Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PetShopba kutyák árusítása...

PetShopba kutyák árusítása legális? Ha nem kinek kell ezt jelezni?

Figyelt kérdés
Mai napon találkoztam ezzel az esettel és nem tudok vele megbarátkozni. Betévedtem Hatvanba egy kis állat kereskedésbe ahol mind amellett, hogy olyan bűz áradt és szerintem nem megfelelő körülmények között tartott állatok közt egy kicsi ketrecbe voltak bezárva kutyusok olyan 4 db lehetett.. Mikor rákérdeztem, hogy eladók e a kutyusok közölték h igen és h ezek törpe spitzek. Értek a kutyusokhoz tehát egyértelműen nem azok voltak. Pontosan nem tudom megmondani de én terrier félére tippeltem. Közölték velem h a kutyusok oltva,féregtelenítve,chippel és törzskönyvel eladóak 35.000-45000 ért. És mikor látta rajtam a nő h meglepetten visszakérdezek egy kis fintorral hogy 45 ért törzskönyves kutya? A válasz az volt h azért ennyi mert h világgyőztes szülőktől származik... Hát az agyam eldobtam egy pillanat alatt.. A kérdés az lenne hogy Magyarországon ez legális e? Illetve ha nem kinek kell jelenteni?
2013. márc. 22. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Írjál nekik, szerintem tudnak segíteni:

[link]

az alján van egy cím is:

"Ne menj el mellette!" képnél - itt egy e-mail cím: bpallatmentok@gmail.com

2013. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én úgy tudom hogy betiltották a kutyák/macskák boltban árusítását! Szólj az állatvédőknek, vagy a rendőröknek, nem tudom, de valakinek mindenképp! Elképesztő mit művelnek az emberek...
2013. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudom, hogy Magyarországon illegális a dolog. Írtam az Állatvédőőrségnek hátha...
2013. márc. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!