Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha megtámadnak...

Mit tegyek ha megtámadnak séta közben?

Figyelt kérdés
3 hónapos bichon bolognese kutyusom van és ma volt a második sétánk.Még nem megy 'annyira jól'.Eléggé fél a kutyáktól,főleg a nagyobbaktól.Ma éppen egy berni pásztor futott felénk, (mivel a gazdája póráz nélkül sétáltatta) persze nem rámadta meg,csak meg szaglászta/barátkozni akart,de a mi esetünkben már az komoly sérülést okozott volna,ha csak rá lép az enyémre.Fogalmam nem volt,hogy mit reagálhak,felkapni nem akartam mert azért mégiscsak kutya stb...Tudnátok vmi ötletet,hogy máskor mit tegyek?A kutyám persze halálra rémült...
2013. márc. 23. 21:18
 1/9 sippara ***** válasza:
100%
Semmit. A kutyád sem rémült halálra, maximum megilletődött kissé :) Hidd el, normális kutya óvatosan, szépen bánik a kölykökkel, ha meg nem normális, azt már távolról felismered (égnek meredő farok, feszes, feszült testtartás, vicsorgás, morgás).
2013. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz arra,nehogy Te rontsd el teljesen a kutyád szocializációját,most ugyanis épp ebbe az irányba haladsz.

Jön egy jó szándékú nagy kutya.Erre megijedsz vagy legalábbis aggódni kezdesz.A kutyád összeköti az idegességedet a másik kutya látványával,és rögződik is benne.

Maradj nyugodt.Azt jól tetted,hogy nem kaptad fel a kutyát.Hagyd,hogy megszagolják egymást.Biztosan nem fog rálépni.

2013. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólóval egyetértve még annyit fűznék hozzá, hogy én a helyedben elmennék kutyaoviba legalább néhány alkalommal, ahol megtanulhatod kezelni a kutyákkal való találkozást. Ha Budapesten laksz, az Alfa kutyasulit nyugodt szívvel ajánlom, mert a nevelési elveik a tükörmódszerből váltak ki, jófejek az oktatók és ha kételkednél és pénzkidobásnak találnád (amit egyébként ne tegyél, mert tényleg jó), az ovijuk ingyenes, tehát nem vesztesz semmit, ha ellátogatsz.
2013. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó irányba haladsz, hogy legyen egy idegroncs kutyád, aki ha meglát 5 cm nagyobb kutyát összef..sa magát és örjöng a félelemtől. Miből gondolod, hogy támadni akart a másik kutya? Képzeld nekünk 26 kg kutyánk van és a legnagyobb haverja egy 3 kilós sziámi macsek. Jelentem él még a macska. A nagyobb kutyák tudják, hogyan kell játszani (de akárcsak szimatolni) a kisebbekkel, nem falják fel egyből őket. Vidd oviba, ott mindenféle méretű kutyával fog találkozni és legközelebb te sem leszel paragazdi, ha meglátsz egy nagyobb kutyát közeledni.
2013. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) igen,pesti vagyok.Már ajánlották azt a sulit,szerintem elmegyek majd 1-2 órára.
2013. márc. 24. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj igen, egyből suli, ahol lehúznak sok pénzzel.... ennyit azért meg kell tudnod oldanod.


Ne tegyél semmit, legyél határozott és nyugodt, magabiztos. Ennyi a te dolgod. Ha te így viselkedsz, a kutyád is nyugodt lesz... idővel majd megszokja, hogy vannak nála nagyobb kutyák is. És soha de soha ne kapd fel (ezt jól csináltad), mert akkor csak idegbeteg lesz és agresszív.

2013. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapest, Alfa kutyaiskola: az ovi ingyenes. Tehát nem húznak le pénzzel....
2013. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zoey28 ***** válasza:
Szerintem sem kell egyből kutyaovi! egyetértek az előttem szólóval,ha te magabiztos és határozott vagy a kutyád se fog mindentől félni. Vigyázz az ilyen helyzetekkel,mert ha így folytatod a kutyád még a wc-re se fog elengedni (sajnos találkoztam már olyan kutyával aki a wc ajtót kaparta miközben a gazdája könnyített magán és ez nem egyszeri alkalom volt!) ha depissé nevelsz egy kutyát elrontod az életét! A KISTESŰ KUTYA IS KUTYA
2013. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ebben a korban kell megismertetned minél többféle fajtájú, ivarú, nagyságú kutyával. Először csak nyugodtabbakhoz vidd oda, aztán ahogy nő a magabiztossága, mehetnek majd a viháncolóbb, fürgébb egyedek is :)

Ha Hozzád megy bátorításért, nem kell ajnározni, simán sétálj tovább. Ha nagyon menekül egy szimpla szimatolás elől is, akkor kérd meg a másik gazdát, hogy ültesse/fektesse le a kutyáját, és vidd a fenekéhez a Tiedet, hogy meg tudja szagolni a másik kutyát. Ez be szokott válni

2013. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!