Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nem baj a a kutyáimmal...

Mátyás97 kérdése:

Az nem baj a a kutyáimmal kevesebbet foglalkozok ilyen időben?

Figyelt kérdés
Erősen fúj a szél, esik a hó, vagy az eső, minden sáros. Ilyenkor mit tudok játszani a kutyáimmal? Ui: A séta akkor marad ki ha tényleg olyan az idő. Csak ezt mostanában elég gyakori a hó miatt.

2013. márc. 26. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem "tornádó erejű szél fúj", vagy nem szakad az eső, akkor mi ugyanúgy megyünk le sétálni, és játszani is. Időjárásnak megfelelően kutyázós ruhába megyek le, amiben nem gond ha nyakig saras, vagy vizes leszek. Az emberek furcsán néznek, ha jövünk haza..hogy hogy nézek ki, pláne mikor nyakig saras vagyok, de ez meg kit érdekel? :) Tehát szerintem az hogy minden sáros, vagy esik a hó, esetleg egy kis szél fúj, vagy csak csepereg az eső, nem akadályozza meg hogy a kutyával játssz, vagy sétálni menj. :)
2013. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha nagyon szar az idő és fúj a szél,hó, akkor én csak egészségügyi sétákat teszek.Megmondom őszintén nincs kedvem játszani mert fázom.
2013. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minden időjáráshoz fel lehet öltözni. Ha a kutyát nem érdekli, milyen idő van, jár neki ugyanaz a foglalkozás, mint máskor. Max nem olyan hosszú ideig, mint egy madárcsicsergős enyhe időben.
2013. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem törpe tacskóm van és ilyen időbe is leszoktam vinni 3x 20 percre, itthon meg ilyenkor labdázgatok vele.
2013. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
hát ha nem zavar, hogy unalmában talál magának más elfoglaltságot, vagy lakberendez, akkor nem baj.
2013. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
69%

Elviselhető szél, eső, hó nem gond nekünk :)Sőt, a tegnapi hófúvásban is kint voltunk 2,5 órát, plusz 1 óra lapátolás-labdázás a kertben :) Nálam mindez kedv kérdése...van, mikor szemerkélő esőben csak azért se megyek ki :D Hangulatfüggő vagyok...tapasztalat, hogy csak elindulni nehéz, de ha már kint vagyok, akkor nem érdekel semmi...vmelyik nap a szakadó esőben kint voltunk másfél órát, annyit bírt a kabát...

Kutyám is ilyen, mint én: kutyaházból-lakásból esőben, hidegben sokszor ki sem akar menni, vágja a pofákat...de ha már megyünk, nem izgatja: -5-ben is ugrott a Dunába hattyú után, hempereg a hóban, pacsál a sárban, ha bekattan :D

Annyit szoktam csinálni, hogy a part legsárosabb részére nem megyünk. Illetve ha a füves rész is tocsog a sártól, akkor megyünk városi sétára lakótelepekre, kertvárosba. Kutyám ugyanúgy mehet szabadon, mint a parton.

Ilyenkor általában a lakásban többet játszunk-gyakorlunk.

Az, hogy 1-2 napig a napi két sétából csak egy lesz, vagy esetleg kimarad egy teljes nap, az nem gáz. Legalább pihenünk :) az a gáz, ha az ember EGÉSZ ősztől tavaszig csökkenti/rövidíti a sétákat, mert reggel és este is sötét van, nem tud (igazából nem AKAR) sétálni...

2013. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Akkor viszont rátok hallgatok:D Nekem egy golden retriever-em van és egy collie:) Akkor köszönöm még egyszer:)
2013. márc. 26. 13:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld pacsi:D
2013. márc. 26. 13:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyák kényesebbek mint én... úgyhogy ha szemerkél az eső akkor sem mennek ki.


Ha már nagyon hívja őket a természet, akkor kirohannak a kertbe egy gyors pisire/kakira aztán már könyörgik is vissza magukat.


A múltkor volt egy érdekes történés.. a nagyobb kutyám úgy döntött hogy jó csak kicsit esik mennyünk sétálni. el 2perc után el kezdett jobban esni az eső meg fújni a szél.. ekkor úgy döntött hogy akkor ő most haza is megy :D persze ilyen nincs úgyhogy csak azért is sétáltunk még 10percet de elég vicces így utólag

2013. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is kevesebbet foglalkozom velük valamivel (na jó, jelentősen:S), és lelkiismeretfurdalásom is van. Ők ugyanúgy élvezik a foglalkozást ilyen időben is, csak én utálom már ezt a hideget:S Viszont ha nagyon felöltözök, és ráveszem magam egy hosszú sétára, akkor már jó, csak elindulni nehéz:S
2013. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!