Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kiskutyát 3-4 hónaposan...

Ha a kiskutyát 3-4 hónaposan hozom el, az túl késő bizonyos dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy már kialakulhattak bizonyos tulajdonságai, félelmei, lehet nem tanulta még a szobatisztaságot, mennyire alakulhatott ki már személyisége? Még átformálható? Fogékony még ilyenkor is annyira mint 2 hónaposan? Vagy milyen hátrányom lehet?

2013. márc. 23. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan tenyésztőt, aki nem is ad oda 3 hónaposnál fiatalabb kutyát!
2013. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
attol fugg, honnan veszed. egy jo tenyeszto a nala maradt kolyokkel ugyan ugy banik, mint a sajatjaval, neveli, szocializalja, tanitgatja.
2013. márc. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

attol fugg, honnan veszed. egy jo tenyeszto a nala maradt kolyokkel ugyan ugy banik, mint a sajatjaval, neveli, szocializalja, tanitgatja. egy ilyen kolyokkel bizonyos szempontbol jobban is jarsz, mivel mar ismeri az alapveto egyuttelesi szabalyokat, szobatiszta, megkezdtek a szocializaciojat, es ha a tenyesztovel egyeznek a celjaitok (pl. ugyanolyan jellegu sportra szanjatok a kolykot) akkor a kepzeshez szukseges alapokat is elkezdtek belerakni.

ha rossz helyrol hozod, akkor pont ellenkezoleg, nehezebb dolgot lesz, hisz 3-4 honaposan mar kell, hogy legyenek alapjai a kutyanak, ilyenkor mar rogzulhetnek felelmek, rossz szokasok, amiket nehezebb kijavitani, mint megelozni.

2013. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem tenyésztőtől hozom, hanem valakitől át veszem, mert sokat dolgozik. Azt mondta, hogy nincs ideje vele foglalkozni. Nekem viszont lenne, de nem tudom mire számíthatok.
2013. márc. 23. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen ezen gondolkoznod. A kutya akár öreg korában is tud új trükköket tanulni, hát még 3 hónaposan, amikor még fogékony. Lehetnek beidegzett nem előnyös tulajdonságai, de nem mindegy végül? Hiszen tiéd lesz,az összes erényével és hibájával együtt. Ez még erősen kölyökkor, szóval ne aggódj.
2013. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hat, akkor ismerd meg. de hacsak nem bant vele az elozo tulaj kegyetlenul valoszinuleg nem lesz korrigalhatatlan hibaja a kutyanak.
2013. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem bánt kegyetlenül vele, azt mondta nagyon aranyos, játékos, csak nincs ideje rá, tanítani kell. Egyébként a testvére is ott van vele még, nem tudom milyen lesz ilyen idősen elszakítani őket?
2013. márc. 23. 09:52
 8/12 anonim ***** válasza:
ilyen idosen mar az emberhez kell kotodnie nem a testverehez. kerdezz utana miket tanult, mire nevelte ra eddig a regi tulaj. ha ott szobatiszta, nalad is az lesz, csak eloszor meg tartsd be a regi gazda altal megszokott dolgokat (pl. ugyanabban az idoben vidd setalni), es fokozatosan allj at a sajat eletritmusodra.
2013. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szerintem ott az udvarra engedték ki pisilni
2013. márc. 23. 10:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónaposan hoztam el tenyésztőtől a kutyám, ő kinti-benti kutya volt. Nálunk benti kb 1 hét alatt szobatiszta lett, és sok trükköt tanult. Sztem nem kellene ezen gondolkoznod :)
2013. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!