Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a "beszélj" parancsot?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, mert az előző kutyám pikk-pakk megtanulta (bár ő 2 hónaposan került hozzám), a mostani, meg mindenre tanítható, kivéve erre az egyre.
2013. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted arra, hogy ugasson egyet ha kéred?

Ezt nem minden kutyának ugyan olyan nehézségű megtanítani, hisz van amelyik alapból többet ugat, valamelyik meg alig.

Először is érd el, hogy ugasson. Pl.: ugrálj, futkározz, egy kedvenc játékával játssz, de ne add oda neki, stb. Valahogyan hozd izgatott állapotba, amitől ugatni szokott, és amint ugat egyet jutalmazd meg. Először csak ezt néhányszor játszd el vele, hogy pozitív dologgal kapcsolja össze az ugatást. De aztán később már bevezetheted a valamilyen jelzést és csak akkor jutalmazd, ha arra ugat, különben ne.

Én így tanítottam meg, bár lehet, hogy jobb ha már az elején összekapcsolod a jelzéssel az ugatást. Csak mert lehet, hogy az alakul ki benne, hogy ha kaját akar ugat egyet és megkapja, és akkor is ugat ha nem kérted.

2013. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló írta, találj egy kulcsingert, ami ugatást vált ki a kutyádból.

Nálunk ez a fűnyíró volt régen, illetve egy szomszéd kutya ugatása :)

2013. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2013. márc. 25. 18:45
 5/5 anonim válasza:
Nalunk ez ugy ment hogy: elkezdett ugatni es ekkor szinte sugva ismetelgettem parszor: Ugass! Ezutan pedig mar ez volt nala a kommunikacio. Magatol ertette a dolgot. 7 hetesen tortent☺
2016. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!