Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan, mit adjak neki enni?

Komolyan, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Tápokat utálja, próbáltuk az olcsót és a drágát is. Eleinte ette a RC-t, de utána nem kellett neki. Kapott DC, Eukanubát, Belcandot és legutoljára halas Acanat..De nem kell neki.

Ma főztem farhátot, alig akarja enni, de combot sem és a szárnyat sem. A virsliért van oda, mindig azt enné, de szerintem ehetne jobbat is..

Semmi baja egyébként, orvos megvizsgálta, csak válogatós..


Mit tegyek? Ötletek?


2013. márc. 22. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne hagyd, hogy így válogasson! Tedd le a napi adagját, ha nem kezdi el enni, akkor vedd el és majd másnap újra megkapja. 2-3 nap múlva már eszébe sem fog jutni válogatni.
2013. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Vidd el olyan boltba, ahol kóstolhat tápokat. Az enyémnek ez pont nem jó, mert ő végigzabálná mindent, aztán elégedetten vigyorogna hazáig, de az ilyen válogatós kutyáknak szerintem jó lehet.


Esetleg ha lazacost nem próbáltatok eddig, akkor próbáld ki azt is, az enyémek egyenesen döglenek érte (bár mint gondolom kiderült, ők nem igazán válogatnak).


Ezen felül pedig ha továbbra sem eszik normálisan (virslin azért mégsem élhet), akkor én is azt javaslom, hogy tedd le elé, aztán 15 perc után vedd el, ha nem nyúl hozzá. Másnap ismét... Ha éhes lesz meg fogja enni. Valószínű csak hozzászokott, hogy úgy is kap mást, hát akkor minek enné meg?

2013. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
82%
Megnézed a tápok beltartalmát alaposan, kiválasztasz egyet, veszel belőle 15 kilót, kiméred a kutyádnak ajánlott adagot, leteszed elé, majd tíz perc múlva elveszed. Következő etetéskor újra leteszed tíz perce. Éhen halni nem fog.
2013. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
0%
Esetleg a teljes adaghoz egy evőkanál konzervet hozzákeverhetsz, hogy legyen valami illata.
2013. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem szabad hagyni válogatni. Kiválasztasz egy tápot, elé teszed, nem eszi elveszed, köv. etetésnél ugyanígy. Nem elég éhes pár nap múlva meg fogja enni, hidd el!
2013. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

nálatok a kutya határozza meg mi legyen a menü? :)

leteszed elé tíz percre, amennyit megeszik megeszik, aztán elveszed és másnap ugyanabban az időpontban megkapja ugyanazt az adagot.

napközben ne legyen előtte kaja! és utasítsd rá az egész családot, hogy ne adjanak neki semmiféle nasit!

egy kutya simán kibír 3-4 napot élelem nélkül (természetesen csak akkor, ha egészséges!), de idővel úgyis elkezd majd enni.

2013. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom amit már előttem is írtak.Esetleg még belekeverhetsz pár szem virslit(apróra vágva) hogy érezze az ízért aztán szépen hagyd el a virslit.
2013. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%
Tedd azt, amit az előttem írók javasoltak! Lehet, hogy csak 4-5 nap múlva kezd el enni! De nem kell megsajnálni, ha éhes, eszik!
2013. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Amit mindenki mondott: Tedd le elé a kiválasztott tápot, hagyd előtte nem kell elvenni. Majd ha éhes lesz megeszi. Nem kell hagyni hogy válogasson.
2013. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Köszi, amiért én szeretem, ha a kutyám szereti is azt, amit etetek vele, ezért már abszolút nem hasznos a válaszom! Ugyanazt mondtam amit ti, csak azzal kiegészítve, hogy olyan tápot vegyen az illető, amit első ízlelésre szívesen meg is eszik. Köszi a véleményeket, jófejek vagytok! :D
2013. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!