Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Virágzik a szaporítás!

Figyelt kérdés

[link]


Szörnyű látni, milyen simán megy a szaporítás, az emberek érdeklődnek, lájkolnak. Tudom rengeteg ilyen van, de felháborított, mikor kiadta nekem a facebook.



2013. márc. 22. 09:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
facebookon lehet jelenteni bármit. jobb felül az x-re kattintva
2013. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%
Lerágott csont az egész téma.
2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez borzasztó.

Szerintem azért tud ennyire működni a dolog, mert az emberek nem tájékozottak a témában. Fogalmuk sincsen arról, hogy rosszat tesznek azzal ha szaporítótól vásárolnak. Főleg akinek mondjuk első kutya, és nem jártas az ilyen dolgokban. Csak azt látják, hogy cuki és olcsó, és azt hiszik csak azért ilyen olcsó, mert nincs törzskönyve, nekik az meg úgy sem kell.

Sokkal nagyobb hírverés kellene ennek a témának, így biztos vagyok benne, hogy a jó érzésű emberek nem vásárolnának szaporítótól. Persze ezzel nem lehetne teljesen visszaszorítani a dolgot, de a megfelelő tájékoztatás biztosan sokat segítene.

Nemrég még én sem tudtam ám, hogy mit jelent az, hogy szaporító, azóta vagyok vele tisztában, amióta örökbe fogadtam egy kutyust, aki egy szaporító pincéjében élt éveken keresztül bezárva, mint "tenyészkan". Előtte nem volt kutyám, így nem is foglalkoztam ezzel a témával. Vásárláson meg nem is gondolkodtam, csak örökbefogadáson, így nem volt okom utána olvasni.

2013. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez inkább örök téma sajnos, mint lerágott csont. Tudom, az emberek nem tájékozódnak, de ilyenkor ha már ott a hirdetés, mit lehet tenni? Egy belinkelt oldal, ahol leírják mit jelent a szaporítás? Sokan úgyse foglalkoznának vele sajnos, meg még az lenne leordítva, aki belinkelte.. Egyébként törvényileg büntethető a szaporítás? Ha jelentem, mi fog történni? Legfeljebb a hirdetést veszik le? Állatvédő szervezetek mit tudnának kezdeni ezzel a hirdetéssel? Nyilván rengeteg ilyen van hirdetőoldalakon, gondolom sajnos sok mindent nem lehet tenni... De ha mégis, akkor mit?
2013. márc. 22. 10:08
 5/21 A kérdező kommentje:

sajnos az utolsót éjjel elvesztettük. Így maradt 2 arany szinű, 2 fekete barna /mint az anyuci/ 1 arany fekete szemöldökkel... Ő a legkülönlegesebb...!!!!


ez van az egyik kép alatt... :(


Nem túl bizalomgerjesztőek a szaporítók, én biztos nem vennék tőlük kutyát, még ha nem is tudnám mi az a szaporítás...

2013. márc. 22. 10:12
 6/21 A kérdező kommentje:

Húsvétra jó ajándék... csak felelős gazdinak!!!


Ez is a képek alatt volt, besz@rás!

2013. márc. 22. 10:13
 7/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ez 20-év múlva is jó "üzletnek" tűnhet...-hiába minden ellenérv,sajnos sok ember nem él olyan jól magyar országon,hogy meg tudja engedni magának,hogy neves tenyésztőtől vásároljon kölyök kutyát.(Szomorú de így van.)Ezen kívül itt is tombol ám a posvány és a korrupció a szemhunyások stb,nem csak a "dakoták" szaporítják a "magyar pitteket" staffokat stb...-határ és rend őrei között és "becsületes" menő vállalkozók között is van jócskán *kutyagyáros*.Ezen kívül egy kutyus tartása legkevesebb havi 20-ezer ft(ha nem beteg),és sokan vesznek 30-40-ezerért hamis kölyköt,mint törzskönyvest 120-180-ezerért,mert számolnak az első évben szinte kötelező minőségi táppal, és a sok rossz tapasztalat amit a gyengébb tenyésztőkről lehet hallani(epilepsziás,szívbeteg egyedek) is sokat vet a latba a rossz döntés felé.Megnézik,küllemre szép,aranyos és elcsábulnak,e-helyett tényleg inkább fogadjanak örökbe kutyát,az sokkal hasznosabb és még egy plusz,mert biztosan hűséges társra találnak benne.
2013. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elítélem a szaporítást, de ezek a kölykök legalább kaptak oltást, féreghajtást és chipesek, ebből kiindulva talán még törődnek is velük.
2013. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ahogy egy tenyésztő ismerősöm mondaná: "Nincs véleményem."
2013. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%
Boccs de kicsit durva hogy a nevével együtt linkelted be a facebook felhsználó hirdetését. Szerintem ez nem pont publikus. Egyébként én sem rajongok a dologért, de először ez szúrt szemet.
2013. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!