Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha még egy 9...

Az normális ha még egy 9 hetes kis kutya nem jön oda hízelegni és azt veszed rajta észre, hogy nem élvezi ha simogatod? Szal nem nagyon foglakozik még veled

Figyelt kérdés
pl ha én tanítom... most a behívást tanuljuk megcsinálja elveszi a juti falatot és megy is már mást csinálni nem figyel rám még 80% ba sem , kb 10 edjére mondom a nevét "gyere" és jön ...
2013. márc. 21. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
15 percig lehet egy kölyökkutyát egy nap tanítani, mert többre nem képes odafigyelni, szóval nem érdemes szerintem túlterhelni. Én is olvastam valahol. Meg szerintem ne jutalomfalatozz vele, túl kicsi még ahhoz.
2013. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15 percet szinte biztos nem, egy-két perc alatt megunja. Jutalomfalattal meg lehet motiválni. Mióta van nálatok?
2013. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
másfél hete
2013. márc. 21. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:

a kölyök kutyát lehetetlenség "szigorú" tanítással és koncentrálással tanítani.


az a véleményem hogy nem túlságosan ragaszkodik a kérdezőhöz. ezt sok közös játékkal lehet javítani. a tanítást is a játékba kell "belecsempészni", így lehet tanítani néhány alap dologra mint az ül pl. vagy hozd vissza, add ide, hagyd, és esetleg egy két kedves egyszerűbb trükkre. jutalomfalattal egy kölyökkutya is motiválható, persze nem mindegyik, de az is lehet hogy csak az elején nem. ez a csöppség egyértelműen a játékkal motiválható. a játékkal tudod felhívni magadra a figyelmét amivel ha elég ügyes vagy nagyon sok mindent elérhetsz a kutyusnál. nem szabad a kölyöknek azt éreznie hogy most tanulás van és fegyelem, mert olyankor hagyja ott a kedves gazdit valami érdekesebb dolog után nézve.

2013. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=_MnzfB-iREY


ez a videó motivált hogy bele kezdjek a tanításba nézzétek ő is 9 hetes és már milyen okos :)

2013. márc. 21. 16:42
 6/12 A kérdező kommentje:
pedig ott van egy másik kutya is a képbe és nem igazán zavarja nj -t :)
2013. márc. 21. 16:43
 7/12 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék hogy a játékba csempészett tanulással napi többször akár 20-30 percet is tud így a kérdező tanulni a kutyával. ugyanis a kutya valójban semmit nem érzékel az egészből, csak játékként éli meg így nem is fárad le olyan hamar, én nagyon sok mindent így tudtam neki megtanítani és nagyon hamar.
2013. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ebben a videóban egyértelműen látható hogy a kölyök jól motiválható a jutalomfalattal. az sem kizárt hogy ott helyén van a gazda kölyök közti kapcsolat. de azért ne feledjük hogy nem minden kölyök ugyanolyan. vannak pl. flegmatikus jellemű kutyák akik nem annyira könnyen motiválhatók. a másik kutya pedig azért nem vonja el a kölyök figyelmét mert ő ezerrel a jutalomfalatra koncentrál. ahogyan az is ltható hogy a kiskutyát a jutalomfalat irányításával vezetik rá a fektetésre tehát nem parancsszóra vágja le magát egyből. ugyanezt a módszert kell neked alkalmazni csak játék közben, játékkal.
2013. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm, meggyek is ! :D
2013. márc. 21. 16:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi épp most gyakoroltuk a fektetést:)
2013. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!