Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kerüljem el a bajt?

Hogy kerüljem el a bajt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igazából nem is tudom, hogy jó helyre írom-e ki a kérdést, de szerintem itt is tudnak segíteni.

Szóval, van egy olyan problémám, hogy súlyosan allergiás vagyok a darázscsípésre, és emiatt a nyáron mentőt is kellett hívni.

A szituáció az volt, hogy a kutyámmal gyakoroltam, és a zsebemben volt a karikázott virsli, és amikor nem figyeltem bemászott a zsebembe egy darázs, és ahogy benyúltam meg is csípett. Innen gondolhatjátok a továbbiakat, de mivel szerencsére idejében kaptam injekciót, ezért "csak" két napig 40 fokos lázzal feküdtem...


A kérdésem arra irányul, hogy tudnátok adni olyan tippet, hogy miben tartsam a jutalomfalatot, amibe a darázs nem tud bemászni?

Illetve, olyan jutalomfalatot tudtok ajánlani, amit a kutya szeretne, de a darazsak nem gyűlnek rá úgy, mint mondjuk a virslire, felvágottakra, meg stb.


Nekem ez nagyon fontos, mert nem akarok, és nem is fogok a kutyámmal kevesebbet foglalkozni, de így meg kb az életemmel játszok, mert elég 5 msp-ig nem figyelni.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2013. márc. 21. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyesmi elég ritka dolog, vagy annyira mennek a virslire a darazsak, hogy rendesen bemásznak a zsebedbe és ott repkednek körülötted? :-O

Csak nehezen tudom elképzelni, én csak akkor találkoztam sokkal, ha mondjuk nyáron kint ültem a napon, meleg időben és dinnyét ettem. Akkor arra jöttek és tényleg be kellett szaladnom a házba. Na mindegy...


Esetleg próbálj ki olyan jutalomfalatot, ami olyasmi, mint a táp. Lehet kapni kis lapokat is, az hivatalosan is jutalomfalat.

De szerintem simán vehetsz olyan tápot erre a célra, ami nagyobb darabokból áll. Én sosem vettem külön jutalomfalatot, mert akkor még nem volt annyiféle és a lakóhelyemen nagyon drágák voltak. Olyan tápot használtam, ami nagyobb kör alakú volt, a kutya ugyanúgy örült neki. :) Szerintem nekik mindegy, a pozitív megerősítés így is megvan, tehát a célnak megfelel.


Valami kis műanyag dobozba lehetne tárolni. Nálunk a 100 forintos üzletekben is kapni műanyag edényeket. Sokszor láttam már olyat, amit légmentesen lehet zárni és a teteje sem jön le teljesen, mert hátul hozzá van olvasztva (vagy hogy mondjam, szóval egy része egyben van, így szépen fel lehet hajtani, és legalább nem esik le a tető, lehet egy kézben is fogni). Néha szoktam látni kicsiket is, amik még kézben/zsebben is elférnek.


Amúgy nincs valami tablettát/injekciód, amit magadnál tudsz hordani és szükség esetén beadni magadnak? (Csak mert írtad milyen súlyos reakciót vált ki nálad a csípés.)

Remélem azért mobil mindig van nálad. :)

2013. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Frolicot, az eredeti németet. A darazsak, hangyák ellen nyomkövetésnél nyáron azt használunk.
2013. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
Főtt csirkehús, máj, szív? Arra csak nem jönnének
2013. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A darazsak imádják a húst, szóval minden húsra jönnek! A Frolic tényleg jó ötlet, sokan használják jutalomfalatnak, de lehet, hogy a darazsak azt is szeretni fogják.
2013. márc. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
É ha befujod magad riasztóprayvel? vagy vannak már ilyen karkötők is.
2013. márc. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy sok jöjjön, elég egy darab is...

a kis dobozkákat már próbáltam, és annyi a hátránya, hogy pl amikor kiakarom venni a jutalomfalatot, akkor van, hogy nem sikerül, és bénázok vele.

Az injekció 2 évig jó, persze, amikor megcsípett, akkor már le volt járva,és nem volt új véve, mert az kb 30.000Ft, és amióta a kutya megvan többnyire ráköltöm a pénzem, bár, most tavasszal megint biztos, hogy veszek. De azután is kell hívni mentőt, meg minden, szóval akkor is kellemetlen.

Amit írtatok, azt kifogom próbálni, köszönöm a tippeket.

2013. márc. 22. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:

k9-es jutalomfalat tartó ,aminek a nyak részén acélrugó van,így egyszerűen odacsapsz és becsukódik, ha meg egy ujjal megnyomod,egyszerűen kinyílik ( egykezes,de zárható) és a jutifalat sem potyog ki belőle!

a boltokban ( tescó,aldi,lidl,stb )kapható lapkás jutalomfalat 15-20 db papírszerű csík van benne,sokféle ízesítésben, száraz,így nem keni össze a kezed, nyári melegben sem büdös ( annyira nem mint bármi főtt állati származék),vagy egyszerűen,veszel valami jobb tápot, 1 kg-ot beleraksz egy zacskóba, teszel bele szalonnát,szalonna-bőrkét,vagy egyszerűen valami kis szalámit-felvágottat ) és jól összekevered, hűtőben tárolod,és csupán fel kell töltened vele a jutifalat tartót!

ezek jól bevált dolgok ,próbáld ki:)

nem megy rájuk a darázs:)

és nem árt ha van nálad valami kis törhetetlen dobozkában kalcium ampulla:)

2013. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos a jutifalattartó sem tökéletes megoldás. Nekem zsinórral behúzható van, és tavaly nyáron az esti gyakorlásokon a duna parton bizony jöttek rá rendesen a darazsak...akkor is, ha csak táp volt nálam :O

Egyébként azért tanácsolják a "csúszós" jutifalatokat, mint párizsi, sajt, virsli, stb, mert a kutya azt egy pillanat alatt nyeli, míg a tápot rágcsálja, ergó kizökken a feladatból...és hamar szomjas lesz rá. Bár nyáron ez annyira mindegy, ígyis-úgyis szomjas lesz gyakorlás végére :D

2013. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

2-es válaszoló: tavaly mi is katlanoztunk, és durva, hogy ezerrel jöttek a párizsira a hangyák :O kutyám fel sem ette a falatokat :(

A Frolic-cal az a bajom, hogy a színe miatt nehezebben látható nekem, mint a párizsi...és azért elég drága is...

Arra tuti, hogy nem megy hangya-darázs?

2013. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

Kedves 7-es válaszoló!

Ilyen k9-es tartót hol lehet venni? Vagy neten honnan lehet rendelni?

Ha tudnál küldeni egy linket azért nagyon hálás lennék.

Köszönöm.

2013. márc. 23. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!