Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor tanulja meg a kutyánk,...

Mikor tanulja meg a kutyánk, hogy a macskát ne piszkálja?

Figyelt kérdés

Van egy felnőtt lány macskánk. Most hoztunk egy igazi rosszcsont kölyökkutyát (keverék, de szinte biztos vagyok benne hogy van benne valahol vizsla!) aki egy tündér máskülönben.

A macska tisztes távolságból figyeli, de a kölyök egy csomószor rárohan, játszani akar. Ilyenkor a macskámon látszik, hogy azért tiszteletben tartja a mi döntésünket, hogy idehoztunk egy ilyen "félelmetes izét", szóval soha nem bántja, csak nyávog/fúj/legyezgeti a mancsát karmok nélkül. Ma mikor vacsorát adtunk a macskának, a kutya odarohant és tulajdonképpen elvette a macskától a kaját (macs pedig ezt eltűrte).

Egyébként azért mondom, hogy vizslás, mert ránézésre is nagyon hasonló (szerintem) mint egy vizsla kölyök, és elképesztő mennyire okos, 3. napja van itt és már megtanulta a "maradj"-t és a többit is tanulja... Ezt labdás játéknál gyakoroltam nála, most az van, hogy már ülve marad ha lerakom az orra elé a lasztit akkor is, pedig nagyon fixírozza és nyújtogatja a mancsát, de tudja hogy nem veheti el. :D

A másik, hogy elég "vadászós", minden érdekli, szeret kergetni dolgokat/macskákat, illetve ha észre vesz valamit mozdulatlanul megdermed és tipikusan felemeli az egyik mellső lábát.


2013. márc. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Tüneményes kölyök kutya! Minden érdekli :-)

A cica, mint rangidős, egyelőre nem bántja, csak elnézően somolyog. Ha komolyabban piszkálja majd, cica megkarmolja, és akkor fogja megtanulni, hogy hol a határ.

De, mióta világ a világ, a kutya és a macska "harcban" állnak, ez nem változik, csak csitul.

2013. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egészen különböző a kutya és a macska kommunikációja, ezért sokszor a macska rászólását a kölyök játéknak fogja fel. Majd idővel megtanulja értelmezni a jelzéseit. De még csak 3. napja van meg, ennyi idő alatt semmit nem lehet tőle elvárni! Legyetek türelemmel, csupán játékról van szó és ha a cica mellett nő fel, ez sosem fog eldurvulni.
2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sippara ***** válasza:
Ha látod, hogy zavarja a macskát, nyugodtan szólj rá, és ne hagyd, hogy elegye előle a kaját. Ha te is terelgeted közben (mivel a macskával teljesen ellentétesek a jelzései), rövid időn belül összeszoknak :) Amikor a mi husky-mixünk megérkezett, kergette, támadta a macskát, most kettővel alszik együtt (összesen az érkezése óta nyolc hónap telt el, de két hónap után már otthon lehetett hagyni őket) :)
2013. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, még azt elfelejtettem leírni, hogy "apportíroz" a kutya, olyan helyesen/ügyesen tartja a játékot a szájában és visszahozza, egyszerűen készek vagyunk tőle. Na hát ennyi. :D
2013. márc. 22. 21:12
 5/5 sippara ***** válasza:

Utolsó vagyok :)

Az apport tehetség nagy kincs! Mit meg nem adnék érte :D bezzeg az enyém alig akar bármit a szájába venni :D

2013. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!