Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever/Husky/Német...

Golden retriever/Husky/Német juhászkutya? :-)

Figyelt kérdés
Mindháron faj nagyon tetszik, és nem tudom eldönteni hogy melyiket válasszam. Régen volt németjuhászunk pár napig (a szomszédunk engedte be, társasházban lakunk) és ezidő alatt teljesen megszerettem, bíztam benne. Kiskoromban mindig golden retrievert szerettem volna, folyton róluk olvastam. A huskykról pedig láttam egy megható filmet, és annyira szeretném szeretgetni őket..:) Ti melyik fajta kutyust szeretitek a legjobban? Miért?:) 12éves vagyok, bocsi ha rosszul fogalmaztam.
2013. márc. 22. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is nagyon tetszik mind a három fajta, de ha még nem volt kutyád, akkor szerintem a Husky-t felejtsd el. Elég határozottnak kell lenni hozzá.

Nekünk mindig is volt Német Juhászunk, nagyon szeretem! Nála arra kell figyelni, hogy az állomány nagy része diszpláziás, olyan tenyésztőtől kell venni, aki tényleg megbízható.

A Golden Retriever pedig tudtommal a legszelídebb fajta, tipikus családi kutya, de nála is figyelni kell, mert ott meg szívbetegségek a gyakoriak.


Egyébként miért nem mentek el egy menhelyre a szüleiddel, és választotok egy aranyos keveréket? Ha nincs egy fajta amit nagyon szeretnél, akkor én ezt javaslom. Azzal ha egy menhelyről befogadsz egy kutyát, megmented azt amelyiket befogadod, és azt amelyik a helyére kerül. Sok sikert, és jó kutyázást!

2013. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
EGYÉBKÉNT menhelyen is gondolkodtunk, de ahol élek ott csak egy gyepmesteri telep van. Anya be is telefonált, de azt mondták hogy egy ember 'sok' kutyát elvitt, és csak néhány kistestű kutyus maradt (+ 1 agresszív kutya).
2013. márc. 22. 20:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Lesz napi 2-3 órád csak vizikailag fárasztani egy huskyt? Napi 15 km futás neki meg se kottyan. Mindet fárasztani kell agyilag is aztán mivel gondolom első kutya lesz vinni kéne kutyasuliba is. Egy husky és egy golden ég és föld. Mégis mi alapján választottad ezeket a fajtákat?? Mert úgy ölelgetnéd őket? Olvass még sokat a fajtákról aztán gondold ezt át újra .:)
2013. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor marad a németjuhász kutyus , mert említettem hogy olyanom volt és rengeteg szeretetet adott :)
2013. márc. 22. 20:04
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem egyedül lenne az enyém..:D + A nővérem napi 2x kocog. De én a németjuhász mellett döntöttem.
2013. márc. 22. 20:05
 6/16 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor kérlek keressetek egy tenyésztőt, és még véletlenül se szaporítótól vegyetek kutyát! Különben diszpláziás lesz. Tutira. Sajnos nagyon sokba kerül egy tenyésztett Német Juhász, de megéri, nagyon szomorú amikor egy 8 éves kutya már nem tud ráállni a hátuljára. :(
2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap reggel nekiállok keresni :) . Gondolom árban lesz különbség a beteg és az egészséges kutyusok között.
2013. márc. 22. 21:38
 8/16 anonim ***** válasza:

szia. Nekem huskym és német jucim van.

Ég és föld.

Mind a kettővel sokat foglalkozok, mind trükkök, mind mozgatás terén, a husky talán kicsit gyorsabban tanul, DE, a német juhász sokkal-sokkal engedelmesebb.

Míg neki elég egyszer mondanom valamit, addig a huskynak van, hogy kétszer is el kell mondani, hogy mit csináljon.

Sokkal szeleburdibb,aktívabb, bohócabb, mint a nj, de ők így egészítik ki egymást.

Amúgy a huskyt nem ajánlanám nyugodt szívvel, de a német juhászt se.

Nagyon el lehet rontani mind a kettőt, és ha a nj-t nem következetesen neveled, akkor baleset is lehet a vége.

2013. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Találtam egy tenyészetet :) Ha anya hazaér akkor megmutatom neki. Sokat olvastam róluk. Már építettem neki kis kertet is.:))) Bár apa úgyis csináltat neki boxot (vagy hogy hívják a kutyák számára elkülönített helyet >.<) . Annyira vároom :) <3 <3
2013. márc. 23. 10:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Megadod a linket? Én is sokat gondolkoztam Német Juhászon mostanában megnézném a tenyészetet! :)
2013. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!