Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hasmenése macska konzerv...

Lehet hasmenése macska konzervtől?

Figyelt kérdés
Kölyök kutyusunk 5 hónapos. És tegnap sunyiban megette a macskáknak kitett 1 konzervnyi Darling-ot. Ma reggel két hasmenés kupac is volt. Kicsit puding állagú tehát nem az a nagyon híg kaki. Lehet hogy a konzervtől lett hasmenése?

2013. márc. 24. 10:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A másik, hogy drága száraz tápot szoktunk neki adni (nem ratyi pedigree-t vagy chappi-t). És már a huszadik táppal kísérletezünk, egyik sem kell neki (gondolom mert nincs teletömve ízfokozóval) ezért győzöm leönteni mindenféle földi jóval hogy megegye.

Sajnos így is ott hagy a tányérban valamennyit. Egyedül akkor eszi meg maradéktalanul ha ráütök egy tojást. De arról azt olvastam hogy nem épp a legjobb a kutyának mert oké hogy szép lesz a szőre de a nyers tojás gátolja az aminosavak, B-vitamin, biotin stb beépülését a szervezetbe. Naponta is sok adni a kutyusnak egyet, nem hogy napi többször... mert ugye naponta 3szor eszik még.


Arra gondoltam hogy mivel a macska kaját olyan jóízűen befalta, hogy összenyomkodnék neki valamennyit és azt rákeverném a száraz tápjára. úgyis szaftos a cica kaja, el tudnám rajta keverni.


Most bújnak a fogai, szóval muszáj a tápját beáztatnom hogy el tudja rágcsálni. (jó minőségű konzervet nem tudunk venni, rengetegbe kerül így is a száraz táp, hát még a konzerv...) Próbálok neki napi egyszer főzni, de a többi két étkezést igyekszem úgy összehozni hogy a kutyatápból álljon. elvégre abból mégiscsak több vitamint stb-t tud kinyerni a szervezete mint egy sima mezei főzésből.

2013. márc. 24. 10:32
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet, főleg, mert a Darling nem egy jó minőség, marketing táp, a macskának sem megfelelő. Nézz szét neten, prémium tápok, nagy kiszerelésben jó áruk van.
2013. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Közben már írtál, akkor a válaszom egy rész semmis. De az biztos, hogy a darling meghajthatta.
2013. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
száraz prémium tápot szoktunk neki adni. De hihetetlen finnyás. és a "majd megeszi ha éhes" dolog sem vállt be. mert nem eszi meg. ha éhes inkább összeeszik mindent amit az udvarban talál, de a tápot nem. muszáj valamivel leöntenem, különben lefogy a kutya. Ezért gondoltam hogy mind íz, rátenném a darlingot.. Mert már tényleg nincs ötletem. hiába főztem neki bármiféle finom szószt, lenyalogatta róla. Tehát nem a darling lenne a fő kaja, nyílván csak egy kis ízfokozásként tenném be.
2013. márc. 24. 10:36
 5/14 A kérdező kommentje:
Na annak nem örülök..... pedig már kezdtem reménykedni hogy ha így összekeverem, akkor jó lesz. de nem ér annyit a dolog, hogy hasmenése legyen. :(
2013. márc. 24. 10:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Adjál neki nyers húst zöldséggel, gyümölccsel. Ízleni fog neki.
2013. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nyersen nem adok neki húst. már főztem neki húst, rízzsel. de nincs annyi pénzem sajnos hogy még a prémium táp mellé húsit főzzek neki napi 3szor :( meg jobban bízok a tápban, abban mégis az van ami kell a kutyának. hill-set evett egy időben, az nagyon tetszett neki. de az gyógytáp volt, és 3000 Ft kilója. egészséges kutya már azt nem eheti. ezért áttértünk más prémiumra, és kb 2 napig ha tetszik neki,.
2013. márc. 24. 10:43
 8/14 anonim ***** válasza:

5 hónapos és már bolondot csinál belőled.

Kirakod a táp zacsiján található etetési útmutató szerinti adagot (ha kell egy kis meleg vízzel felöntöd, úgy meg tudja rágni) és vársz 10 percet. Ha nem eszi meg, akkor a következő etetésnél is ugyanazt leteszed. Ha akkor sem akkor nem éhes. Hidd el a 3. napon már úgy fog enni, hogy nem ismersz rá. Ha váltogatod a tápot a főtt kajával, persze hogy nem fogja megenni a szárazat. Rafkósak ezek a kutyusok....

2013. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kis húslével vagy vízzel higítsd fel a dárlingot,csak hogy ténylegesen minél kevesebb jusson a kajába,de a szaga íze benne legyen és abba áztasd a tápot.
2013. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: sajnos ezt is próbáltam. hidd el így csináltuk az elejétől fogva. Sose hagytiuk neki kint a tápot hogy bármikor megeheti. Ez be is vállt, egészen addig amíg el nem kezdte váltani a fogait.

A száraz tápot nem tudta elrágcsálni mert fájt neki, a beáztatot tmeg nem kellett neki. és 3-4 napig kb ilyen 100 grammokat jó ha megcsócsált. inkább nem evett. Ezért a 4dik nap már nem tudtam elnézni hogy basszus a kutya lefogy (hiába vittük sétálni, lett lemozgatva, akkor se kérte). És igazad van tényleg rafkós :D


Utolsó: köszi a tippet,

Megpróbálom még ezt hogy felöntöm húsleves lével, hogy abba ázzon bele.

2013. márc. 24. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!