Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová tudnám vinni a kutyámat...

Hová tudnám vinni a kutyámat (ónémet juhász) úszni?

Figyelt kérdés

Ma voltunk röntgenen és sajnos rossz híreket kaptunk. :(

Elvileg le fog bénulni a kutyusom lába (most fél éves) 2 éves korára. :(

Ha valaki tud valamilyen fedett helyről, ahová télen is lehet vinni a kutyust úszni (mivel erősíteni kell a hátsó izmait), az lécci írjon!!

Bármilyen megoldás érdekel a kutyum jővője miatt!!!

Rehabilitációs hámról vélemény, tapasztalat? Hogyan kell alkalmazni? :S :(

köszi a válaszokat


2009. szept. 17. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2009. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
nekem 3 hónapos ónémet juhászom van... ettől a diagnózistól féltem én is... Ha nem gond, akkor el tudod mesélni, akár privát e-mailben, hogy hogy derült ki, és mit mondott az orvos?
2009. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

bányatóra , tavakba, folyókra ,stb.

a kutyát akarod úsztatni,vagy te akarsz úszni ?

fedett hely ? télen ?

minek.

hosszúszőrű kutyád van, ami szereti a hideget !!

a kutyáinknak még a vékony-jeget is fel kellett törnünk télen, hogy a úszhassanak , labrador, berni pásztor. a szőrükön megfagy a víz, ezek meg élvezik !!

persze nagyon hidegben nem úsztatjuk, de az év nagy részében sokat fürdenek .

a mozgás ami segít a bajon ,de csak módjával, meg a jó táp,és az alacsonyan tartott testsúly !!

2009. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hidro- és mágnesterápia, ahogy az első válaszoló írta! Drukkolok Nektek!
2009. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kb. hány alkalom segíthet maradandóan? :S

egy 20 perces alkalom 3500 ft :(

2009. szept. 17. 14:35
 6/12 anonim ***** válasza:

jó sok pénzért segíthet , talán, bár szerintem ez csak ideiglenes!szerintem a hidró.. meg a többi az elkényeztetett túlsúlyos , kutyák gazdag gazdáinak ügyes lehúzása !

20 perc / 3500 ft sok érte !

szerintem , heti 3-4 × 1 óra úszás kell ahhoz ,hogy az ízületei erősödjenek.

persze nem egyszerre hanem fokozatossan.

nem vagyok állatorvos, de a kutyák akiket úszni látok ,sokkal erősebbek,mint a panelos fajtársaik,akik a lépcsőzéstől is kivannak .

2009. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én első


Gondolom nem tenyésztőtől vetted, szűrt szülöktől.

(Mert akkor ez nem fordulhatott volna elő)

De ha mégis, akkor legalább a kutya árát azonnal visszaadja a tenyésztő, ha kiderül, hogy ennyire súlyosan diszpláziás. Abból is kijön vagy 20 kezelés.

2009. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha hidroterápiában gondolkodsz: a hidroterápiás kádat te is meg tudod otthon csinálni. Veszel 5 üveglapot, vagy mást, ami nem ázik át (üveglapot azért szoktak használni, mert abban látszik a kutya mozgása), egy gumilapot (mint az áruházakban a futószalag), néhány hengert, és egy generátorral összekötöd. Fizikai szakkönyvekben vagy fórumokon utána tudsz járni a pontos működési elvnek, állatorvostól, hidroterapeutától pedig tudsz kezelési javaslatot kérni.

Ez sem egy olcsó mulatság (szerintem 50e Ft-ból max. meg van), de olcsóbb, mintha kezelésekre járnál 3500Ft/alkalomért.

Amúgy mi a kutya diagnózisa, hogy 2 éves korára nem fog tudni járni? A doki mit mondott, milyen kezelések, műtétek és táplálék kiegészítők segíthetnek?

2009. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szűrt szülőktől vettük, az apja ónémet juhász , az anyja sima német juhász volt.

Mink a kettő egészséges volt, láttuk is őket.

Kötelessége visszaadni a kutya árát? :S

2009. szept. 17. 16:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vetted, akkor igen.

14:50!

A hidro- és mágnesterápia a beteg kutyák részére van műtét utáni rehabilitáció céljából például!!!

2009. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!