idő esetén sem kellene lemondani a kutyásoknak arról,hogy pl egy pláza fedett terében találkozzanak,beszélgessenek,hű társaik velük legyenek.
2013. márc. 21. 08:44
 5/33 A kérdező kommentje:
Valóban,a ruhásbolt sem előnyös.De egy jól nevelt kutyával nincsen baj és ha a gazdi bizonyos szempontokat szem előtt tart,abszolút kivitelezhető lenne,úgy,hogy senki ne zavarjon.Hozzáteszem,ruhásboltban itt sem láttam még kutyát(ahogy,mint említettem,élelmiszerüzletben sem)ellenben pl telefonszolgáltatók boltjában,papírboltban már láttam.Szerintem ezzel semmi baj nincs.
2013. márc. 21. 08:46
 6/33 A kérdező kommentje:
Bocsi,valamiért nem a te ruhád,hanem a ruhásbolt jött le...Szerintem normális gazdi nem engedi,hogy a kutyája másokba,,törölje az orrát",vagy odamenjen kérdezés nélkül barátkozni.
2013. márc. 21. 08:48
 7/33 anonim ***** válasza:
35%

Kutya nem v aló olyan helyre, ahol sok ember van. Németországban egy ruhaboltban láttam, hogy egy nagytestű kutya megnyalta egy 2 éves forma kisgyerek arcát. A gyerek annyira megijedt, hogy az anyukája percekig nem tudta a síró gyereket megnyugtatni.

Nekem is van kutyám, de ha vásárolni megyek, otthon hagyom. Nem kell magaddal vinni a kutyát, és akkor nincs semmi probléma.

2013. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Én nagy kutyabarát vagyok, de én magam is egyetértek vele, h a kutya maradjon otthon. Ha vásárolni megy az ember, akkor vásároljon és ne kutyázzon. Hidd el, a ruhabolt/bútorbolt/stb. nem élvezet a kutyának.
2013. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Robi.88. ***** válasza:
46%
Hát a tobbiek mar irtak h a kutya hullajtja a szoret és nem akarom a ruhamon viselni sem a saros tappancsainak a nyomat. Nem hiszem h olyan jol nevelt kutyak lennenek itt magyarorszagon, a gazdak meg szinte sohasem raknak rajuk szajkosarat és ezt ugy h pl egy 40 kilos no setaltat egy németjuhaszt, na koszi. Mindegy milyen bolt én nem akarok mas kutyajaval egyutt ulni bennt mert mi van ha pl szorallergiam van? Boltba nem kutyaval kell jarni, ha meg igen akkor igenis kosse ki a bolt elott, mert mondjuk egy azott kutya rohadt budos tud lenni. Félre ne érts én nagyon is szeretem a kutyakat, de a hatarokat meg kell hozni.
2013. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 homo ludensz ***** válasza:
80%
40 éve lassan már hogy jöttünk fel Szombathelyről Budapestre és autó még nem volt ennyi tehát maradt a vonat. Hoztuk fel néhányan a szolgálati német juhászkutyákat és nem hogy ellenérzést váltott ki de még nekünk kellett visszafogni a barátkozni vágyó embereket.Szájkosárral pórázon egy intelligens állat tud kulturáltan viselkedni bármilyen szituációban.
2013. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!