Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta tudna...

Melyik kutyafajta tudna legyőzni egy szürke farkast?

Figyelt kérdés
Általános edzettségben (a kutyafajta) és a farkas fizikai tulajdonságát nézve.Szóval két tapasztalatlan még nem harcolt állatot.Bocs csak kíváncsi vagyok úgyhogy ne offoljatok hogy nincs-e jobb dolgom:)
2013. márc. 21. 18:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
2015. jan. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
2015. jan. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Na és még egy farkasos.


Pitbull vs indiai farkas (20-30kg között vannak), nem szürke farkas, ami 50-80kg...


[link]

2015. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

És hogy lásd, mekkora egy szürke farkas, itt van egy 60kg-os bullmasztiffal, ami ugye nem éppen kiskutya méret...


https://www.youtube.com/watch?v=qu5JskY94OM

2015. jan. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 tomi songoku ***** válasza:
Jolvan ez a szürke farkas tényleg nehéz falat lenne.,, de az indiai vs pitt végét megnéztem volna mert csak pár perc van felvéve és egy jó pitt hosszú távra van tervezve,,, a kangal ellen meg kajakra feladja a pitt ez nem igazi pitt bull az ilyen egy game pitt te is tudod hogy ha kell fél lábbal vagy lábak nélkül is folytatja a harcot a végsőkig nem áll le,, furcsa vodeók ezek mert igazábol a pitt nem fog be egyik videon se nem fog be lábra,lágyékra stb egy jó pitt azonnal bemegy hátsó combra,, mi van ha ezek nem is pittbulok,, ? De viszont meggyőztél hogy a szürke farkast nem veri meg.
2015. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 tomi songoku ***** válasza:
Viszont szerintem a kutyák közr is vannak különbségek mint az embereknél is hogy példát mondjak volt egy bruce lee van egy jet lee,,, donny yen őket megnézném melyik nagydarabb erős ember verné meg senki valószínűleg. A kutyák közt saját fajtán belül is létezhetnek ilyen eltérő különbségek de lehet hogy hülyeséget mondok.. Ausztráliában volt egy hófehér szuka pitt bull minden meccsen eltörette a saját lábát mert úgy kezdte a harcot hogy szó szerint belerakta a másik kutya szájába előre odanyújtotta az első lábát hogy az ellenfele biztos fogást csináljon rajta de amire eltört a lába minden ellenfelének lerágta az orrát kettéharapta az orrcsontját és igy lett veretlen a szuka mindwn ellenfelét megölte,, komoly inteligenciája volt a harchoz.. Valószinű már nem él de én láttam öregen ezt a kutyát és annyi meccset nyert így meg
2015. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 tomi songoku ***** válasza:
Hogy a hátsó lábaival tolta előre magát mert a két első annyira lesérült hogy összecsuklott mindíg szegény és a mellén csúszott
2015. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Tehát az, hogy 4 percig gyakorlatilag full fölényben van az indiai farkas, arra az a válaszod, hogy bezzeg ha 5 perces a videó, akkor már a pit nyer. :)

Ha 10 perces lett volna a videó, akkor az lett volna a válaszod, hogy bezzeg a 11. percben a pit nyert volna. :)


Érdekes, hogy minden kangalos videón feladja a pit... :)

Én még soha nem láttam olyat, hogy a pit megölt volna egy kangalt. Olyat igen, hogy a kangal feladta és elfutott, mert miután 4. alkalommal is lenyomta a pitet és full erőfölényben volt, miután jól szocializált kutyához illően elengedte és a pit 5. alkalommal is neki rontott. Ez összezavarta a kangalt és elfutott, mert nem értette, hogy egyértelműen ő az erősebb, a másik mégsem adja fel. Ez azért van, mert a pitből az ember sajnálatos módon ezt a szocializációs viselkedést szinte kiírtotta. De ettől még a kangal az erősebb.


Ismerem a viadalokat, tudom mi folyik ott. Nem halálig mennek a küzdelmek, hiszen vannak olyan győztes pitek, amelyek több milliót érnek, ezért nem fogja senki sem halálig verekedtetni őket. Ugyanúgy menetekre van osztva a viadal, amint az egyik olyan helyzetben fogta meg a másikat, hogy nem tud kijönni belőle, szétszedik őket, majd újra össze. És ez addig megy így, míg az egyik kutya félrefordítja a fejét, azaz feladja és nem akar tovább harcolni.


Több videón is lehet látni, hogy a pit befog, van ahol végtagot, van ahol bőrt/húst. Csak éppen győz az erőfölény, ahogy rongybabaként dobálják őket a kangalok.


Tudod ilyen Bruce Lee-s dolgokkal felesleges jönni. Nemhiába vannak súlycsoportok. Bruce Lee a saját és mivel klasszis volt néhány súlycsoporttal feljebb még nyert volna sokak ellen. De pl. egy Rocky Marciano, Ignashov, Klicsko stb. nehézsúlyú ökölvívók, kickboxerek stb. ellen esélye sem lett volna.


A pit kétség kívül a saját súlycsoportjában a legkeményebb. A game pitek valószínűleg nagy termetű fajtákat is megtudnak verni, amennyiben azok nem verekedtetett kutyák. De pl. egy vaddisznó vadász argentin dog, szintén verekedtetett preso, tosa inu vagy olyan pásztorkutya ellen, amelyet szintén verekedtetnek, nem sok esélye van. Ahogy a videók is mutatják.


Tudok olyan game pitről, ami kuvaszt ölt. Szegény kutya egy tanyán élt, soha nem verekedett és betévedt egy olyan tanyára, ahol game piteket tartanak. Közel ment és az egyik elkapta és megölte. Viszont tudok olyan kuvaszról, amit komolyan harcoltattak és a gazdáját mindenki utálta, ki akarták nyírni a kutyáját, bedobtak a kuvaszhoz egy sokszoros győztes game pitet és a kuvasz pár perc múlva már jóízűen ette.

2015. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 tomi songoku ***** válasza:
A viadalokkal én is képpe vagyok nagyjábol. Tudom mi az a cajun rules ez több mint 200 éves szabáj ami szinte semmit nem változott és a világon mindenhol ezt használják. A pit a küzdőtér méretei 4*4 méter, 70 centi magas oldalai fábol vannak az alját canvas borítja újjabban padlószőnyeg, az egymással ellentétes 2 sarokban a saroktol 90 cm-re fel van festve 2 vonal ez a scratch line, a pit közepén fel van festve a midle line. Az embert aki meccseli a kutyáját úgy hívják hogy handler,, mindkét handlernek van egy egy segítője a second handler vagy corner man vagy csak simán second. A meccs úgy kezdődik hogy a két handler megegyezik a meccs időpontjában ez általában 6-10 hét, a kutya nemében és föleg a kutya súlyában.ez a legfontosabb. Ezután megegyeznek a bíróban aki nem árt ha tudja a szabályokat és lehetőleg pártatlan mert ha a bíró rámutat az egyik kutyára és kimondja győztesnek az megmásíthatatlan visszavonhatatlan.ép úgy mint a boxban. A handlerek ezzel egyidőben megegyeznek a meccs összegében és a forfeight-ben. Előleg nélkül nincs meccs ez bármekkora összeg lehet akár jelképes is. Ennek az a lényege hogy amikor a 2 handler megegyezik aug 20-án este 6 órakor 2 kan kutyában aminek a súlya 22 kiló akkor a megegyezést követően a bírónak az előleget át kell adni aki ezt a meccs végéig magánál tartja és a győztesnek átadja. Este 6 kor te odamész és az ellenfél bármilyen okból nem jelenik meg a bíró ezt az előleget átadja neked. Ha megjelenik de bármilyen okbol a kutya nem képes harcolni akkor is tiéd az előleg. Ha a kutyája súlya több a megbeszélt súlynál akár egy grammal is és a te kutyád pont súlyba van vagy alatta akor is tiéd a pénz, és csak is rajtad múlik hogy egy nehezebb kutya ellen akarsz e meccselni vagy sem és ha igen mennyiért.. Ilyenkor lehet újra fogadni ha akarsz de elviheted a pénzt és meccselhetsz ingyen a sport kedvéért. A kutyánál 1 kiló különbség annyit számít mint egy profi boxolonál 7-8 kilo.... Na és most fejeztem be mert nagyon beleéltem magam,,, én csak ezt a részét vágom de te jobban értesz ahhoz hogy egy kaukázusi vagy egy kangal mire képes én még nem is láttam farkast harcolni amíg nem mutattad meg és megmondom őszintén hogy nagyon tetszett a farkas stílusa nagyon tud verekedni az biztos.. Nem azért mondtam hogy megnézném a végét mert biztos vagyok jogy a pit nyer csak megnéztem volna azért a végét is hogy mennyire marad dinamikus a farkas mennyit bírhat ha órákrol van szó viszont a súlyukba tényleg nem verik meg a pitteket... Most valami nagymacskára vagyok kíváncsi hogy vs be hogy harcol..
2015. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Kutya vs kutyában azonos súly mellett vagy súlyarányokkal biztosan a pit a legjobb.

Vadállat ellen viszont már nincs esélye.


Nagymacska pedig még egyel nagyobb kategória, mint a farkas.

2015. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!