Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehet az, ha valaki...

Miért lehet az, ha valaki csak a kutyákat nem szereti, a többi állatot viszont igen? Nem volt rossz élménye!

Figyelt kérdés

Egyszerűen alapból nem szereti a kutyákat.A többi állatot viszont kifejezetten imádja,tisztelti a természetet.


Azt mondja,hogy lassan a kutyák az ember fölé emelkednek fontosságban ebben a mai világban.Hogy semmi nem az ő hiábájuk,ja persze,de annak,akit szédszedett egy,annak mondhatod ezt.Meg hogy ne altassunk el egyet sem,mégha a halálán is van szerencsétlen és még sorolhatnám.Persze ok nélkül nem kell őket bántani,de kezeljük őket egyenrangúnak az emberrel.Talán ez lehet a baja...


2013. márc. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Én a macskákkal vagyok így, egyszerűen gyűlölöm őket és nem bírok egy légtérben létezni velük, a macskabu.zi embereket pedig szintén kerülöm, mert az összes kb. szentté avatja a macskáját és az összes macskát, és elvárja hogy ehhez alkalmazkodjak én is. Más állattal nincs bajom, sőt, kimondottan állatbarát vagyok és nem irtózom/félek egytől sem, de a macskákkal kapcsolatban leküzdhetetlen, zsigerből jövő gyűlöletet érzek.

Nem érzem magam rossz embernek emiatt, mondjon akárki amit akar.

2013. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan macskákat nem szeretem. Nem utálom, vagy gyűlölöm őket..szimplán nem szeretem. Ez mellett kígyófóbiám van.. őket sem kimondottan gyűlölöm, viszont én el tudnám képzelni hogy ne is létezzenek.. ez van , ezzel nem tudok mit csinálni.. próbáltam már fokozatosan hogy ez ellen tegyek valamit..először csak képek, aztán filmek..dokumentumfilmek.. de esélytelen. Olyan szinten fóbiám van, hogy egyszer testközelben volt egy, és ledermedtem, kivert a víz, remegtem, és olyan halálfélelmem volt hogy az hihetetlen. Pedig ez csak egy sikló volt, és nem lehetett nagyobb 30-40centinél.. Ez konkrétan nem ide vág, de ilyen alapon másnak is lehet az hogy nem szeret egy adott fajta állatot. Van akik a pókokat nem szereti.. van aki a kutyákat. Addig míg valaki csak fél tőlük, vagy nem szereti őket, addig nincs baj. Ha már bántja is őket mert nem szereti..na a baj ott kezdődik. Szerintem.
2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én a szúnyogokkal és a legyekkel vagyok így egyszerűen gyűlölöm őket, csípnek és állandóan zümmögnek nem hagynak aludni. De egyébként minden más állatot szeretek, az embereket nem igazán, mert annyi rossz indulatú és szemét ember van, hogy meg se lehet számolni. A kérdésedre a válasz valószínüleg a szülei nevelték bele láttam már olyat, hogy a kisgyerek megakart simogatni egy cuki kutyát az anyja meg ilyenek mondott neki, hogy fúj ne nyúlj hozzá, vigyázz megharap, meg hasonlók. Az ilyen embernek nem is kéne gyereket szülni. Nagyon sok embernek nincs saját véleménye, ha a szülei azt mondják, hogy a hó zöld akkor ő is azt mondja, hogy zöld.
2013. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
De miért ne lehetne akár ez a saját véleménye? Mi szeretjük a kutyákat, de akik nem ismerik, szeretik őket, azoknak végtére ugyanolyan állat, mint a többi, miért ne irtózhatnának tőle? Akkor a macskautálat, szúnyogutálat is belenevelt dolog lenne? Most ez ugyanaz a kérdés, mint hogy valaki miért utálja a mákosgubát, mikor az összes többi édességet szereti. Millióegy oka lehet, valószínűleg ő sem tudja megmondani. Szerintem egyébként ezzel semmi gond nincs, amíg nem árt a kutyáknak, nem akarja őket bántani. Én részemről tiszteletben tartom a véleményét, én pl. a rovaroktól, bogaraktól, békáktól, lepkéktől vagyok rosszul. Egyszerűen irtózom tőlük, pedig sosem neveltek belém ilyesmit a szüleim.
2013. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az érvelését nem értem :O

De miért ne lehetne az, hogy valaki 1-2 állatot nem szeret. Én például kutyás vagyok...a macskákat is szeretem, de attól például agybajt tudnék kapni, hogy orrba-szájba szaporodnak, teleszarnak minden kertet, parkot, játszótéri homokozót...hogy az öregasszonyok kipakolják nekik a kaját a telepen, stb-stb...mondjuk ez mind-mind az ember hibája!

Én is a bogaraktól, rovaroktól kapok frászt...darazsaktól-méhektől-nagyobb pókoktól-CSEREBOGARAKTÓL a sikítófrász jön rám, tényleg...ez van :)

2013. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem. De mégkönnyebb megrökönyödni rajta ha már kapcsolatod van az állatfajjal, amit utálnak. Én mondjuk macskás vagyok, de egyszerűen nem bírom felfogni, hogyan mondhat olyat valaki hogy "zsigerből gyűlölöm". Mintha a szerencsétlen állat tehetne bármiről is!

Én több macskagyűlővel találkozok, mint kutyagyűlölővel... De mindkét véglet nem normális. Én rajongok a macskákért, de egyébként már belém is kötöttek olyanok akik bálványozzák a macskákat - mert tényleg van ilyen. Amikor nem mondhatod azt, hogy büdös és idegesítő amit a macskád csinál, mert akkor szerintük nem szereted őt... Én meg úgy vagyok vele, hogy a lehető legjobban szeretem a macskámat, nem szentnek, hanem barátnak tartom. ha egy barátom fingik az is büdös, ennyi. :D Attól még nem szeretem kevésbé.


Azt el nem tudom képzelni, hogy mitől utálhatja valaki a kutyát... Érdekes módon a macskára van tippem, hogy mitől ellenszenves valakiknek... De egy kutya?...

Az egész csak azon múlik, hogy mennyi figyelmet szentelsz az állatnak. Ha például én még életemben nem foglalkoztam volna macskával, akkor fogalmam sem lenne arról milyenek IGAZÁBÓL. Csak az az érdekes, hogy ezek az utálkozó emberek, ahelyett hogy megismernék és adnának esélyt a másik élőlénynek.... inkább makacsul kitartanak a légből kapott álláspontjuk mellett és utálják továbbra is. úgy tűnik valamiért szeretnek az ilyen emberek utálkozni, számomra felfoghatatlan ez, az utálat soha nem jó senkinek...

2013. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak ízlés kérdése, más meg más állatok nem szeret, vagy színeket, vagy embereket vagy ételeket stb. Gondolom nem bántja őket? Akkor meg meg nem árt senkinek.

Én imádom a kutyákat, de abban egyetértek vele, hogy a kutyaimádat nagyon eltúlzott. Most a legújabb divat, hogy a kutyával napi 24 órában együtt kell lenni, emiatt, meg amúgy tilos kint tartani mert akkor csakis egy boldogtalan, borzalmas kutya lehet belőle, és a gazdájával nem lehet jó kapcsolata, és ha a gazdi beledöglik is, a kutyának akkor sem lehet egy darab rossz élménye sem az életben mert az milyen már. Szinte már úgy viselkednek mintha az ember lenne a kutyáért. Nekem tényleg mindenem a kutyázás, de ezt túlzásnak tartom.

2013. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

én a macskákkal vagyok ugyan így! imádom a kutyákat és minden más állatot,de a macskákat kerülöm,olyan kiszámíthatatlanok...

ezt elkell fogadni,senki sem egyforma :)

2013. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!