Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen apró dolgokkal...

Ti milyen apró dolgokkal mutatjátok kutyátok felé, hogy a rangsorban a kutyus felett álltok? Hogyan lehetek én a gazdi-eb kapcsolatban a domináns egyed?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 21:34
 1/7 anonim válasza:
Legyen mindig a tied az utolsó szó!!
2013. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a kutya hagyja abba a játékot, hanem TE, amikor be vagy kimész az ajtón, akkor ne hagyd hogy előre menjen, ha olyan helyre megy ahová nem akarod akkor ne hagyd rá, és ha van rá mód akkor ne csak kiabálj (vagy inkább ne kiabálj) vele, hanem egy határozott NEM-el, lökd félre, vagy rántsd vissza a nyakörvénél fogva (hogy az erő fölényt is érezze), ha sétálni viszed ne hagyd hogy össze-vissza rángasson, ha séta közben ő 'A' irányba akar menni és te 'B'-be akkor neked legyen igazad, ne hagyd hogy lopjon a kajádból, hogy kunyeráljon, hogy válogasson a kajába (tehát ne neki legyen igaza), ha mondjuk kertes házban laksz és be szoktad hívni, akkor ne ő döntse el, hogy mikor jön be, hanem ha te megengeded neki, illetve ha azt akarod hogy menjen ki akkor minden áron ki kell küldened, stb. Tehát miden tekintetben neked legyen igazad, ne hagyd rá mert pl. megsajnálod, vagy nincs türelmed vagy akármi 1-1 alkalommal, utána már még pofátlanabb lesz, és jobban próbálkozik.
2013. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem mutatni kell! ezt érzik a kutyák, ez egyfajta viselkedés-lelkiállapot-nyugalom és közömbösség keveréke!

tehetsz bármit, ha " gyenge vagy,ha ideges vagy,ha nem ismer el a kutyád " mégis működhetnek az általad említett apró dolgok !

sok kutya szívesen tesz meg trükköket otthon az udvarban ,de magasról sz@rik a gazdira ,a kutyafuttatóban ,kutyák és emberek között :)

persze ,létezik a gesztusevés, az ajtón én megyek ki először, ha rosszat tesz -lenyomom a földre ,nem sétálhat előttem ,stb :)

igen ezek a dolgok jók, csak, NEM ÉPPEN EZEK ALKALMAZÁSÁTÓL VÁLIK VALAKI VEZÉRRÉ!

ha vezér vagy ,ezek a dolgok jönnek maguktól, ha pedig nem ,attól függetlenül néha működhetnek :)

a lényeg a Működhetnek :)

mivel ,néha a kutyának is van kedve ,hozzá.

-NA ,DE MI VAN ,HA nincs ???

ÉS EKKOR DERÜL KI ,hogy ki a főnök :)

pl: kutyád fél az erős hangtól :pl : ostorcsapás , fogod az ostort, csattintasz ,vagy megkérsz valakit,hogy tegye meg ,úgy ,hogy a kutyád melletted van pórázon!

aztán elengeded a kutyád , " les majd furán-rémülten :)"

elkéred az ostort és egyszerűen a kezedben tartva ,BEHÍVOD A KUTYÁT !

1 : a kutya nem tesz semmit, vagy messzebb megy .

2: kíváncsian figyel , közelebb lép,de nem mer odamenni .

3: fej lent -farok lent , de odamegy !!!

4 : gond nélkül odarohan hozzád :)

5 : bármi más .

a rémült -félős kutyát messziről, szerintem csak a saját vezéri szerepe teljes tudatában lévő gazdi tudja ,oly szinten lenyugtatni,hogy az a zavaró körülmény ( ostor a kezedben ),dacára ,legyőzze félelmét ,és teljesítse a behívás parancsát .

--EZ a technika ,nem igazán működik örző-védő képzésen részt vevő,illetve az erős ,durrogó hangtól nem félő kutyáknál:)de náluk van más technika !!

szerintem .

2013. márc. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle! Ha valamiért megmorog pl.: nem akarja hogy simogasd és morog, néha még támad is (mert az enyém ezt csinálja) akkor hangosan rákiabálok (a nevét) majd a szemébe nézek addig amíg ő félre nem néz. Ilyenkor még merev, támad is. Még mindig nézem addig amíg el nem engedi magát. Én csak ekkor megyek el. Nem tudom hogy használ-e de én ezt szoktam csinálni. U.I.: Nem mutasd magad gyengének, ne félj tőle, soha nem bántsd a kutyát!
2013. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te utolsó,az hogy megmorog egyszer,próbálkozik,oké,de hogy ez többször is előforduljon s mindig eljátszani ezt a szembenézéses színházat...Ott nem igazán te vagy a kapitány....
2013. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul a nevét üvölti csúnyán, amit nem lenne szabad. szemébe nézel és rád támad, ettől nem leszel falkavezér.
2013. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

érdekes lehet,amikor a kölyök 40 kg-os roti megmorogja kicsi gazdáját,az pedig mérgesen rákiabál ??:)

jaaa,hogy nem roti,hanem egy csivava ???

MINT IRTAM : tök mindegy !

kutya-az kutya ! bánj vele úgy,és tiszteld , bánj vele ,ahogyan kell ,és ő is tisztelni fog . a morgás nem a tisztelet jele :) a szembenézés ,pedig nem egy dominancia harci technika :)

ez nem függ a kutyák méretétől, még csak a fajtától sem, egyszerűen ,van kutya amit könnyű nevelni,és van kutya akit meg kell törni , a lényege az irányítás, és a kontroll fenntartása,a nyugodt és kiegyensúlyozott viselkedésed tesz vezérré,nem a " csúnya nézésed, vagy a z erős hangod:)"

2013. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!