Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a 3...

Mit csináljak, hogy a 3 hónapos kiskutyám végre szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Reggel mielőtt megyek dolgozni leviszem sétálni, majd délután 2 óra körül mikor hazaérek, valamint este is, de sehogysem akarja abbahagyni a benti pisit, kakit. :(
2007. szept. 13. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanúsits egy kicsit több türelmet a kiskutya felé, elvégre egész nap egyedül van, nem nagyon van aki megmondja neki, mikor mit, hova kell csinálni.


A hat hónapos vagy fiatalabb kiskutyák nem nagyon tudják pár óránál tovább visszatartani a dolgokat ami természetes. A nagyon fiatal kutyusokat minden második órában sétáltatni kell illetve ugye, csak kellene, főleg akkor, ha előtte ettek és játszottak is.


Ilyenkor a legtöbb amit tehetsz, hogy folyamatosan tanítgatod amikor otthon vagy, hogy mit hova tegyen, így egy idő után rászokik és nem össze-vissza csinálja a lakásban.


Ha türelmes vagy, hamar megtanulja a kutyus a dolgok helyét. Aztán amikor meg már tartani is tudja addig, akkor megvárja vele míg hazaérsz és leviszed Őt sétálni.

2007. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiskutyat vettunk nekunk egy kutytenyeszto ismerosunk a kovetkezot javasolta:Vegyunk ket vastagabb rogy darabot,legalabb 60x60 cm ,ahova bepisil a kutyus,azzal torlojuk fel de nem kell kimosn midjart,csak megszaritani,addig hasznaljuk a masik darabot amig az elozo megszarad.(tenni kell ala valamilyen folyadekot nematrereszto foliat) Majd kicsereljuk a rongyot es a kutyus a szag utan ugyan arra a helyre fog pisilni. Igy megszokja,hogy egy helyen vegezze el a dolgat.Ugyan az elofordult,hogy a szelere csinalta,de a joakart megvolt benne mert oda ment a rogyra. De ha otthon vagytok akkor gyakran ki kell vinni,masfel ket orankent amig megszokja hogy kint kell elvegeznie a dolgat. Mi a fube raktuk ki allandoan,igy most sem fordul elo,(mar 6 eves),hogy pl. a jardara vagy a setanyra piszkitson,csak a fure megy (telen a nagy hoba) Kivanok hozza sok turelmet es szretetet,( a szeretetet tizszeres viszonozza) .Nem szabad megverni, vagy beledugni az orrat a tocsaba,vagy az urulekbe,mert meg nem erti miert buntetik!
2007. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdés de nem annyira. 1.először is egy 3 hónapos kutyától ne várd h szobatiszta legyen mert akkor kapja az utolsó oltását és még nem is nagyon lehet levinni.2.az enyém 5 hónaposan lett teljesen sztiszta mikor elkezdtem lehordani 2 hét telt el mire egyáltalán először lent pisilt.3. viszont az az egy helyre piszkítani szoktatás nem rossz mert az én kicsikémmel 2. kutyummal bevált lekopogom mert 1 hete itt van 2 napig sikerült néha becsorgatni a szőnyegre aztán kicsuktam mikor úgy gondoltam dolgát fogja végezni és sikerült egyszer kétszer rajatakapni így meg tudtam neki mondani h nem szabad és amikor láttam h az előszobában a linón végzi a dolgát nagyon-nagyon megdicsértem és mostmár kimegy elvégezni a dolgát pedig nyitva van az ajtó. de azért figyelek rá mert tegnap is sikerült egy kicsi bent. de pl most takarítottam fel utána kint. és ráadásul nem is megy mindenfelé hanem egy helyen végzi kint is a dolgát egy kis körben. az sem rossz h ne fertőtlenísd csak töröld fel utána persze azért úgy h ne legyen utána bűz(én egyszerű általános tisztítóval törlök fel)mert ha fertőtleníted nem biztos h fogja érezni a szagát és akkor keres másik helyet.viszont kiszámítani nem lehet mikor fog üríteni legalábbis a kicsimmel nem v csak én vagyok ilyen szerencsétlen mert hiába kap ugyan úgy kaját összevissza végzi a dolgát. hol órákig nem csinál semmit hol meg nem győzöm utána törölgetni a padlót. pedig azt mondják játék v evés v ébredés után fog dolgozni. hát ez rám nem igaz

remélem azért neked összejön hamar drukkolok

szia

2007. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló remélem nem gondolja komolyan, hogy akár 3 hónapig bennt legyen a kutya a lakásban séta nélkül??

Addig is le kell vinni amíg nincsenek meg az összes oltásai, csak nem szabad érintkeznie más állatokkal, mert még nem védett teljsen a fertőzésekkel szemben. Az sem igaz(legalábbis én nem ezt tapasztaltam), hogy 6 hónapos koráig nem tudja visszatartani a vizeletét. Nekem egy 15 éves spánielem van, már 4 hónaposan teljesen szobatiszta lett, de amikor szoktattuk 3-4 óránként vittük le, akár éjszaka is,később fokozatosan kell növelni a bent töltött időt, sétakkor mindig dícsérni, ha pisil vagy kakil. Fárasztó de megéri. Van egy 4 hónapos németjuhászunk is, ő pedig napközben udvaron van, csak éjszaka van bennt, mégis kibírja reggelig. Csak sok-sok türelem kell és kiartás és meglesz az eredmény, sok sikert!

2007. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én mikor megkaptam a kis beagle-met, óránként hordtam le, aztán másfél, majd 2 óránként. Mostmár a kakit iknt végzi, pisi is csak 2x szokott lenni délután. Ja és az utolsó séta után ne adj neki vizet, sem enni. Így éjszaka nem pisil be. Nálam bevált. Persze még nem 100%ig szobatiszta
2009. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ja és én vettem egy gumilepedőt neki, hogyha mégis csak kell pisilni, ott pisiljen ne a szőnyegen vagy az ágyban!
2009. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni az állatorvosoknál is kutya pelust már mint nem olyan hogy rákell adni hanem csak lekell tenni a föld re és ha rápisil vagy kakil akkor adjál neki egy jutalom falatot elöbb utobb megtanulja. :)
2011. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!