Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkockáztassak egy kuvasz...

Megkockáztassak egy kuvasz kölyköt? Érdekel a véleményetek.

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Kiskorom óta szeretnék kuvaszt, teljesen lenyűgöz a fajta. Egy kis tapasztalatom van is vele, mert egy ismerősöm kuvasz kanját gyakorlatilag én neveltem fel, én tanítottam meg mindenre, és a mai napig jobban hallgat rám, mint a gazdájára. Szeretem az olyan kutyákat, akiket nem lehet kenyérre kenni. Most van egy 7 éves Jack Russell szukám, ő sem könnyű eset alapvetően, de teljes köztünk az összhang.


Most összeköltöztem a kedvesemmel egy kertes házba, 2000 négyzetméteres nagy kerttel. Kerítésünk még nincs, de tervbe van véve, hogy idén megcsináljuk.


Most újult erővel foglalkoztat a gondolat, hogy lehet, hogy beszerzek egy kuvasz kölyköt (szukát). Időm lenne vele foglalkozni, mert olyan a munkám, hogy javarészt itthon dolgozom. Anyagi akadálya sem lenne. A kedvesem felől oroszlánt is hozhatok a házhoz - ő nem egy nagy kutyás, nem ebben nőtt fel, de szereti a kutyákat és szerintem ösztönösen jó érzéke van hozzájuk.


Ami kicsit aggaszt: féltem Jack Russellemet. Elég domináns a kicsike (más kutyákkal), meg nem kevéssé pimasz, és nem tudom, egy harminckilós kuvasz mennyire tolerálná... Na meg nem kis felelősség ez, lássuk be. Stabilnak érzem az életemet, de buktatók mindig lehetnek.


Ismerem az összes rémhistóriát a kuvaszokról. És ismertem olyan 60 kilós kuvasz kant is, akinek egy vékonyka, csendes kis nő volt a gazdája, és úgy sétáltatta laza pórázon, mint az álom. Szóval nincsenek előítéleteim.


Elég határozott, állhatatos tudok lenni, és (sajnos vagy szerencsére?) van bennem némi bizonyítási vágy, hogy megmutassam a világnak, hogy a kuvaszt lehet normális kutyaként is kezelni.



2013. márc. 24. 11:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy a két kutya mennyire fog kijönni egymással, csakis rajtad múlik! Annyit megtehetsz, hogy ellenkező nemű kuvaszt veszel, mint amilyen a russeled. A többi rajtad múlik, hiszen ha te vagy a vezető, akkor te döntöd el azt is, hogy lehet e agresszió a falkában, avagy sem!
2013. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Alapvetően én annyira nem ismerem a kuvaszokat. Viszont nekem JRT kanom van, mi panelban lakunk, anyumék pedig kertes házban. Ott van egy kaukázusi. Sokáig féltem össze engedni őket, ugyan ezért amit leírtál.. domináns, pimasz..stb. A kaukázusi sem egy kenyérre kenhető, és azt hittem bántani fogja, mert apum nem volt ott, és neki ő a főnöke. :) Egyszer véletlenül hátra ment a JRT-em. Az ütő megállt bennem. Na azóta ilyen gond nincs hogy nem engedem össze őket, abszolút kijönnek, annyi hogy ez a kis vakarcs a kau-t kb fél óra alatt lefárasztja a rohangálással. :)
2013. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kan kutyát nem akarok, mindig ivartalanított szukáink voltak, és szerintem velük van a lehető leglevesebb gond.

Tudom, hogy a kutyáim egymáshoz való viszonyát én határozom meg. A JRT-m esetében pár dolgot elrontottam a kezdet kezdetén (18 éves voltam), amit évekbe került helyrekalapálni, de azóta kiműveltem magam. :)

Elég sok kutya megfordult nálunk anyukám hivatásából kifolyólag, a félelemből agresszív törpeuszkártól a hiperaktív, szeparációs szorongásos vizslán át a minden kutyát meggyilkolni akaró terrierig, és pár nap alatt a legtöbbjük kisimult, megnyugodott, beállt a falkába. Szóval van némi tapasztalatom a hülyékkel. :)


Igazából az ellenérveitek érdekelnének. Nem akarok részrehajló, felelőtlen döntést hozni.

2013. márc. 24. 11:27
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Bárki, bármit is ír majd, arra nagyon figyelj, hogy jó helyről vedd a kölyköt, amit sajnos nagyon nehéz találni!

2013. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
#4: Ez csak természetes. Vagy jó nevű tenyésztő, vagy menhely, ha találok fiatal kölyköt.
2013. márc. 24. 11:40
 6/40 anonim ***** válasza:

1,4es vagyok.


Örülök, hogy vannak olyan emberek, akiknek ez természetes :)

2013. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Nincs ellenérvem. Szerintem alkalmas vagy rá. Menhelyre vagy keverékek kerülnek, vagy felnőtt állatok, kölykök ritkán. A kennelek közül nekem a Pataki-Pásztor kuvasz kennel kutyái tetszenek nagyon, különösen ő:


[link]

2013. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Szerintem is mehet :)

Viszont mindenképp egy megadó, nem domináns egyedet választanék a helyedben. No nem magad miatt, mert a leírásodból valszeg megbirkóznál vele, inkább a párod miatt, mert ha ő nem áll be a sorba, nem akar beletanulni a kutyanevelésbe, a megfelelő viszony/sorrend kialakításába, akkor gondok lehetnek a kutya és közte és egy nem domináns, megadó kutyával talán még elboldogulna így is.

2013. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Alexandra: tévedés ne essék, én sem szeretnék egy hatalommániás alfa-farkast, hanem egy normális, kiegyensúlyozott kutyát, akivel el lehet járni sétálni, kirándulni, de nem ugrik bárkinek a nyakába farkcsóválva, aki kedvesen szól hozzá.


#7: láttam már az ő kutyáikat kiállításon, tényleg nagyon szépek. A másik tenyészet, aki még tetszett, a Györgyudvari Kuvasz kennel, azok a kutyák masszívabbak, robusztusabbak.

2013. márc. 24. 13:05
 10/40 anonim ***** válasza:

Vidd magaddal a JRT-et, hogy segítsen kiválasztani az új családtagot.

A szomszédunkban is van egy kuvasz, imádják egymást a spanimmal.

2013. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!