Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek angol bulldog kutyusa...

Akinek angol bulldog kutyusa van az mit mond sok a probléma vele?

Figyelt kérdés
Már a többi kutyákhoz képest kérdezem. És mit mondtok a kannal vagy a szukával van kevesebb problema egészségügyileg és jellemében? Télen mindig a lakásban van?
2013. márc. 24. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Elég ránézni... elleni sem tud segítség nélkül, tehát már régen nem kellene erőltetni a tenyésztését...
2013. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Kant vegyél inkább.Egészségügyileg nincs különbség nem között.Beteges fajta leginkább a szívinfarktus jellemző.Átlagos élettartama 6-év.Sokat aludnak.lakásban tartsátok.Szaporításra nem alkalmas a kan mert inkább a focilabdát szereti :D és ( nem tom már milyen okok miatt) nehezen tud párzani.
2013. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az angol bulldogot alapvetően lakásban kéne tartani, és nem csak télen. Nyilván jó ha van kert is mert könnyebb a szobatisztaságra nevelés, de lakásba való. A nyomott orra miatt lehet vele probléma, mint általában az ilyen típusoknál. Mondjuk ilyen extra dolgokat nem tudok, nincs angol bulldogom, de az biztos hogy lakásba való kutya. :)
2013. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú sétákra, sok lépcsőzésre nem alkalmas, mert az ízületei elég gyatrák. Nem bírja a nyári nagy meleget, sem a téli hideget, hajlamos a szívbetegségekre, az allergiára, a szembetegségekre... ugyanakkor az angol bulldog imádnivaló jellem, totálisan emberbarát, és ha jó tápot és kiegészítőket kap kiskorától és fokozatosan "edzed", egész normális kutyaként lehet sétáltatni (hacsak ki nem fogsz egy különösen rossz csontozatú egyedet). Hamar kifáradnak, inkább ágyúgolyó-stílusban nyomják. :)
2013. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Továbbra sem értem, hogy miért erőltetik ezt a fajtát... Se a nyarat nem bírja, se a telet, elleni se tud, mozogni se bír, stb... Nem értem...
2013. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Minden kutya egyformán szeretnivaló,de az angol bulldog egyike azon fajtáknak,amelyek tenyésztését a kutyák érdekében rég nem kellene erőltetni.Gyakorlatilag egy életképtelen fajta,az ember segítsége nélkül nem is lenne képes sem szaporodni,sem élni.Aranyos,nagyszerű jellemű kutyák,de a szívük nem bírja a strapát,menni alig bírnak,levegőt nehezen kapnak,hörögnek-hortyognak,a tél nem jó,a nyári meleg nem jó...A ráncait tisztítani kell,különben minden létező baja lesz,előnytelen felépítése miatt a bélgáz is rendszeresen távozik szegény kutyából,a légzés nehéz neki,hamar kifullad.Persze,szuper kis kutya-lelkek,de az embernek hála"egy rohadtul előnytelen testbe zártuk őket...Én nem támogatnám a fajta népszerűsítését.(Maradjon fenn bulldog,csak éppen ne ilyen életképtelen formában,nem hiszem el,hogy ezen ne lehetne segíteni...)
2013. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

1,5 ös vagyok.


Végre valaki egyetért velem...

2013. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nos, nekem angol bulldogom van, kan, most lesz másfél éves.

Nem egyszerű fajta, ez tény. Nekem a másfél év alatt a fülével volt problémám, rendszeresen begombásodik neki. Az enyém imád fürdeni, és ilyenkor az egész fejét ledugja a víz alá, és ugye a lógó füle miatt nem tud kiszáradni és begombásodik. Ez, ha időben van elkapva könnyen és hamar kezelhető.

Enyém benti kutya, semmiképpen sem ajánlanám csak kinti tartásra. Imád emberek közt lenni, játszani, sétálni. Enyém kifejezettem hiperaktív, nem mindegyik csak alszik egész nap. Elég makacsak, öntörvényűek, nagyon hamar megsértődnek. Enyém kifejezetten okos és intelligens, néha túlságosan is :)

Véleményem szerint a nyár a húzósabb, nagyon nem bírják a meleget. A téllel nekünk nincs bajunk, imádja a havat, sosem volt még megfázva.

Fontos, hogy jó táppal etesd, ugyanis jellemző rájuk a bőrbetegség és a csirke allergia.

Iszonyat nagy arcok, mindig mosolyt tudnak csalni az arcomra. Enyém imádja, ha buli van nálunk és mindenki vele foglalkozik.

Azt mondom gondolt meg kétszer-háromszor, mielőtt veszel bármilyen fajta kutyát is, de főleg bulldogot.

Én nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam :)

2013. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kanom van, Henk :) Hatalmas forma a kutya. Igazából egyformán lusták vagyunk. Néha vannak pillanatai, amikor le sem lehet lőni, de ezek max 20 percesek. Én lakásban tartom. A meleget tényleg nem bírja. Nyáron dög melegben reggel viszem csak le,meg este mikor már nincs 40 fok. Imádja az emebereket,jól szocializált kutyus. A kisgyerekekért meg egyenesen oda van meg vissza. Már 3 éves, szerencsére a csirkeallergiáján kívül nincs más nyavajája. Tényleg minőségi táppal szabad etetni. MOst kipróbáltunk egy újjat,de förtelmeseket ereget tőle. Éjszakánként baromira horkol. Ha az ágyam mellett alszik el,akkor néha a lábánál fogva kihúzom a folyosóra anélkül, hogy felkelne. Egyébként nagyon tanulékony kutya, nagyon sok mindenre magától jön rá. Pl a kocsiban véletlenül rálépett az elektromos ablakemelő gombra, azóta ha kocsiban ül, az az első, hogy a praclijával nyomja is a gombot. Ez télen kicsit szar, mert ő mindig leengedi én meg felhúzom és ez megy egész út alatt.

Reggeli séta után, mikor megyek melóba bekapcsolom neki 2 órára a tv-t és tényleg nézi. Jól el van a lakásban.

2013. márc. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) és mellyire hullatja a szőrét, valamint hogy állnak a vizzel? Kutyafüggő hogy szereti-e vagy sem a vizet? Annak ellenére hogy ilyen szomorkás az ábrázata vidám természetű kutyák szerintetek? Nem tudom miért de beleszerettem ebbe a fajtába és igyekszem mindenre felkészülni mielött ezt a fajtát választanám.
2013. ápr. 1. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!