Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra a Bolognese kiskutyámat? Nincsenek meg az oltásai!

Figyelt kérdés
Szerdán megyünk a 4 hónapos bolognesem ért és még nem szoba tiszta!

2013. márc. 26. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Szia.Nekem is van bolognese.A legkönnyebb ha nagyon sűrün leviszed a kutyust,és ha kinn pisil vagy kakál jutalmazd.Ha becsinál büntesd
2013. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Első körben én azt tanácsolnám hogy máshonnan vegyétek a kutyát.. Egy rendes tenyésztőnél ha ott marad a kutya akkor már minimum szobatisztának kéne lennie :/ Főleg ilyen időben ugye nem lehetnek kint a kertben... de bentre meg elég igénytelen dolog szoktatni egy kölyköt. Az meg hogy nincsenek oltásai egyenesen felháborító..
2013. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
4 hónapos kutya, nem szobatiszta, nincsenek meg az oltásai... MIÉRT IS VESZED MEG EZT A KUTYÁT? grat a szaporítóhoz. én biztos nem merném megvenni lehet teli van már rég betegságekkel a kutya, az meg hogy full férges az tuti.
2013. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy máshonnan vegyél kutyát :(
2013. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem két hónapos volt a kiskutyám amikor hozzám került, ajándékba kaptam, de oltásai nem voltak (bár ahogy hozzám került, karácsonykor vittem is az ügyeletes dokihoz oltásra).. nem szeretnék rosszat tanácsolni, mert tudom, h még oltás nélkül nem szabad levinni a kutyát, úgyhogy leírom, h én miként próbáltam szobatisztaságra nevelni.. hátha egy két ötletet jónak látsz, és beválik.


1. első lépésben majdnem minden órában levittem. mivel még csak az első oltása volt meg, így csak olyan helyre ahol nem fordulnak meg a kutyák, nem engedtem neki, h egyen a földről, és más kutyákkal érintkezzen. amikor feljöttem alaposan lemostam, letörölgettem a lábait.


ezt egy hétig csináltam, már max. 1 pisi volt bent, amikor valaki megijesztett, h huuu nem szabadott volna. ekkor nagyon megijedtem, és a következőt találtam ki.


2. rongyot tettem egy olyan helyre, ahova szeretném, h mindig pisilni járjon. ha nem oda pisilt, akkor egyből pisilés után odavittem, megsimogattam, és mondtam neki, h oda kell. ezt kb. 2-3 nap után megtanulta, oda járt pisilni. (persze ilyenkor napi szinten mosni kell a rongyot, mert nagyon büdi lesz egy idő után.) még ma is ha éppen nem vagyok itthon reggeltől délutánig, és nem tudom levinni, odarakom az erkélyajtó elé a rongyot és oda pisil ha szükséges.


ui. sokaknak a pelus is bevált! nekem nem.. :) legalábbis ha odarakom az erkélyajtó elé akkor egyszer pisil rá, többször nem! :)

2013. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kutya féregtelenítve van!!!És egyáltalán nem tenyésztőtől és nem szaporítótól veszem!!!!Egy öreg nénitől akinek nem volt pénze hogy beoltsa!!És nincsenek tele férgekkel meg egyéb dolgokkal!!!!!!!Nagyon is egészségesek voltunk állatorvosnál!
2013. márc. 29. 17:04
 9/9 Cimpolyaa11 válasza:
mi először pelusra szoktattuk (igen, van ilyen, hogy kutyapelenka) így ki kell teríteni... és miután aludt ráraktuk, és amikor láttuk, hogy kakilni akar, akkor is ráraktuk, és ráment, akkor nagyon megdicsértük, és 2 hónap után már alig pisilt be
2013. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!