Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hülyék az emberek?

Mátyás97 kérdése:

Ilyen hülyék az emberek?

Figyelt kérdés
Nekem van kettő kutyám, egy golden retriever, és egy collie. Minden nap viszem őket sétálni a töltésre, persze póráz nélkül. Mind a kettőnek magas fokú engedelmessége van. Egyik nap egy ilyen szobacirkáló jön velem szembe, talán egy csivava lehet. Ott volt a gazdája (egy pláza cica). A a p*nanyaló meg neki akart rontani a kutyáimnak. Az én kutyám csak rá ijeszett, és a gazdája meg velem kiabált. Ilyenkor ki a hibás?

2013. márc. 25. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
ebből nem tudjuk meg, hogy mit takar a ráijesztés. amúgy azt gondolnám, hogy a csivava hibája, mivel jellemző rájuk a nagyképűsködés, de őszintén szólva cseppet sem szimpatikus, ahogy megfogalmaztad ezt a kérdést.
2013. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha az ő kutyája pórázon volt, a tiéd nem, tök mindegy h mit csinált a másik, te vagy a hibás - jog szerint.
2013. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben talán neked adnék igazat, de nagyon nem tetszik az arrogáns stílus, ahogy a kérdést feltetted.
2013. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A töltés a legtöbb városban kutyafuttatónak számít, nem kötelező a póráz. Nálunk nincs is másik kijelölt kutyafuttató, pedig nem kis városka. Ilyen esetben az, hogy a kutya póráz nélkül volt, nem számít vétségnek, nem lehet felelősségre vonni a kérdezőt.


A kérdésből egyébként nem derül ki sok minden, nem lehet rá korrekt választ adni így. Bár én megértem, hogy felhúzod magad, mikor én találkozok idióta gazdákkal, még napokig csámcsogok a vitánkon magamban.

2013. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg ennyire ... lsd. önmagad.
2013. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Voltak és lesznek is még sokáig olyan gazdák, amilyennel találkoztál. Vagy nem állsz le vitázni, vagy rágyúrsz, hogy a kutyád tűrje az acsarkodó aprónépet addig, míg te el nem távolítod a kis terroristát a közeléből.
2013. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem ő volt a hülye, hanem Te, amiért a póráz nélküli kutyáidat odaengeded pórázon lévőhöz. És ráadásul még suttyó is vagy. Semmi gond nincs a csivavákkal, esetleg a hiperengedelmes kutyáka rá kéne szólni a hiperintelligens gazdának. A legtöbb kistestű kutya igenis megijed, ha egy nagytestű közelít.

Ilyen helyzetben én is elküldtelek volna a fenébe.

2013. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem írta a kérdező, hogy pórázon lett volna a kis kutya. Egyébként egy jól szocializált, megfelelően nevelt, jó idegrendszerű társasági kutyának nem lenne szabad megijednie egy nagytestű közeledésétől!
2013. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is kistestűm van, nagyon jól szocializált, engedelmes, de attól még bizony néha ő is megijed, ha felé rohan egy idegen nagytestű. A kutyák nem robotok.
2013. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Ott senki nem volt hibás mert nem történt semmi.

Mivel a csivava volt agresszív ezért őt nevezném meg provokátornak, veszélyforrásnak.

Az miért van hogy az én kistestűmmel kimehetek a nagyok közé és biztos ő nem fog semmit sem kiprovokálni?

Szeret a nagyokkal játszani, és eddig és ez után sem lesz balhéja, mert normális idegrendszerű törzskönyves kutya és megvan nevelve meg szocializálva.

2013. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!