Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet még kapni...

Most akkor lehet még kapni fülvágott dobermannt vagy sem?

Figyelt kérdés
szeretnék mr nagyon rég óta egy ilyen fajta kutyát, de kövezzetek meg,nekem akkor is a fajtához tartozik a kupírozott fül... láttam hirdetéseket,amikben fülvágva árulják a kutyusokat. most akkor ez hogy van?

2013. márc. 24. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Tenyésztőtől, fajtatiszta kutyát nem kapsz vágott füllel Magyarországon, csak szaporítótól. Az összes hirdetés, amit láttál, szaporítós hirdetések. És ha valóban igaz, amit írsz, hogy szereted a fajtát, nem fogsz támogatni olyan embereket, akik azon dolgoznak, hogy minél inkább tönkre tegyék, minél több beteges, idegileg instabil, ösztön gyenge kutya legyen az állományban.

Több külföldi országban még nem tiltották be a kupírozást, ha mindenképp ilyen kutyát szeretnél, a szomszédos országok kenneljeiben keresgélj.

2013. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Amíg ember van a földön, addig kapzsiság is lesz, és mindig lesz olyan mocskos orvos, aki megcsinálja. Sőt, egyesek házilag is megteszik - olyan is.
2013. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én Szerbiából szeretnék majd egy szép kant, arra gyűjtök párommal. Itthon sajnos nem vehetsz kupírozott fiatal kölyköt, max annyi időset aki augusztus 1 előtt született.
2013. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

sajnálattal hallom..

utolsó: mennyibe kerül kb ha külföldről szerzek kiskutyát? nézegettem oldalakat,de sokra nem jutottam..

amugy ez egy teljesen csak feltevés szintjén álló kérdés:

ha találok olyan állatorvost aki ezt elvégzi, őt büntetheti a törvény ha kiderül? mármint ha külföldön lehet iylen beavatkozást végezni,simán mondhatom ,hogy kinnt végezték el az operációt,nem?

2013. márc. 24. 22:37
 5/14 A kérdező kommentje:
jah igen és első, nem értem hogy hogy érted azt ,h támogatom azokat,akik tönkre akarják tenni a fajtát. eddig is vágva volt fülük,farkuk...szóval a fajta tönkretétele ezzel a törvénnyel kezdődik, nem azzal,h megengedjük ezeket a dolgokat. és nincs semmi bizonyítéka annak,h károsodást szenvednének ezek a kutyák a fülvágás miatt...
2013. márc. 24. 22:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Jajj, nem azzal támogatod a fajta romlását, hogy vágott farkú/fülű kutyát akarsz (bevallom, nekem is ezek tetszenek jobban), hanem azzal, hogy mindenféle mocskos szaporítótól veszel kutyát tk nélkül, anélkül, hogy a szülőknek tenyészszemléjük, kiállítási, munka eredményeik, szűréseik lennének.
2013. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 urkunde ***** válasza:
46%

Két opció lehet.1 megveszed a kölyköt elviszed fülvágásra ha találsz orvost.Ha az orvosi rendelőben nem érnek tetten senki nem tudja bebizonyítani ,hogy hol mikor és ki vágta le a fülét.Egyszerűen azt mondod így vetted és kész.

2.vágott füllel veszed,vélhetőleg az életkora indokolta a fülvágást ilyen esetben is azt mondod így vetted a piacon vagy tudom is én hol.Ezzel a kérdéssel csak a kiállításon

foglalkoznak,a mindennapi életben a kutya nem foglalkozik ilyenekkel.Egyszerű példa : a chip ellenörzése a helyi önkormányzat dolga,a minap voltam polghiv.-ba kíváncsiságból rákérdeztem a chip ellenőrzésére.Azt a választ kaptam még azt sem tudják hogy néz ki egy leolvasó.Most képzeld el mennyire izgat akárkit egy kupírozott fül.

2013. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egyébként a kutyákat amiket találtam mind idösebb volt 8 hónaposnál,szóval ezokból kifolyólag lehetett már megcsinálva a füle.
2013. márc. 25. 11:39
 9/14 anonim ***** válasza:
a külföldi nem adja ki a jó kutyát az országból. Akiknek itt nálunk import kutyája van, valami nem stimmel egyiknél sem. nézz szét a hazai tenyészetekben, fogsz kapni szép minőségi fülvágott kiskutyát. Az lehet, hogy Magyarországon tiltott, az viszont nem, hogy a műtét külföldön legyen elvégeztetve.
2013. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És visszatérve a szaporitós dolgora. Na azok pont nem fognak fület vágatni. Sokszor még a legalapvetőbb ellátásokat sem kapja meg a kölyök, nem fog még a fülkupirozásra is költeni. neki az a lényeg, hogy kiszórja 30-40 e ft.é-rt aztán arra, hogy hova kerül a kiskutya, magasról tesz.
2013. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!