Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sebes a kutyám füle, és nem...

Sebes a kutyám füle, és nem gyógyul. Bekenem betadinnal, de egyből megrázza a fejét. Nem tud gyógyulni, mert újra és újra felszakad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan tippet kaptam, hogy: betadin->gézlap->harisnya->gézlap->zokni. Megpróbáltam, de igazából el sem tudom képzelni, hogyan kéne. Sehogy sem maradt rajta, illetve rá sem tudtam tenni.

Próbáltam hagyományos sebtapasszal, de persze 5 percen belül lejött.


Már hónapok óta megvan az a seb (kb. 1 centis), de nem tud gyógyulni. Az orra állandóan a földön van, sokszor a füle is leér, valószínűleg az is birizgálja.



2013. márc. 25. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

[link]

Ha még nem hallottál volna róla ;)

2013. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%
Nekunk is volt egy kutya akinek sebes volt a fule.De nem ijesteni akarlak de sose gyogyult meg.Ajanlom a betadint de annyit tudok mondani hogy probald ovatosan torolgetni egy nedves ruhadarabbal fordulj allatorvoshoz!!!
2013. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

először is a legjobb az lenne ha nem kötnéd be a sebet hogy levegőzzőn. másodszor pedig vigyázni kell hogy se ő ne vakargassa és lehetőleg a földet se súrolja vele, tehát tisztán kell tartani a sebet. a fejét azrt rázza mert a nyílt sebet csípi a betadin és az neki kellemetlen illetve mikor gyógyul akkor lehetséges hogy viszket is ilyenkor szokták a legjobban vakargatni. naponta legalább háromszor kell rendszeresen betadinozni így attól függően mennyire tudtatok vigyázni a sebre 1 hét alatt begyógyul.

ha nem tudjátok óvni esetleg legrosszabb esetben kinti kutya (tehát egy csomó lehetősége van a sebet vakarni stb.) akkor célszerű lenne gallért is beszerezni.

2013. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az állatorvost, mint ötletet. Mikor oltatni voltam, ezt is kérdeztem, ő is a betadint mondta. Csak hát mikor fut, brutál mód rázkódik a füle, és mindig újra felszakad. Ráadásul pont azon a végén van, ami a földre is leér (ha leér). Erre javasolta valaki a fenti zoknis megoldást. Nem kinti kutya.


Hát akkor betadinozzuk tovább, hátha egyszer meggyógyul. :)

Köszönöm a válaszokat

2013. márc. 25. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán el kéne vinni másik,lelkiismeretesebb állatorvoshoz.
2013. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Állatgyógyászati boltokban van aluspray, az jó rá. Bevonja egy filmréteggel ami védi külső behatásokról és a legyektől is, bár most nincsenek még. Lóra, kutyára ezt használjuk.


Vagy vegyél rá Sudocremet, az napokig le sem jön róla, az tuti. Hámosító is.

2013. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
A nagyon hosszú fülű kutyáknál láttam, hogy egy nylon harisnyával a fejtetőn lazán összekötötték a fülét.Azért azzal, mert az nem vág. Persze, gondolom, hozzá kell szoktatni a kutyát az elviseléséhez.De láttam olyant is, hogy ráhajtva a fejre a fül és az a lyukacsos pólya volt ráhúzva a fejére.
2013. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Nálunk ugyanez a helyzet,csak van egy kis külső "segítség":)

Nekem egy staffom van,és egy schnauzer keverék mentett kutyusunk,aki még csak kölyök,de folyamatosan tépi a fület a staffinak.Az "agresszív" "harci" kutyám,meg mindezt egy szó nélkül tűri.Én állatorvosnál dolgozom így viszonylag könnyebb helyzetben voltam.Egy krémet kaptam a fülére.Kék Lukács a neve.Elég drága,de baromi jó.1 hét alatt teljesen összehúzta a sebet a fülén és be is gyógyult volna,ha a kis drága schnau nem tépi fel folyton.

Ha nincs pénzetek erre a krémre,akkor a Neogranormon is tökéletes.Sok sikert:)

2013. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Olyankor kell visszavinni, hogy mondjon mást. Vagy egy másik dokinak megmutatni.
2013. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt anno egy mentett kutyám akin harcikutyák gyakoroltak, neki volt seb a dülén, ő is állandóan rázta. Patikában lehet kapni ilyen háló szerű anyagot, ami sebekkötésének a rögzítésére használnak. Abból kéne neki venni.
2013. márc. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!