Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a klikker?

Mi az a klikker?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ez mire jó?
2013. márc. 23. 19:52
 3/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
38%

lehet vele kutyát tanítani úgymond trükkökre tanítani.

Én személy szerint nem szeretem nem használom. Anélkül is megtudom a kutyáimat tanítani és gyorsabban is haladok.

Azzal is meg lehet bizonyos dolgokat tanítani, de tovább tart.

2013. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha vennéd a fáradtságot és rákattintanál a linkre, akkor elolvashatnád, hogy mire jó. Egyszerűbb, mint hülyeségeket kérdezni.
2013. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mi az az ajtó kilincs ?

miért van bajusza a macskának?

te eszement bar... :) a Google a barátod, vagy mégsem !

húzzál már el egy kutyasuliba .

2013. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maja95 válasza:
nem értem miért kell bunkózni a kérdezővel. nem kell azért kutyasuliba mennie hogy megtanulja használni a klikkert. Mondjuk szerintem nem sok értelme, mert nálam a kutya nem is figyel rá. Nálunk a kézjelek jobban beváltak. és a Klikkerrel szerintem nehéz is dolgozni. :/ de ha azt szeretnéd használni sok sikert.:)
2013. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de igen, le kell húzni :)

a kutyasuliban pedig a saját szemével is látja, a saját fülével is hallja,hogy MIRE VALÓ A KLIKKER !

és ezt is kérdezte!

irány a kutyasuli! ott a gyakorlati ,és talán a számodra is értelmezhető válasz !

2013. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát... Ez a honlap amit itt linkelve lett, szerintem elég érthetetlen annak, aki egyáltalán nem ért a témához...


Röviden, tömören, talán érthetően:

A klikker egy segédeszköz, ami mindig ugyanolyan hangot ad ki. Ez "helyettesíti" a dicséretet. Alapja az a feltételezés, hogy az emberi dicséret nem mindig sikerül ugyanazzal a hangsúllyal, hangerővel, hangszínnel, ami miatt a kutya nehezebben értelmezi, mint a klikker tökéletesen azonos hangját.


Használata: befejezett feladat végén a "jó kutya" vagy "okos vagy" HELYETT klikkelés, majd a jutalom falat. (nem jutalom falat helyett, csak az emberi élőszó helyett, -vagy néhányan amellett- használják!!!) Jól használható olyankor amikor az élőszó nehézkes: szélben, zajban...stb.


Legalábbis nekem így magyarázták el a kutyakiképzők.

2013. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hááát, ez annyira leegyszerűsített magyarázat, mintha az autóra azt mondanád, hogy "olyan szekér ami magától megy". Az a honlap nagyon érthetően és szakszerűen leírja hogy micsoda, hogyan működik és miért működik.
2013. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!