Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nem tudom, hogy mit...

Már nem tudom, hogy mit csináljak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Elvileg azt mondják, hogy a kutya nem piszkít oda ahol alszik. De...

Van kettő 3 hònapos yorkim (az egyik csak átmenetileg). De mióta feltudnak menni az ágyra (ott is alszanak) egyfolytában rápisilnek mindenhol... Volt, hogy már kakit is találtam rajta. Ilyenkor mind a kettőt leszidtam. Kétszer az egyiket rajta is kaptam, akkor leszidtam és ki is kapott. De semmit sem használt. Még mindig rápisilnek az ágyra. És már nem tudom, hogy mit csináljak....



2013. márc. 21. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Némi tisztelet ki kéne vívni a szemükben....
2013. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Meg kéne tanítani hogy te vagy a főnök első körben. Egyébként amíg nem szobatiszták ne engedd fel őket az ágyra.
2013. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

én tényleg nem akarok szaporítós vészmadár lenni de ez egész biztos hogy a kezdetektől fennálló hiba. a pici kölykök alatt legelőször az édesanyjuk takarít fel (konkrétan felnyalja), így tanulják meg hogy a saját alvó kuckóba nem piszkítunk be. miután elkezdenek járni akkor távolabb mennek az alomtól. namármost ha az anya nem látja el a feladatát ( valódi tenyésztő szukájával szinte kizárt hogy ez megessen) akkor ez a tenyésztő dolga. amit ha nem tesz meg sem az anyakutya sem pedig a kölyökkutya akkor ez az alap tisztaság a kutyába nem is nevelődik bele. a legsűrűbben viszont a kis ketrecbe zárt, nem tisztán tartott almok kiskutyái kerülnek ki ilyen tulajdonsággal. erre még rájön ha esetleg a gazdi sem tart túlzottan tiszta körülményeket. szóval hogy őszinte legyek nem lepődnék meg ha a kiskutya szaporítótól lenne...

véleményem szerint egy kölyöknél még nem kijelnthető a falkavezérség hiánya. sőt a szobatisztasági gondok csak abban az esetben vezethetők a vezérségi státusz megromlásával ha az eddig amúgy szobatiszta kutya elkezd üzeneteket hagyni.


véleményem szerint az szó szerint nem oszt nem szoroz hogy a kölyök annyira szobatiszta e hogy tudja kint e avagy bent végezze a dolgát (bár valószínű hogy ennek hiánya csak olaj a tűzre) ugyanis itt konkrétan az ágyban "mint alom" nem tiszták. az én kutyám mikor még pici volt, soha de soha nem piszkított be még véletlenül sem az ágyba. addig nyafogott míg fel nem ébredtem és le nem tettem. az már más tészta hogy volt hogy nem a pelusra sikeredet mikor még azt kellett megtanulnia, de az ágyba az "alomba" soha de soha egyszer sem. sőt egy hét alatt már magától leugrott és akkor már csak feltenni kellett. mindig a fejemnél dobogott a mancsaival meg nyafogott hogy tegyen vissza fel. szóval hogy őszinte legyek, nem lepődnék meg ha ezek a kölykök mocsokba születtek, ugyanis ez olyan alap amit soha senkinek tanítania nem kell! mint már azt írtam, az más tészta hogy a lakás akármelyik egyéb pontján, de a fekhelyre kizárt. sőt jól megfigyelhető hogy minél nagyobb a kölyökkutya annál távolabb megy az alomtól, tehát ezesetben az ágytól, ugyanis veleszületett idejében megtanult alap szobatisztasága van!

2013. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
"amit ha nem tesz meg sem az anyakutya sem pedig a TENYÉSZTŐ - ez a szó valamiért kimaradt.
2013. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat a lényeg pedig lemaradt. ezt a legegyszerűbben csakis úgy tudod elkerülni ha a kutyákat nem engeded fel az ágyra semmi esetre sem. a baleseteket pedig alaposan fel kell takarítani, szagmentesre. illetve a szobatisztaság áltaános nevelése. nem szabad a kutyát megverni mert abból nem ért semmit. megfelelő időközönként le kell vinni, vagy ha pelusosak akkor arra rászoktatni, megdicsérni a sikeres akciókért.
2013. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt is leszidod, amelyik nem is csinált semmit? És nem is mindig abban a pillanatban megy a bünti, mikor éppen ürítenek?

A büntetés eleve nem jó módszer itt, hisz ezzel csak növeled a kutyában a feszültséged, ami miatt gyakrabban fog piszkítani!

2013. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

kedves kérdező :)

az aranyos kis kutyuskáid teszik amit akarnak, pl: megjelölik a területüket ,azaz az ágyadat,mivel te rettenetesen okosan hagyod ,hogy az ágyon tartózkodjon, és ez még csak a kezdet lesz!:)

majd ird meg,hogy mikortól morognak meg,és kapnak a kezed után:)

és,hogy mikortól dühöngenek, mindenre az utcán:)

érdekelne .

2013. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van mellettuk egy másik kutyám is. Ő se csinált sose ilyet. Azt pedig már mióta elhoztam őket tudják hogy én vagyok a főnök. Amikor itthon vagyok nem engedem fel az ágyra,de mire hazajövök addigra már fent vannak és össze van pisilve minden. Amikor Pelenkára pisilnek én mindig megdicsérem őket.
2013. márc. 21. 19:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lepődtem meg hogy pelenkára vannak szoktatva..
2013. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

komolyan mondom, aki kitalálta a kutyapelenkát tarkón kéne csapni. A befogadott kutyám is pelusra volt szoktatva kicsinek, és nagyon nagyon nagyon sokáig a türcsiket (amivel a lábukat törlöm), és a szőnyegeket is pelusnak nézte. A nagy kutyám valamiért soha nem csinált ilyet.


Egyébként nem egészséges ám kutyapisiben/kakiban aludni, úgyhogy addig tényleg ne engedd fel őket, amíg nem szobatiszták.


Utólag szidod le őket? és honnan tudod melyik volt? ezzel csak azt éred el, hogy ugyanúgy be fognak kakilni, csak fel fogják zabálni (a 3.kutyám ezt csinálta kicsinek) úgyhogy inkább nagyon nagyon sokszor menj le velük, ez nagyjából olyan 2-3 óránkénti időt takar, amint ettek, amint felkeltek irány a kert/udvar/ akármi, de a lakásba semmiképp ne pisiljenek be. És ha ehhez éjjel is fel kell kelni 3 óráként, akkor felkelsz, nincs mese, különben nagyon sok idő lesz, mire megtanulják, hogy bent nem kakilunk/pisilünk.

2013. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!