Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat szerezzek be?

Tony kérdése:

Milyen kutyat szerezzek be?

Figyelt kérdés
Az utcankban sok kis gonosz gyerek van,hazam elott szaladgalnak kiabalnak,gyakran beszall a labda az udvaromba ezert bejonnek hozzam es itt rendetlenkednek.Meg nyitjak a csapot letapossak a fuvemet. A kaput hiaba zarom be atmaszak. Egesz eletemben dolgoztam,es most amikor nyugdijas vagyok meg keseritik az edes nyugdijas eletemet.Milyen kutaval tudnam elrettenteni a kis gonoszokat.
2013. márc. 26. 12:48
 1/9 lac1434 ***** válasza:
66%

kuvasz, esetleg vmilyen keverék.

De ha esetleg megharapja valamelyiket akkor téged vesznek elő.

2013. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kteszi a vigyázz a kutya harap táblát amit amugyis kötelező és kész. miért vennék őt elő? azért mert a saját portáján megharapta a kutya? az nem olyan mint a bácsi aki az utcai keritésbe áramot vezetet..
2013. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben nem igazán megoldás a kutya. Be fognak menni kutya mellett is és a harapás miatt nem kevés gondod lesz .Ráadásul piszkálni is fogják a kutyát. Emeld meg a kerítésedet és tegyél a tetejére szögesdrótot.Mellé hozhatsz menhelyről egy nagyobb testű kutyát is, amelyik elég elrettentően tud ugatni.
2013. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Lehet fel kéne keresni a gyerekek szüleit és elmagyarázni nekik, hogy ilyet nem tehetnek! Ladba ide vagy oda, ez magán laksértés. Emellett ki lehetne tenni egy kis táblát, hogy: Aki engedély nélkül belép az udvaromba, az fel lesz jelentve.

Hátha megijednének a gyerekek annyira, hogy nem másznának át.

Vagy egy olyan feliratot, hogy: Ha be akarsz jönni, csengess!


Ha csak azért kellene a kutya, hogy ne másszanak be a gyerekek, akkor nem ajánlom. Sokat kell egy kutyával foglalkozni, bármilyen is az. Félig-meddig olyanok, mint a kisgyerekek. :)

2013. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
olcsóbb (és a kutya szempontjából szerencsésebb is) inkább szögesdrótot tenni a kerítés tetejére. Azon másszanak át a kis nyomik...
2013. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is a szöges drótra voksolnék.. esetleg ha kétszer kiszúrod a labdát és úgy adod vissza akkor majd jobban vigyáznak hogy ne menjenek be. :/
2013. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem állatmenhelyről hozz el egyet. Megmentheted egy kutyus életét :)
2013. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak emiatt kell a kutya, akkor inkább ne ezt válaszd! Egy kutyával sokat kell foglalkozni és nem is olcsó mulatság a fenntartása! Csak néhány szemtelen gyerek ellen ne vállalj állatot! Ha tudnád neki biztosítani a napi több órás sétát, más kutyákkal való rendszeres találkozást, nevelést, napi tanítást, gyakorlást, elegendő foglalkozást, jó minőségű eledelt és az esetleges orvosi kezelések magas árát, akkor érdemes egyáltalán ezen gondolkodni.
2013. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutya nem feltétlen megoldás. Mert ha még kicsi, kölyök, akkor ugyanúgy be fognak menni, a kutya ismerni fogja őket, és valószínűleg nagy korában is beengedi. Viszont egy felnőtt kutyát oda vinni..az más tészta, de ugyanúgy nem megoldás. A szögesdrót jó megoldás lenne. Bár kitudja.. Milyen gyerekek? Úgy értem cig@nyok? Mert ahol faluban laktam ott sajnos ők csinálták ezt, idős emberekkel. Ott meg hiába ment volna az ember hogy beszéljen a szülőkkel.. Szóval azért nem mindegy.
2013. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!