Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domestossal fertőtleníthetek?

Domestossal fertőtleníthetek?

Figyelt kérdés
A kiskutyám 5 hetes, dobozban van a konyhában a hideg miatt.Persze ha ébren van kicsit szaladgál és megint alszik.Lefertőtlenítettem a követ,domestossal felmostam,ha a kutyust kiveszem a dobozból és felnyalja lehet valami baja??mennyi időt várjak fertőtlenítés után még kiengedem?

2013. márc. 23. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

5hetes? az még nagyon pici.


Én domestossal mostam fel mindig, és soha semmi baj nem lett belőle, de megvártam, hogy ténylegesen felszáradjon a padló.

2013. márc. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen,ma az állatorvos is lebaszott hogy 5 hetes,dehát akitől vettem aztmondta esznek maguktól meg minden,8hetes kora alatt nem is lehetne elhozni kutyust.Így megsem kapta még az első oltását(parvo ellen).6 hetesen lehet.Márpedig itt sok kutya hullik el most parvo miatt,a kinti kutyánk is beteg ma vittük dokihoz aztmondta parvo,kapott rá szereket,holnap infúziót(kitudja megmarad e de ő csak kinti kutya) Mennyi az esélye hogy elkapja a pici kutyus?? még 1 hetet kell várnom az oltásra mert a doki aztmondta nem oltja be.Nem vittem a közelébe a kiskutya nemvolt kint még csak a konyhába,tegnap vettem.Próbálok fertőtleníteni mindent,ezért is tettem fel a kérdést.
2013. márc. 23. 23:59
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
legközelebb nem veszel szaporítótól kutyát...
2013. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép, hogy úgy beszélsz a kutyádról, hogy "ő csak egy kinti kutya", mintha attól már nem is számítana ...
2013. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
úgyértettem hogy neki tilos bejönni,mivel nagytestű, én mindkettőt szeretem, lehet kritizálni de nem ti lesztek fent egész éjjel azért hogy 15-20 percenként fecskendővel adjátok neki az infúziópótlót.Sok ember leis szarja hogy beteg a kutyája és hagyja megdögleni,mi pedig rászánjuk a több tízezer forintot...annyira okosak vagytok hogy az hihetetlen,annyira bírom ezt az oldalt teli van ilyen emberekkel.
2013. márc. 24. 00:22
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Első körben, gratulálok, hogy voltál olyan felelőtlen és agyatlan, hogy szaporítótól vettél alulfejlett kutyát, akinek nulla védelme van! Másodszor hogy lehetsz olyan idióta, hogy a másik kutyádat nem oltattad parvo ellen? Annyira rühellem a hozzád hasonlóakat, akiknek a kutya csak kerti tartozék, semmi több. Minek neked így állat? Hogy nézhesd, ahogy szenved? Mert úgy is csak egy kerti kutya?


És elkaphatja a kölyök a parvot! Attól, hogy jövő héten megkapja az első oltást, még nem lesz védett a betegségre, mert csak a 3. oltás után 2 héttel, vagyis 12 hetesen alakul ki a parvo elleni védelem, te idióta! Te sem vagy más, csak egy felelőtlen barom, akitől el kellene tiltani minden állat tartását!

2013. márc. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

gondoltam megnézem mi ujság errefele, de az álom is kiment a szememből. ne haragudj de ezt moszály leírnom:


5 hetes??? ez nagyon durva! ilyet én még nem hallottam! a legminimumabb is a 6-7 hetes szokott lenni a szaporítóknál de ez nagyon durva! 5 hetesen az ANYATEJ MELLÉ kapják a szilárd táplálékot! szerintem az a pici babakutya még járni sem tud rendesen állítom. felbukik a saját lépteibe is még olyan kicsi esetlen! ha egy kicsi kis jóérzés is van benned akkor feljelented a megfelelő szervezetnél azt a barmot aki képes volt ilyen pici kutyát elszakítani az anyjától! oké, te tudatlan voltál, most helyrehozhatod úgy hogy kivonod a forgalomból az ilyen ocsmány szaporítót. ha kell jelentsd fel névtelenül.


arról már most tájékoztatlak hogy olyan időszak esik ki a kutyának ami nagyon fontos számára és egész életére kihat! nem fogja tudni hogyan viselkedjen más kutyákkal, sőt a "puha" harapásról sem lesz halvány lila gőze sem! a többit meg már le sem pötyögöm. kis tanulni való: [link]


namármost. hiába fertőtlenítesz a beteg kutyádat szabályosan úgy kellene megközelítened akár a fertőzött beteget szokták, valamilyen védőruha. a parvó egy nagyon erős vírus, ami megmaradhat a cipődön, a ruhádon is akár. a cipővel behordhatjátok a vírust, szóval szó szerint ha a kinti kutyától bejöttök az utolsó ruhadarabig mindent le kell vetni jó alaposan lefertőtleníteni magatokat és egy új tiszta ruhát felvenni. a használt ruhát cipőt jól lefertőtleníteni, elzárni a kölyök elől hogy még a legkisseb esélyét se adjátok meg a fertőzésnek. amerre a pici kutya jár olyan tisztaság legyen hogy a földet lehessen nyalni, és bárki aki a kiskutyával érintkezik szintén olyan tiszta legyen hogy csak na! nem tudom hogy magyarországon kapható e emberi bőrre való 93° os alkohol de bármi ilyesmi célszerű lenne a lehető leghamarabb beszerezni (mi alapból is használjuk) és minimum a kezeiteket átmosni alaposan vele, de a legjobb ha minimum minden ruha által nem fedett bőrfelületet az alapos mosás után ezzel az alkohollal áttöröltök. megmondom őszintén hogy véleményem szerint a domestos egy kakit nem ér, legalábbis ha a balesetek helyét ugyanúgy megérzik a domestosos felmosás után, akkor nem hiszem hogy olyan tuti jó. én a durvábbik verziót használtam, nem a gélszerű sima fertőtlenítőt hanem a vízszerűen folyékony klór, vagy hipó nem tudom, ráadásul tűzforró vízzel, (talán magyarországon ez a clorox), de nem ártana neked is bekeményíteni ilyen betegség mellett, azt se feledd hogy amivel egyszer már felmostál azt kiönteni, tehát nem mosunk ugyanazzal megint fel!. ha kell fehérítse ki a padlót, de vírus tutira ne legyen. (no persze mindenkinek a saját ügye mi a fontosabb) a picire pedig folyamatosan ügyeljetek hogy ne nyalogassa a padlót. amint ezt meglátjátok finoman de határozottan tiltsátok és gyengéden terelgessétek másfele, vagy vonjátok el a figyelmét játékkal, akármi.


a parvós kutyussal kapcsolatban itt egy kérdés ahol nagyon át témázgatták az esetet, javaslom olvasd el, hátha találsz benne valamit ami fontos lehet. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3921774-van-e..


ÉN TÉNYLEG SZÍVEMBŐL KÍVÁNOM HOGY A PARVÓS KUTYUS GYÓGYULJON MEG, A PICI PEDIG NE KAPJA EL, SŐT SEMMILYEN BETEGSÉGET NE KAPJON EL.

2013. márc. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja tőle, hagyd felszáradni.
2013. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, akkor most mondok neked egy "jó hírt" te csak kinti kutyás! A domestos a parvó vírus ellen sz@rt sem ér.... Az ellen gyakorlatilag a lángszóró az egyetlen, ami jó. Csak néhány fertőtlenítő szer van, ami hatásos ellene, de azokba is gyakorlatilag bele kell áztatni a dolgokat. Kézen, hajon, ruhán, cipő taplon simán beviszed ahhoz a szerencsétlen kicsihez a vírust. Jó eséllyel már ő is fertőzött. Úgyhogy menj el a dokihoz és oltasd be CANGLOB DMLaPP szérummal (nem lesz olcsó, pláne, hogy nem egy kell majd belőle, tekintve a helyzetet), akkor talán nem lesz baj. Nem tudom, hogy az első oltást mikor kaphatja meg jelen helyzetben a kicsi, de az biztos, hogy ha fertőzöttségre ráoltanak, akkor a betegség sokkal erősebben jelenik meg, mint egyébként (pedig az sem gyenge), a kutya gyakorlatilag menthetetlenné válik. Ami a "csak kintit" illeti, ugye most nem simán a kutyaházban van? Ugye legalább most meleg helyre vitted???
2013. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a parvoval megfertőzte a kinti kutyád a földet is. Parvós helyre 3 évig nem ajánlott kutyát vinni.


Te meg kisétálsz, majd be, és be is vitted. A parvó meg a több, mint egy órás TÖMÉNY hypóban való ázástt is túléli.


SPECIÁLIS fertőtlenítő kell, cipőváltás és ruhaváltás az aktóban és fertőtlenítő párna a földön.

2013. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!